En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 15:54
Çınar Otel İçin Yıkım Kararı

Çınar Otel İçin Yıkım Kararı

Deprem sonrasında onarım ruhsatı verilmeyen bina için mahkemeden yıkım kararı çıktı; çalışmalar başladı.

Düzce depreminden bu yana atıl durumda kalan ve Akçakoca Belediyesi tarafından onarım ruhsatı verilmeyen Çınar Otel binası için mahkemeden yıkım kararı çıktı.

Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, binanın yıkım çalışmalarını başlattı.

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Karadeniz sahilinde yer alan Çınar Otel il olmasının ardından Bolu Özel İdaresi tarafından mülkiyeti Düzce'ye verilmeyen yapı olarak biliniyor.Bina için verilen yıkım kararı uygulamaya konuluyor.

Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, görsel kirlilik oluşturan Çınar Otel binasının yıkılmasıyla ilgili açtıkları davanın sonuçlandığını ve mahkemenin kendi taleplerine uygun biçimde yıkım kararı verdiğini belirterek, "10 yıldan beri boş ve metruk halde bulunan bu binanın yıkılmasıyla Akçakoca büyük ve ciddi bir görsel kirlilikten sorununda kurtulmuş olacak." dedi.

Albayrak, sahilde bulunan diğer metruk ve görsel kirlilik oluşturulan binaların tamamının bu şekilde yıkılacağını ve sahili gezilebilir bir yer haline getireceklerini söyledi.

Kaynak: Cihan


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Erzurum Valiliği Evsiz Vatandaşın Otel Masraflarını Karşıladı


Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, dondurucu soğukta sokakta kalan ve yardım talebinde bulunan evsiz - işsiz vatandaşın otel masraflarının karşılanması yönünde talimat verdi..

 

 
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen ve vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirilen "Halk günü"nde, dondurucu soğukta evsiz ve işsiz kaldığını ifade ederek yardım talebinde bulunan bir vatandaşın otel masraflarının karşılanması için talimat verdi.
 
Kent merkezi ve ilçelerden gelen vatandaşların sorunlarına çözüm bulunması için ayda iki defa gerçekleştirilen Halk Günü'nde vatandaşlarla bir araya gelen Erzurum Valisi Azizoğlu, "Sinir hastalığı" nedeniyle tedavi gördüğünü, evi ve işi olmadığını, evsiz olduğu için de soğukta dışarda kaldığını belirten Veysel Karataş isimli vatandaş için yetkililere, masrafları Valilk tarafından karşılanmak üzere otel ayarlanması ve 300 lira harçlık verilmesi yönünde talimat verdi. 
 
 
02-11-2010
Bu haber toplam 5988 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?