En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 07:28
Evini Boyatmak İsteyenlere Polisan'dan Yüzde 50 İndirim

Evini Boyatmak İsteyenlere Polisan'dan Yüzde 50 İndirim

Boya kullanma bilincini artırmayı hedefleyen Polisan, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında boyadığı illere son olarak Erzurum’u ekledi

Bugüne dek 25 bin bina boyayan Polisan, il genelinde evini boyatmak isteyenlere 1 yıl boyunca yüzde 50 indirim ve 6 ay vade uygulayacak. Firma, 10 bin metrekare alanı da ücretsiz boyayacak. Polisan Boya Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, Erzurum’un boyadıkları 20’nci il olduğunu belirterek, boya kullanımını Avrupa ortalamasına çıkartmayı hedeflediklerini kaydetti. İlk olarak Kadir Topbaş’ın Beyoğlu Belediye Başkanı olduğu dönemde Pera Palas Oteli’ni boyadıklarını belirten Bitlis, proje hakkında şunları söyledi: “Daha sonra Topbaş’ın ricası üzerine Beyoğlu’ndaki diğer eski binaları boyadık. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın okuduğu ilkokulu biz boyadık. Diğer büyük markaları da alıp Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) ile sorumluluk aldık. En büyük projelerimizden biri Mardin’de oldu. İstanbul’da Eyüp, Beyoğlu, Sarıyer, Pendik, Gaziosmanpaşa; İzmit, Mardin, Isparta gibi yerleri boyadık. Şu an kentsel dönüşüm kapsamında 50 milyar TL bedelsiz boya talebi bulunuyor.”

Boya işine girdikleri 1986’da Türkiye’de yılda 70-75 bin ton boya üretildiğini hatırlatan Bitlis, “Bugün 500 bin ton. Bunun 100 bin tonunu biz üretiyoruz. Ülke ortalaması 7.5 kiloya çıktı” dedi. 2009 yılında tonajlarının yüzde 4, cirolarının ise yüzde 14 arttığını vurgulayan Bitlis, bu yılın başından beri ise yüzde 35 tonaj artışı kaydettiklerini söyledi. İnşaat sektörünün boyaya çok fazla bir etkisi olmadığını da kaydeden Bitlis, “Türkiye’de 17 milyon konut var. Diğer yapılarla birlikte bu 50-60 milyon yapıya tekabül eder. Yılda 300-400 bin konut yapılıyor. Önemli olan konutların yeniden boyanması” diye konuştu.

6 bin bayi

Ülke genelinde 42 distribütör ve onların altında 6 bine yakın bayilerinin olduğunu dile getiren Bitlis, yurt dışında ise boyanın çok büyük bir ihracat maddesi olmadığını ve her ülkenin boyasını kendisinin ürettiğini aktardı. Azerbaycan, Bosna Hersek, Türkmenistan, Irak ve Mısır’a yılda 10 milyon dolara yakın hammadde ihraç ettiklerini anlatan Bitlis, boya kullanımında büyük şehirlerin başı çektiğini aktardı.

Sektörde birincilik söyleyene dava açıyoruz

SEKTÖRDE birincilik, ikincilik gibi söylemlerin doğru olmadığını savunan Necmettin Bitlis, “Daha önce sektörde birinci olduğunu söylediği için DYO’ya dava açtık ve kazandık. Şimdi de Filli Boya aynı şeyi söylüyor. Onlara da dava açtık. Henüz sonuçlanmadı” dedi.

Hürriyet


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Polisan Boya'nın Yüzde 50'si Japon Kansai'ye Satıldı


Polisan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yüzde 50'si Japonya'nın boya sektörü lideri Kansai'ye satıldı..

 

Polisan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yüzde 50 hissesinin Japonya'nın boya lider boya üreticilerinden Kansai'ye satıldığı açıklandı. Hisse devir işleminin Aralık 2016'da tamamlanması planlanırken Polisan Boya'nın satılan yüzde 50 hissesine 113,5 milyon dolar değer biçildi.
 
Polisan Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Polisan Boya ile Kansai Paint arasındaki görüşmelerin bir süredir devam ettiği, *Kansai Paint'in üstleneceği Polisan Boya'nın yüzde 50'si için 113,5 mjilyon dolar ödeyeceği ve bu ödemenin 68,5 milyon dolarının Polisan Holding'e hisse bedeli için ödeneceği kalan 45 milyon doların ise Polisan Boya'nın sermayesine katılacağı belirtildi.
 
Açıklamada Polisan Boya'nın yeni bir tesis yatırımı olduğu, 2017 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanan tesisin tahmini maliyetini ise 35 Milyon Euro olduğu bildirildi.
 
31-07-2010
Bu haber toplam 8487 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?