En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 17.03.2018 16:12
Burhan Felek Voleybol Salonu Yılıkacak! Yerine Spor Kompleksi Yapılacak

Burhan Felek Voleybol Salonu Yılıkacak! Yerine Spor Kompleksi Yapılacak

Türk voleyboluna 1971'den beri hizmet veren, binlerce sporcuya evsahipliği yapan Üsküdar'daki Burhan Felek Voleybol Salonu yıkılıyor.
Yerine 7 bin sporseveri aynı anda ağırlayacak uluslararası spor kompleksi yapılıyor... Yeni spor kompleksinde 120 yataklı kamp merkezi ve otel, kondüsyon salonu, antreman salonu, plaj voleybolu kortu, kapalı otopark, kafeler ve mağazalar bulunacak. Üsküdar'da 1971 yılından beri yüzlerce şampiyonaya evsahipliği yapan, binlerce sporcuyu ve sporseveri ağırlayan Burhan Felek Voleybol Salonu'nun yıkımına başlandı. Uluslararası standartlardaki yeni spor kompleksinin temeli ise 5 Şubat'ta atılacak. Yeni spor salonunun Dünya Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası standartlarında inşa edileceği belirtilirken yaklaşık 7 bin seyirci kapasiteli olacak. Tesisin içerisinde 120 yataklı kamp merkezi ve otel, kondüsyon salonu, antreman salonu, plaj voleybolu kortu, kapalı otopark, kafeler ve mağazalar bulunacak. 300 günde bitecekTesisin 300 gün gibi kısa bir sürede bitirileceği belirtilirken toplamda 35 milyon liraya malolması bekleniyor. Yeni Spor Kompleksi'nin sahası 26,5x40 metre ölçülerde inşa edilecek. Yani ortadan ikiye bölündüğünde iki adet uluslararası saha dörde bölündüğünde ise 4 adet antrenman sahası olarak kullanılabilecek. Aynı anda iki uluslararası maç veya aynı anda dört antrenman yapılabilecek genişlikte olacak. Eski Burhan Felek Spor Tesisinin ölçüleri ise Avrupa kupası bile oynanamayacak boyutlardaydı.

Meltem Günay

Vatan
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi'nin Temeli Atıldı


Tamamlandığında Avrupa'nın en büyük film platosu olacak Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi'nin temeli atıldı..

 

Büyükçekmece Belediyesi'ne ait olan arazisi üzerinde, Belediye Başkanı Hasan Akgün öncülüğünde 5 yılda geliştirilen Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi projesinin temel atma töreni, platonun tanıtım videosunun gösterimi ile başladı
 
Törende konuşan TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Cumhuriyet'in sanatla özdeşleştiğini, Midwood projesinin de Türkiye'yi sanat ve sinema alanında dünyanın sayılı ülkeleri arasına taşıyacağını belirtti.
 
Midwood İstanbul projesinin sadece Türkiye için değil aynı zamanda dünya için de büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, projeye her açıdan hassas yaklaştıklarını,  bu proje sayesinde  Büyükçekmece ve çevresinden minimum 10 bin kişinin ekmek yiyeceğini, buun da çok önemli olduğunu söyledi. 
 
Projeyi geliştiren Midwood AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet San ise kompleksin tamamlandığında Avrupa'nın en büyük platosu olacağını, Türkiye'de ve dünyada, büyük stüdyoların birçoğunu inceledikten sonra plato açmaya karar verdiğini,  yaklaşık 150 milyon dolarlık ekipmanın hazır olduğunu söyledi.
 
Midwood AŞ. İcra Kurulu Başkanı Emin Günal ise  Midwood projesinin, büyük bir Türkiye markası haline geleceğini, proje kapsamında 505 dönümlük arazide, 825 milyon liralık yatırım yapılacağını, proje kapsamında konaklama tesisi, spor, çocuk eğlence, yeme-içme alanları, sinema ve parklarının yanı sıra 21 tane stüdyo, 17 açık set alanı,  18 imalat atölyesi, sinema müzesi ve anaokuldan üniversiteye kadar eğitim alanları bulunacağını açıkladı.
 
08-01-2010
Bu haber toplam 17013 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?