En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 20.02.2018 17:13
Ekonat Organik Temizlik Ürünleri

Ekonat Organik Temizlik Ürünleri

ABD, Kanada, Avustralya, Japonya ve Avrupa Birliği ülkelerinde her geçen yıl daha fazla kişi organik ürün tercih ediyor. Türk tüketicileri de sağlıklı yaşamak ve çevreyi korumak için doğal ve organik ürünlere yöneliyor.

Çevre dostu geleneksel yöntemlerle üretilen organik ürünlerin yapımında kimyasal madde veya tarım ilacı kullanılmıyor. Üretimin tüm aşamaları uluslararası sertifika kuruluşları tarafından kontrol ediliyor.

Hindistan’da Himalayalar’da yetişen ve asırlardır bu bölge insanı tarafından temizlik amaçlı kullanılan Ekonat meyvesi son yıllarda da organik ve doğal ürünlere artan ilgi nedeni ile başta Avrupa ve ABD’de yoğun ilgi görüyor. Bu meyve kesinlikle yenilmiyor, sadece temizlik amaçlı kullanılıyor.

Kahverengi küçük bir hurma görünümünde olan Ekonat meyvesinin hasatı Kasım ve Aralık aylarında yapılıyor. Kuzey Hindistan’da zeytin ağaçları gibi genelde tepelik alanlarda kendi halinde yetişen bu meyve köylüler tarafından toplanıyor. Çekirdekleri çıkartılıp güneşte kurutuluyor. Bu işlemde hiçbir kimyasal malzeme kullanılmıyor.

Ekonat içerdiği aktif madde saponin ile doğal deterjan etkisi gösteriyor. İstenilen temizlik sonucunun alınması için özellikle Himalayalar’da yetişen sapindus mukorossi türünün kullanılması gerekiyor.

Türkiye’de satışa sunulan Ekonat markalı ürünlerde Saponin oranı minimum %12-15 olmasına özen gösteriliyor. Bu oran ne kadar yüksek  olursa temizlik kalitesi de o oranda yüksek oluyor.

Çok amaçlı organik temizlik olanağı sunuyor

Ekonat meyvesi kese içinde veya suda kaynatılarak likit olarak çamaşır, bulaşık, genel ev temizliği, el ve saç yıkama, evcil hayvan şampuanı olarak kullanılabiliyor.

Ekonat meyvesi organik, antiseptik, hypoallerjenik yapısından dolayı tahrişe yol açmıyor. Çevre kirliliği oluşturmuyor. Üretilmesi için her hangi bir üretim sistemi ve endüstriyel proses olmadığı için kimyasal atık oluşmuyor. Yıkama sonrasında su, toprak ve havaya  zehirli atıklar bırakmıyor. ETKO (Ekolojik Tarım Kontrol Organizasyonu) tarafından kontrol edilip sertifikalandırılan Ekonat, özelikle alerji sorunu yaşayan hassas ciltli kişiler tarafından tercih ediliyor.

Çamaşır yıkamada Ekonat meyvesi kese içinde kullanılıyor. Doğal bir ürün olduğu için çamaşırların dokularına ve renklerine zarar vermiyor. Yumuşatıcı kullanmaya gerek kalmıyor. Doğal yumuşatıcı etkisi bulunuyor.

Bir kesedeki Ekonat ile 60 derecede ve altında 4 yıkama, 60 derece ve üzerinde 2 yıkama yapılabiliyor. Tamamen doğal olan kalıntı Ekonat kabuğu toprak için doğal gübre özelliği taşıyor. Ekonat’ı temizlik için kullandıktan sonra bahçenizde de kullanabiliyorsunuz.

Bulaşık makinesinde Ekonat iki farklı kullanım seçeneği sunuyor. Çamaşır makinesinde olduğu gibi kese içersindeki Ekonat kabukları makinenin içersine yerleştirerek yıkama yapılabiliyor. Veya Ekonat meyvesi suda kaynatılarak elde edilen likit makinenin deterjan haznesine ilave ediliyor.

Genel ev temizliği, cam temizliği, mücevher temizliği, el ve saç yıkama, evcil hayvan şampuanı olarak Ekonat likit olarak kullanılır.

Ekonat organik temizlik ürünlerine www.naturey.com adresinden ulaşıp online sipariş verebiliyorsunuz. Naturey.com 2006 yılından bu yana binlerce doğal ve organik ürün seçeneğini tek bir adreste buluşturuyor. Organik ürünleri ayrıntılı bilgileri ile inceleyip, karşılaştırıp, sipariş verip, adresinizde teslim alabiliyorsunuz.

Kaynak : Hurriyetemlak.com


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
28-08-2010
Bu haber toplam 8532 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?