En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 17.03.2018 18:41
Burdur'a Yeni Adliye Binası Yapılacak

Burdur'a Yeni Adliye Binası Yapılacak

Burdur'a yeni Adliye binası yapılması için başlatılan çalışmalar sonuçlandı ve adliye binasının yapılacağı arsa Burdur Belediyesi'nden devralındı.

Burdur-Tefenni yolu üzerinde Yeni Mezarlık Alanı yolunun girişindeki 12 dönümlük Burdur Belediyesi'ne ait arsa, Adalet Bakanlığı'na, Milli Emlak'e ait Memur Evleri'nin tapusu Burdur Belediyesi'ne devir edildi.

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Ali Nihat Açıkgöz, yaptığı açıklamada, Burdur'a modern bir Adliye Sarayı yapımı için 4 milyon lira ödeneğin gönderildiğini söyledi. 1.5 yılda bitirilmesi planlanan yeni Adliye binasının Burdur'a özgü mimari tarzı ile yapılacağını dile getiren Açıkgöz, "Adliye binası Burdur beji mermeri ile kaplanacak. Arsamızın tapusunu aldık. Adliye binası 8 milyon liraya malolacak ve 1.5 yılda tamamlanarak hizmete hazır hale getirilecek" dedi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Burdur'da Deprem Oldu


AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden alınan verilere göre, saat 01:14'te merkez üssü Burdur Yeşilova'da 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi..

 

 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem -Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi'nden alınan verilere göre, merke züssü Burdur'un Yeşilova ilçesine bağlı Düden köyünün 4,1 kilometre kuzeybatısı olan bir deprem kaydedildi. Saat 01:14'te meydana gelen ve Richter ölçeğine göre 4,2 büyüklüğünde olduğu tespit edilen deprem yerin  6,7 kilometre derinliğinde gerçekleşirken ilk belirlemelere göre herhangi bir can veya mal kaybına neden olmadı.
 
Saat 01:14'te meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki depremin ardından saat 02:38'de ise 3,6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Burdur merkez ve diğer ilçelerde hissedilen sarsıntılar sahura hazırlanan vatandaşlarda kısa süreli paniğe sebep oldu
 
Öte yandan Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Deprem Dairesi de saat 01.14′te merkez üssü Yeşilova ilçesi olan depremin büyüklüğünü 4,2 olarak açıklarken depremin yerin 29,38 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini keydetti.
 
05-02-2011
Bu haber toplam 8286 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?