En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 17.03.2018 18:41
Bilecik'te Mermer Hastanesi Kuruluyor

Bilecik'te Mermer Hastanesi Kuruluyor

Maden ocaklarında şekilsiz ve çatlak oldukları için atıl durumda bekleyen mermerleri kullanılabilir hale getirmek için Bilecik'te Mermer Hastanesi kurulacak..

 

Maden ocaklarında atıl durumda bekleyen, ekonomik olmayan çatlak ve şekilsiz blok mermerler için Bilecik Osmaneli'nde 'Mermer Hastane'si kuruluyor.
 
Ayda 1 milyon dolarlık mermeri çöpe gitmekten kurtaracak olan astanenin kuruluşuna Türkiye Mermer Maden Vakfı Başkanı Ali Kahyaoğlu öncülük etti. Bilecik Osmaneli OSB'de kurulacak 'Mermer Hastanesi' için kurulan şirketle ilk etapta 5 milyon dolar yatırım yapılacak. Daha sonra ikinci bir tesis için çalışmalar başlayacak. Doktorların bile ortak olduğu şirketle ilgili bilgi veren Vakıf Başkanı Kahyaoğlu, projenin ismini 'Mermer 2023' olarak adlandırdıkların söyledi. İtalya'dan makine alarak projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Kahyaoğlu, "Çatlak mermerler kimyasallarla dolduruluyor ve 1 santimetreye kadar kesilebiliyor" dedi. Bir ocakta çıkan mermerin yaklaşık yüzde 10'unun kullanılamaz halde olduğunu söyleyen Kahyaoğlu "Şirketi 29 Ekim'de açacağız. İlk yıl ciro hedefimiz 3 milyon dolar" diye konuştu. 
 
YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ
 
Yukardaki resimde görülen basınç odası mermer hastanesinin yoğun bakım ünitesi olacak. Buraya gelen 'hastalar' basınç altında epoksi maddesiyle kaplanacak. Dokularına epoksi doldurulan mermerler de eskisinden daha sağlam hale gelecek.
 
Haber: İbrahim Acar / Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bursa Şehir Hastanesi 1 Yıl İçinde Açılacak


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi’nde inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve hastanenin bir yıl içinde hizmete açılacağını söyledi..

 

Bursa Şehir Hastanesi’nin inşaatı hakkında bilgi veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi'nin bir yıl içinde tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.
 
Bursa Şehir Hastanesi'nin inşaatının devam ettiğini belirten Bakan Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi'nin hizmete açılması ile Bursa'nın sağlık hizmeti sıkıntısının büyük oranda çözülmüş olacağını ifade etti.
 
Bakan Müezzinoğlu, açıklamaların ardından Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve beraberindekilerle Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin temelini attı.
 
 
 
19-02-2013
Bu haber toplam 4818 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?