En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 17.03.2018 08:11
Etnik ve Modern Mimari Bir Arada

Etnik ve Modern Mimari Bir Arada

Ünlü Mimar Martin Gomez'in tasarladığı Uruguay'daki ev etnik ve modern mimari çizgileri bir arada sunuyor..

 

Güney Amerika'da Uruguay'ın Punta del Este şehrinde Atlantik Okyanusu'na karşı konumlanan bu ev, Modern yüzüyle uzun kıyı şeridindeki diğer evlerden hemen sıyrılarak dikkat çekiyor. mimar Martin Gomez ve ev sahibi Sergio Revello'nun ortak projesi olan ev, karşıdan bakıldığında uçan bir martı formuna sahip.
 
Mücevher tasarımcılığından emekli olup hayatını sanata adayan ev sahibi, bu evi bir emeklilik projesi olarak yıllarca hayal etmiş. Sonunda evin arazisine sahip olan Revello, mimar Martin Gomez'e hayallerindeki yaşam alanını anlatarak bir proje tasarlamasını istemiş.
 
Bu evi rüyalarının gerçeğe dönüşmesi olarak nitelendiren Sergio Revello, "Bu ev, benim yarattığım eserlerden biri gibi. Hikâyesinin nasıl başladığını biliyorum ama nasıl biteceğini asla tahmin edemiyorum. Mütevazı olmak gerekirse bu ev benim için tüm imkânsızlıkların gerçeğe dönüştüğü olağanüstü bir düş" diyor.konuthaberleri.com
 
 
Atlantik Okyanusu'nun muhteşem görüntüsünü bir tablo gibi karşısına alan ev, kot farkı nedeniyle iki farklı hacim olarak tasarlanmış. Denizi karşısına alan ön blok ve kot farkı nedeniyle daha yüksekte konumlanan arka blok arasında yarı açık bir yaşam alanı ve yüzme havuzu projelendirilmiş. Evin havuz kenarındaki 150 m2lik alana yayılan yarı açık yaşam alanı, havuz evi olarak düşünülmüş.
 
 
Revello, "Odaların dağılımı çok başarılı bir şekilde projelendirildi. Evin ana binasının giriş katında 4 oda, yemek bölümü ve açık bir mutfak var. İkinci kat 360 derecelik bir manzaraya sahip olabilmek için özel olarak tasarlandı. Evin arka cephesinde kalan ek binasında misafir odaları, hizmetli evi, garaj ve bahçe partileri için düşünülmüş yarı kapalı bir barberkü alanı bulunuyor" diyerek evin projesini anlatıyor.
 
 
Çok titiz olan ev sahibi, eşi benzeri bulunmayacak bir mücevher olarak gördüğü evinin her zaman ilk günlerinde olduğu gibi kalmasını istiyor. Bunun için evin inşaatında dayanıklı ve kaliteli malzemeler tercih edilmiş. Gri Doğal Taş duvarlar, iç mekânlarda Doğal Taş zemin karoları ve dış mekânlarda Brezilya'da Lapacho ağacından yapılan parkeler tercih edilmiş.
 
 
Manzaranın tadını doyasıya çıkarabilmek için evin pencereleri çerçevesiz ve katlanarak açılan pencerelerle tasarlanmış. Evin dekorasyonunda muhteşem manzarayı gölgelememek için yalın bir stil kurgulanmış. Revello'nun kalite ve özgünlüğe olan tutkusu dekorasyonda klasikleşmiş tasarımlarla kendini göstermiş.
 
 
Açık havada yaşamayı seven Revello, dış mekânların dekorasyonuna büyük özen göstermiş. İç ve dış mekânlar arasındaki sınırları ortadan kaldırmak için katlanabilir cam kapıları tercih etmiş ve evin her mekânından dışarı çıkılabilmesini istemiş.
 
 
 
 
Kaynak:mimaristil.com

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Enerji Kimlik Belgesi Olmayan Evler İçin Son 3 Ay


2011 yılından önce ruhsatı alınan ve 2 Mayıs 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak uygulama kapsamında, enerji kimlik belgesi olmayan binadan ev alım satımı yapılamayacak..

 

 
2 Mayıs 2017 tarihinden itibaren mevcut binalar için “Enerji Kimlik Belgesi (EKB)” zorunluluğu dönem, başlıyor. Yani Enerji Kimliği olmayan yapıların alım ve satımı söz konusu tarihten itibaren yapılamayacak. Kamuoyundaki yaygın düşüncenin aksine, Enerji Kimlik Belgesi için yalıtım ya da mantolama zorunluluğu söz konusu değil  Uygulama, yapıların enerji verimlilik seviyesini tespit etmek amacı güdüyor. Ayrıca binaların enerji sınıfının da satış değerini ve tüketici tercihlerini etkilemesi bekleniyor.
 
Habertürk’ten Deniz Çiçek’in haberine göre; Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında, 2011 yılından önce yapı ruhsatı almış tüm binalar için EKB zorunluluğu 2 Mayıs 2017'de başlayacak. 2 Mayıs tarihinden sonra bina alım-satımlarında EKB olmadan işlem gerçekleştirilemeyecek.
 
Uygulama sayesinde alım yapacak vatandaş da aldığı yapının enerji sınıfını bilerek alım yapacak. Kiralamalrda enerji sınıfı zorunluluğu aranmayacak. A'dan G'ye kadar 7 kategoride enerji sınıfı belirlenmiş olup yeni binaların, en az C kategorisinde yer alması yani enerji verimliliği açısından gerekli özelliklere sahip olması gerekiyor.
 
06-08-2012
Bu haber toplam 8829 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?