En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.02.2018 10:11
Burundili İşadamları İnşaat Demiri İçin İskenderun'u Tercih etti

Burundili İşadamları İnşaat Demiri İçin İskenderun'u Tercih etti

Burundili iş adamları Haytay'ın İskenderun ilçesine gelerek demir çelik üretim tesislerinde incelemelerde bulundular..

 

Hatay’ın İskenderun ilçesinde faaliyet gösteren demir çelik tesislerinde incelemelerde bulunan Burundili iş adamları, inşaat demiri ihtiyaçlarını İskenderun'dan karşılayacaklarını açıkladılar..
 
Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği (KİSİAD) üyeleri ile İskenderun Organize Sanayi Bölgesi'ndeki çelik haddehanelerini gezen iş adamları, İskenderun’un demir-çelik sektöründe çok önemli bir konuma sahip olduğuna dikkat çekti. İş adamlarından Melchiade Niyonzima, ülkelerinde önemli bir inşaat pazarı olduğuna vurgu yaptı, demir ihtiyaçlarını İskenderun’dan karşılayacaklarını belirtti. Antonie Muzaneze ise İskenderun’da KİSİAD üyeleri tarafından çok yakın bir ilgi ile karşılandıklarını belirterek, “İnşaat alanında yapacağımız bağlantılar ile iki ülke arasında ithalat ve ihracatta önemli bir atış olacak.” dedi. Burundili iş adamlarından Uwıragıye François, Türk halkının sıcak kanlı olduğunu ifade etti.
 
KİSİAD Başkanı Temer Eker, “Burundi’de inşaat alanında çok önemli pazarlar olduğunu saptadık. Bu görüşmeler neticesinde önemli iş bağlantıları yapıldı. İskenderun’daki demir-çelik sektörünün ne kadar geliştiğini gören Burundili iş adamları yatırım yaparken inşaat demirlerini İskenderun’dan alabileceklerini ifade etti. Burada iki ülke arasında ticari faaliyetlerin yanı sıra kültürel ilişkilerin de gelişmesine zemin hazırlanmış olundu.” diye konuştu.
 
Kaynak: CİHAN

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
01-10-2012
Bu haber toplam 3780 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?