En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.02.2018 10:13
Beyoğlu'nda İhtiyaç Sahipleri İçin Sosyal Market

Beyoğlu'nda İhtiyaç Sahipleri İçin Sosyal Market

İki aydır ilçede yaşayan ihtiyaç sahiplerinin her türlü ihtiyaçlarını karşılayan Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market'ten yararlanması için bugüne kadar 3 bin 500 aileye kart dağıtıldı.

İki aydır ilçede yaşayan ihtiyaç sahiplerinin her türlü ihtiyaçlarını karşılayan Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market'ten yararlanması için bugüne kadar 3 bin 500 aileye kart dağıtıldı.

Kart sahipleri sosyal marketten bugüne kadar toplam 194 bin 251 kredilik alışveriş yaptı.

Beyoğlu Belediyesi tarafından iki ay önce açılan sosyal market ilçede yaşayan ihtiyaç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Gıdadan giyime ve kırtasiyeye, temizlik ürünlerinden yakacağa kadar birçok ürün reyonundan oluşan marketten yararlanması için bugüne kadar toplam 3 bin 500 aileye kart dağıtıldı.

Açıldığı günden beri ilçede yaşayan ihtiyaç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını huzurlu ve rahat bir şekilde karşılayabilmelerini sağlayan Kasımpaşa Kızılay Meydanı'ndaki Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market'e bugüne kadar 100'ün üzerinde hayırsever kurum ve kişi bağışta bulundu. Bu bağışların 112.000 adedi gıda, 50.000 adedi giyim reyonuna bağışlandı.

3 BİN 500 AİLEYE KART VERİLDİ

İhtiyaç sahibi vatandaşlarla üretici firmalar arasında köprü olmayı sağlayan Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market'te para yerine kredi geçiyor. Her gün 09.30-19.00 saatleri arasında açık olan sosyal marketten yalnız ilçede yaşayan ihtiyaç sahipleri yararlanabiliyor.

Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından kendilerine verilen kartla giyimden gıdaya, yakacaktan kırtasiyeye her türlü ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayabilen ihtiyaç sahiplerinin bütün bilgileri belli kredi limitine sahip bu kartta yer alıyor.

Böylece ihtiyaç sahibi ihtiyaçlarını ister tek seferde, ister dilediği zaman diliminde yapabiliyor. İhtiyaç sahipleri Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü binasının alt katında yaklaşık 350 metrekarelik alanda hizmet veren marketten bugüne kadar toplam 194 bin 251 kredilik ihtiyaç aldı.

Ürün reyonlarında 500 çeşit ürünün bulunduğu markette, ayrıca, kuru gıda deposu, soğuk hava deposu, dondurulmuş ürünler, et ve tavuk ürünleri difrizi, temizlik ürünleri deposu, giyim deposu ile ikinci el kıyafetlerin hazırlandığı atölye ve giyim eşyalarının toplandığı depo da bulunuyor.

Herşey Bilgi İşlem Sistemi İle Kayıt Altında

Beyoğlu ilçesinde yaşayan İhtiyaç sahipleri Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne, yaşadıkları mahalledeki Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları'ndaki Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü şubelerine başvurabiliyor. Ayrıca, Beyoğlu Belediyesi Çağrı Merkezi'nin 444 0 160 numaralı telefonuna yardım taleplerini bildirebiliyor.

Yardım talebinde bulunan ihtiyaç sahiplerinin sosyal incelemeleri yapıldıktan ve ihtiyaçları derecelendirildikten sonra kendilerine alışveriş kartları teslim ediliyor. Alış veriş kartlarındaki kredi limiti aylık, üç aylık ve altı aylık olarak düzenleniyor. Kullanım süresi dolan kartlara limit yüklemesi otomatik olarak yapılıyor.

Böylece, alışveriş kartını alan ihtiyaç sahipleri evinin ihtiyacını sosyal marketten ücretsiz karşılayabiliyor. Ayrıca, tüm başvurular Beyoğlu Belediyesi Bilgi İşlem Sistemi ile kayıt altında tutuluyor. Böylece, bağış yapan kurum ve kişiler bağışlarının kime gittiğini öğrenebiliyor.

Dolapder semti ve Yenişehir semtinde oturan ihtiyaç sahibi aileler kartları ile Beyoğlu Belediyesi'nin Dolapdere Semt Konağı ile Yenişehir Semt Konağı'ndaki giyim reyonundan ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Bu alışverişler yine Beyoğlu Belediyesi Bilgi İşlem Sistemi ile kontrol ediliyor.

Engellilere Mobil Sosyal Market

Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market ilçede yaşayan engellileri, yaşlıları ve evinden çıkamayan hastaları da unutmadı. Kasımpaşa Kızılay Meydanı'ndaki sosyal markete fiziksel engeli, hastalığı ya da yaşlılığı nedeniyle gidemeyen ihtiyaç sahipleri mobil sosyal market sayesinde tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Sütlüce'de Kentsel Dönüşüme Başladı


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşa edeceği 397 konut ile 20 dükkân için ihale gerçekleştirdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde uygulanacak olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaptıracağı 397 konut ile 20 dükkânın yapım işi için 15 Mart 2017 tarihinde ihale düzenledi.
 
 
Söz konusu ihale kapsamında ihale kapsamında 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet ise 4+1 konut, 20 dükkan ile dini tesis(külliye), otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.
 
 
TOKİ ile Beyoğlu Belediyesi arasında 02.06.2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamında başlatılan İstanbul Beyoğlu, Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi ile uygulama alanındaki plansız, tapusuz çoğunluğu ruhsatsız 282 konut ve 18 dükkân için yerinde dönüşüm uygulanacak.
16-10-2010
Bu haber toplam 7392 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?