En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 06:20
DenizBank Dünya Konut Gününe Özel Kampanya Düzenliyor

DenizBank Dünya Konut Gününe Özel Kampanya Düzenliyor

Sahip olduğu finansal süpermarket anlayışıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun yenilikçi ve özel çözümler sunan DenizBank, 13 Ekim Dünya Konut Günü vesilesiyle bir kampanya düzenliyor.
DenizBank kampanya çerçevesinde, konut faizi oranlarını 60 ay vadede % 0,88 oranına düşürürken, dosya masraflarında da yüzde 50 indirim imkI¢nı sunuyor. DenizBank Perakende Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, global piyasalardaki olumlu gelişmeler ve TC Merkez Bankası'nın faiz indirimleri sonucunda müşterilere daha uygun faiz ve vade alternatifleri sunabilir hale geldiklerini belirtti. Tüketici kredilerinde son dönemlerde öne çıkan en önemli segmentin Konut Kredileri olduğuna dikkati çeken Ertürk; düşük reel ve nominal faizler, konut sahipliğinin düşük olduğu genç nüfusun fazla oluşu, konut kredileriGSYİH oranının %4.5 gibi oldukça düşük bir oran olması gibi göstergelerin konut kredilerinin Türkiye'de taşıdığı potansiyel ve önemi net olarak ortaya koyduğunu ifade etti. Ertürk: Uzun Vadelerde de Düşük Faiz Oranları Sağlayacağız Ertürk, talep artışında tüketicilerin konut alımını alternatif bir yatırım aracı olarak görmelerinin de etkisinin büyük olduğuna dikkat çekerek, şunları ekledi: 2009 yılına baktığımızda; kriz yılı olmasına karşın mortgage kredilerinin yılın ilk 9 aylık bölümünde % 10 arttığını görüyoruz. DenizBank olarak bu trendin yılsonuna kadar hızlanarak devam etmesini bekliyoruz. Düşük faizlerin, kısa vadelerin yanı sıra uzun vadelerde de uygulanmasına DenizBank olarak öncülük edeceğiz. Böylelikle, DenizBank müşterilerine daha rahat ödeme koşulları ve vade seçenekleri sağlayacağız.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Denizbank Konut Kredisi Faizlerini Yüzde 0,89'a İndirdi


Konut kredisi faiz oranlarını indiren bankaların arasında katılan Denizbank, faizleri 2 yıla kadar yüzde 0,89'a çekti..

 

İstanbul'da katıldığı bir toplantıda konut kredisi faiz oranlarına ilişkin bir açıklamada bulunan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş bu sabah itibariyle konut kredisi faiz oranlarını 2 yıla kadar yüzde 0.89, 5 yıla kadar yüzde 0.99 olarak güncellediklerini belirtti.
 
Ateş açıklamasında, konut finansmanında faizi iki yıla kadar vadede yüzde 1.14 oranından yüzde 0.89 oranına çektiklerini, beş yıla kadar vadede ise faizin yüzde 1.14'ten yüzde 0.99'a düştüğünü ifade etti.
 
Öte yandan Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,99'a indirirdiğini duyururken Ziraat Bankası ise faiz oranlarını yüzde 0,82'ye kadar düşürdüğünü açıkladı.
18-03-2010
Bu haber toplam 4518 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?