En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 17.03.2018 18:35
Bilecik Demir Çelik Fabrikası Tekrar Açılıyor

Bilecik Demir Çelik Fabrikası Tekrar Açılıyor

Bozüyük'teki Bilecik Demir Çelik Fabrikası yeniden açılıyor.

 

Bilecik Demir Çelik Fabrikası yeniden faaliyete geçiyor.
 
2009 yılında deneme üretimine başlayan ancak, 2010 yılında çeşitli sebeblerden dolayı üretimine ara veren Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi’nde ki Bilecik Demir Çelik Fabrikası bir ay sonra yeniden şaltere basmaya hazırlanıyor.
 
Türkiye’nin tek paslanmaz çelik üretimi yapma özelliğine sahip, Bozüyük’teki hisseli olan Bilecik Demir Çelik Fabrikası yapılan anlaşma gereği ADA İnşaat A.Ş.ye geçti. Şirketin tamamına sahip olan Aziz Tekeli, Ayhan Tekeli ve Bünyamin Tekeli kardaşler fabrikayı bir ayın sonunda faaliyete geçirmek için çalışmalara başladı.
 
Bilecik Demir Çelik Fabrikası Muhasebe Müdürü Erkan Kurtsatan yaptığı açıklamada, fabrikanın yeniden açılması için teknik çalışmalara ve personel alımlarına başlandığını belirterek, "Fabrika 2009 yılında deneme üretimiyle açıldı. Ancak, bir süre üretime ara vermek zorunda kaldık. Fabrika artık Tekeli karrdeşlerin sahibi olduğu Ada İnşaat A.Ş. tarafından yönetilecek.Günlük 400 ton paslanmaz özellikli çelik üretecek olan fabrikanın faaliyete geçmesi ile günlük iki vardiyada 8+8 olmak üzere 16 düküm yapılacak ve her dökümde 25 ton olmak üzere günlük 400 ton üretim kapasiteyle çalışılacak"diye konuştu.
 
İşletmede 25 ton kapasiteli 4 fırının olduğunu vurgulayan Kurtsatan, "Fabrika, Türkiye’de paslanmaz çelik üretim özelliğine sahip tek işletmedir. Fabrikayı en geç bir ayın sonunda yeniden faaliyete geçireceğiz. Teknik eksikliğimiz olan manyetik karıştırıcı ve kapalı devre sisteminin montajına başlanılacak. Bunun için eski çalışanlarımızı yenide işe çağırmaya başladık. Fabrikaya ilk etapta 2 vardiya şeklinde işlerlik kazandırılacak. Daha sonra bunun 3 vardiya sistemine dönüştürmeyi planlıyoruz. 7 eylül tarihinde başlayan iş başvuruları sonunda 150 işçinin alınacağını" sözlerine ekledi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Bilecik Osmaneli'de 100 Konut ve 11 Dükkan İnşa Edecek


TOKİ, Bilecik’in Osmaneli İlçesi’nde inşa edilecek olan 100 konut ile 11 dükkanın yapım işi için bugün ihale düzenledi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Bilecik ilinin Osmaneli İlçesi, Camiikebir Mahallesi'nde hayata geçirilecek yeni toplu konut uygulaması için ihale gerçekleştirdi. Toplam 100 konut ve 11 dükkanın yer alacağı Bilecik Osmaneli TOKİ Konutları projesinin yapım işi için 14 Mart salı günü düzenlenen ihalede ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de yer aldı.
 
Yüksekliği zemin+6 olan bloklardan oluşacak Bilecik Osmaneli TOKİ Konutları projesinde 1 adet 1+1, 30 adet 2+1 ve 69 adet de 3+1 daire bulunacak.
 
 
08-09-2011
Bu haber toplam 19854 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?