En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 09:37
Esnek Çalışma Kanunu Yürürlüğe Girdi

Esnek Çalışma Kanunu Yürürlüğe Girdi

Uzaktan çalışma ve geçici istihdam tanımlarının da yer aldığı ve pek çok yenilik içeren esnek çalışma kanunu Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi..

 

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, uzaktan çalışma ve geçici istihdam gibi düzenlemeler içeren esnek çalışmaya ilişkin kanun kapsamında özel istihdam bürosunun faaliyet alanı genişletiliyor.
 
Buna göre, geçici iş ilişkisi, özel istihdam büroları vasıtası ile veya holding bünyesi içinde ya da aynı şirketler topluluğuna bağlı başka bir iş yerinde görevlendirme yapılmak suretiyle kurulabilecek. Özel istihdam bürolarına; işçisini geçici olarak işverene devir yetkisini verecek olan kanun, doğum izni ve doğum sonrası kısmi çalışma hakkı kullanan, askerlik hizmetini yapan çalışan yerine başka bir işçi ile geçici işçi çalıştırma olanağı veriyor.
 
Geçici işçi sağlama, mevsimlik işler dışında ve dönemsellik arz eden iş artışları haricinde, toplam 8 ayı geçmemek üzere en fazla iki defa gerçekleştirilebilecek. Başka bir ifadeyle, toplu işçi çıkarılan iş yerlerinde 8 ay boyunca, kamu kurum ve kuruluşlarında, yer altında maden çıkarılan iş yerlerinde geçici işçi çalıştırılamayacak.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İşçi Alan İşverene Günlük 22 TL Ödenecek


İstihdam seferberliği kapsamında yayınlanan KHK ile 2017 yılı sonuna kadar işe alınacak her işçi için işverenlere günlük 22,22 lira ödeme yapılacak..

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından işsizlik oranını düşürmek için başlatılan istihdam seferberliği kapsamında yeni bir kanun hükmünde kararname (KHK) yayınlandı. Söz konusu KHK kapsamında, 2017 yılı sonuna kadar  işe alınacak her kişi için şirketlere İşsizlik Fonu'ndan günlük 22,22 TL kadar ödeme yapılacak.
 
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürülüğe giren 687 sayılı KHK'nın üçüncü maddesine aşağıdaki ifadeler eklendi:
 
21-05-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?