En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 22.03.2018 11:52
Gelişmiş Ülkelerde Site Yönetimini Firmalar Yapıyor

Gelişmiş Ülkelerde Site Yönetimini Firmalar Yapıyor

Konut, ofis ve alışveriş merkezi projeleri; sadece dört duvar arasındaki bir daire veya dükkandan, ofisten ibaret değil, bir yaşam konsepti de sunuyor

Milyar dolarlık projelerde, milyonlarca dolara varan parayı gözden çıkarıp konut-ofis alanlar, hizmet beklentisi içine giriyor. UpHill Court Residence, Metrocity, Metroport Busidence, Greenium Villaları, Terrace Fulya, Selvice Evler, Gökyüzü Residence, İstanbul İstanbul, Villa Sera gibi ünlü rezidans projeleriyle otel, ofis ve alışveriş merkezi projelerine site yönetim hizmetleri, enerji yönetimi, teknik bakım-onarım, işletim hizmeti veren TSP (Total Solution Provider) firmasının Yönetim Kurulu üyesi Savaş Arıhan, site yönetim hizmetlerini son yıllarda profesyonel şirketlerin vermeye başladığına dikkat çekti. Savaş Arıhan, şunları söyledi: “Bütün gelişmiş ülkelerde site ve ofis binalarının yönetimini profesyonel firmalar yapıyor. Onlarca ‘beyaz yakalı’ istihdam ediyoruz. Her projede teknik soruna anında müdahale ediliyor. Gelir-gider muhasebesi yapılıyor. Profesyonel yönetim, projenin değerini artırır. Sitelerin içindeki milyonlarca dolarlık teknik ekipman (asansör, aydınlatma-ısıtma-soğutma),
o sitenin hayati organıdır. ”

Site bütçesini yönetiyor
Savaş Arıhan, “Zaman zaman aidatlarla ilgili tartışmalar çıkıyor, ‘havuzu doldurup çiçek bahçesi’ yapalım diyenler de çıkıyor. Biz sitelerin bütçesini de yönetiyoruz. Sitenin ortak alanlarında, her kat malikinin hakkı vardır. Getirici ticari üniteler kuralım’ gibi öneriler geldiğinde de, bunun yasal sürecini tamamlamak gerekir.”

Hürriyet


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Denizli'de 18 Bin 332 Konut İnşa Edecek


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gelen talepler doğrultusunda 20 bin konut ihtiyacı odluğu belirlenen Denizli'de TOKİ tarafından 18 bin 32 adet konut inşa edileceğini söyledi..

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 2 miyar liranın üzerinde bir yatırım yaplarak toplamda 18 bin 332 adet konut inşa edileceğini açıkladı.
 
Denizli'deki bir otelde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile basın toplantısı düzenleyen Bakan Zeybekci, dar gelirli ailelerden gelen talepler üzerine uzun süredir TOKİ ile görüştüklerini elen talepler doğrultusunda 20 bine yakın bir konut ihtiyacı olduğunun belirlendiğini söyledi. 
 
Bu kapsamda Denizli ve ilçelerinde TOKİ imzası ile inşa edilecek olan18 bin 332 konutun 12 bin 500’ünün kent merkezinde konumlanacağını söyleyen Bakan Zeybekçi, ilave talep gelmesi halinde konut sayısının artabileceğini, ayrıca konutların büyük bir kısmının 2 oda 1 salon formunda olacağını belirtti.
 
 
 
27-07-2010
Bu haber toplam 5778 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?