En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 17.03.2018 08:21
DenizBank'tan Rixos Hotels'e 105 Milyon Dolar Kredi

DenizBank'tan Rixos Hotels'e 105 Milyon Dolar Kredi

Rixos Hotels turizm yatırımları için finansal desteği DenizBank'tan aldı.

DenizBank ve Rixos Hotels, turizm yatırımları için finansman ve kredi anlaşması imzaladı.

İmzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde Rixos Hotels'in turizm yatırımları ve çalışanların bireysel ihtiyaçlarının karşılanmasında finansal hizmetler DenizBank tarafından sağlanacak.

Sahip olduğu finansal portal anlayışıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun yenilikçi ve özel çözümler sunan DenizBank, Rixos Hotels'in turizm sektöründeki yatırımları için kaynak sağladı. Söz konusu kredi anlaşması 13 Temmuz 2011 tarihinde Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince ve DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kredi turizmin gelişimine katkıda bulunacak; döviz girdisi sağlayacak

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Bugün 10 bini aşan çalışanımız, 550 şubemiz ve 13 iştirakimiz ile 'finansal portal' anlayışıyla hizmet veriyoruz. Türkiye'de yatırımların önemini biliyor ve sürekli yeni Kaynaklar yaratıyoruz. Artık dünya çapında bir marka olan, üstün ve başarılı yönetim modeli ile turizm sektöründe bir marka haline gelen Rixos Hotels'e sağladığımız kredi ile Türkiye'de turizmin gelişmesine, ülkemize döviz girdisinin sağlanmasına katkıda bulunduğumuz için mutluyuz. DenizBank olarak, Türkiye ekonomisinin gelişmesi, turizm sektörünün büyümesi için yeni Kaynaklar sağlamaya devam edeceğiz. Yeni işbirliğimizin ülkemize ve bankamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince ise "Genç ve dinamik yapısıyla Türkiye'nin önemli bankalarından biri olan DenizBank ve hızla yeni yatırımlarına devam eden Rixos Hotels'in gerçekleştirmiş olduğu bu finansman ve kredi işbirliği Türkiye turizminin geleceğine yapılan önemli bir yatırımdır. Yurt içi ve yurt dışında otelleri bulunan şirketimiz turizm sektöründe giderek büyüyen bir dünya markası olma yolunda önemli bir noktaya geldi. Rixos Hotels olarak, dünya turizmindeki büyüme vizyonuna paralel bir vizyona sahibiz ve ülke ekonomisinin gelişimi açısından önemli olan turizm sektöründeki yatırımlarımıza hızla devam etmekteyiz. Eminim ki, grubumuzun DenizBank'tan aldığı bu cazip kredi turizme yapılacak yatırımlar açısından çok pozitif bir katkı sağlayacaktır." dedi.

DenizBank ile Rixos Hotels arasında gerçekleştirilen anlaşma çerçevesinde: Rixos Hotels'in faaliyette bulunduğu yurt içi ve yurt dışı otellerin nakit akışında; 6 bini aşkın sayıdaki çalışanın bireysel ihtiyaçlarının karşılanmasında finansal hizmet DenizBank tarafından sağlanacak. Diğer sektörlerde de hizmet veren, Gruba bağlı bütün şirketler DenizBank'ın geniş finansal hizmet yelpazesinden yararlanacak.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

The Suu Butik Hotels Yeniden Satışa Çıkıyor


Portföyünde bulunan 40 adet taşınmazı ihale ile satışa çıkarmaya hazırlanan ICBC Turkey Bank, The Suu Butik Hotels'i de satışa sunacak..

 

Alacakları sebebiyle edinmek zorunda kaldığı taşınmazları satışa çıkarmaya hazırlanan ICBC Turkey Bank, Muğla, Adana, İzmir, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, İzmir, Ankara, Kayseri, Mersin, Rize, Ankara, Samsun, Trabzon, Antalya ve Konya'da bulunan 40 adet taşınmaz için ihale düzenleyecek.
 
Tarla, dükkan, konut, büro veya arsa niteliğindeki taşınmazlar ayrı ayrı kapalı zarf usulü ile satışa çıkacak olup isteklilerin tekliflerini 21 Ekim 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar ICBC Turkey Bank Genel Müdürlüğü'ne göndermesi gerekiyor.
 
Satışa konu olan taşınmazlar arasında Muğla İli, Bodrum İlçesi, Türkbükü Mahallesi, İzbirlik Mevkii 3 pafta, 1657 parselde kayıtlı 4 bin 967 metrekare tarla, 1658 parselde 4 bin 970 metrekare tarla, 1659 parselde kayıtlı 4 bin 970 metrekare tarla ve 1660 parselde kayıtlı 4 bin 978 metrekare tarla bulunmakta olup söz konusu tarlaların tamamı tek seferde satışa sunulacak.
 
Öte yandan daha önce Ev Türkbükü Otel adı altında işletilen, daha sonra The Suu Butik Hotels olan tesis de söz konusu taşınmazlar arasında yer alıyor.
13-07-2011
Bu haber toplam 4806 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?