En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 23:23
Emin Sazak EIC Yönetimine Girdi

Emin Sazak EIC Yönetimine Girdi

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkan Vekili Emin Sazak, Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği’nde (EIC) yönetime giren ilk Türk oldu.

29-30 Nisan 2010 tarihlerinde Berlin’de gerçekleştirilen EIC Genel Kurulu’na, Türkiye Müteahhitler Birliği’ni temsilen katılan Emin Sazak, EIC Yönetim Kurulu üyesi seçildi. Emin Sazak, Yüksel İnşaat şirketinin CEO’su olarak görev yapıyor.

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin 2002′den beri üye olduğu EIC, bu yıl 40. senesini kutluyor.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Özel Sektör Tek Başına Kentsel Dönüşüm Yapamaz


TOKİ Başkanı Ergün Turan, özel sektörün kentsel dönüşümde yalnız kalması halinde doğal olarak para kazanmaya kalkacağı için dönüşümü kendi başına gerçekleştiremeyeceğini söyledi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, İstanbul'un kentsel dönüşümünün Türkiye'nin gelecek 15-20 yılının en önemli ve zor başlıklarından biri olduğunu belirterek bu sebeple TOKİ'nin idari yapılanmasının yaklaşık yarısını İstanbul'a taşıdıklarını söyledi.
 
TOKİ'nin kentsel dönüşümde aktif paydaş olduğunun altını çizen TOKİ Başkanı Turan, kentsel dönüşümde kamunun aktif rol almaması durumunda özel sektör eliyle dönüşümün gerçekleştirilemeyeceğini çünkü özel sektörün bu işi tek başına yapmaya kalktığında doğal olarak para kazanmaya çalışacağını söyledi. Her alanda para kazanılamayacağını, para kazanmaya kalkınca yaşanılamaz hale gelen imarlar oluştuğunu da vurgulayan TOKİ Başkanı Ergün, bu sebeple İstanbul'un pek çok sahasında kentsel dönüşümde aktif olarak çalışmaları gerektiğii bu kapsamda ihale aşamasında olan işler olduğunu belirtti. 
 
İstanbul'da Fatih ve Küçükçekmece ilçelerinde sıkışmış, nefes alacak yer  olmadığını ayrıca imar planında okul alanı, yeşil alan, kültür merkezi alan görünen yerlerde 20 yıldır insanların yaşadığını ifade eden TOKİ Başkanı Turan, imar planında bir şey yapma hakkı olmadığını, birçok alanda mülkiyetin o bölgede yaşayan insanlara ait olduğunu, bu vatandaşlara en yakın bölgede haklarının verilip şehir içinde alanların açılacağını söyledi.
 
01-05-2010
Bu haber toplam 6807 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?