En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 22.02.2018 13:03
Beylikdüzü Migros 3 Ay Kapalı Kalacak

Beylikdüzü Migros 3 Ay Kapalı Kalacak

Kurban Bayramı'nda çıkan yangında hasar gören Beylikdüzü Migros 3 ay kapalı kalacak.
Bir dönemin simgesi Migros'un satış kamyonları, nostalji olmaktan çıkıyor. Yanan 5M Migros'un önünde kamyondan satış yapılacak.
 
Bayramda çıkan yangın nedeniyle kapılarını kapatmak zorunda kalan Beylikdüzü Migros, yangının izlerini nostalji ile silecek. Ağır hasar gören 5M Migros mağazası 3 ay boyunca kapalı kalacağı için çare kamyonda satışta bulundu.
 
Önümüzdeki günlerde Migros’un Beylikdüzü mağazasının önüne tıpkı perakende macerasına başladığı 1954 yılında olduğu gibi içi ürün dolu kamyonlar çekilecek.
Kurban Bayramı’nın ilk gününün gecesi çıkan yangında Migros ve alışveriş merkezinde çıkan büyük yangın 5 saatte kontrol altına alınabilmişti. Ağır bir maddi hasarın meydana geldiği yangından kısa bir süre sonra alışveriş merkezindeki mağazalar açıldı. Ancak yangının çıkış noktası olan Migros’un yenilenmesi 3 ay sürecek.
 
Bu yıl nostalji yılıydı
Migros’un bu yıl 57. yıl kutlamaları kapsamında nostalji projesi de bu süreçte büyük bir kurtarıcı oldu. Ekim ayında 15 gün süren kampanya kapsamında birçok marka Migros’ta o döneme ait fiyat ve ambalajıyla satışa sunuldu. Coca-Cola, Damak, Ülker, Koska, Sana, Komili Arko gibi markalar maket satış kamyonlarında satıldı. Migros yetkilileri, maket kamyonların Beylikdüzü 5M’de gerçek olacağını belirtiyor.
 
Rekabet ateşini kamyonlu satış yaktı
1954 yılının temmuz ayında İsviçre’den İstanbul’a gelen Migros, kamyonda satışa başladı. Cephelerindeki kanatları açılarak satış platformu haline getirilen kamyonlar İstanbul’un semtlerini dolaşıyordu. Temmuz ayında yola çıkan Migros kamyonlarının sayısı aralık ayında 60’a ulaştı. Migros’un yatırımı Türk perakende sektöründe bugünde hâlâ devam eden market bakkal rekabetinin de tohumlarını atmıştı. Migros kamyonlarının birçok semtte yerini alması üzerine esnaf da aralarında anlaşarak ‘seyyar kamyonlar’la satış yapmaya başlamıştı.
 
Markalar da eski günleri yad etti
Migros, 57. yıl kutlamaları nedeniyle ‘Migros Satış Kamyonları’nın maketini bazı mağazalarına yerleştirdi. Birçok marka da o dönemki fiyat ve ambalajlarıyla satışa sunuldu.
 
Radikal

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Migros Kurban Kesim Hizmeti


Migros Grubu, her yıl olduğu gibi bu yıl da İslami koşullara uygun ve hijyenik kurban kesim hizmeti sunuyor..

 

Migros Grubu, bu yıl da Kurban Bayramı'nda çağdaş yöntemlerle, noter huzurunda, İslami koşullara uygun ve hijyenik şartlarda sağlıklı kurban kesim hizmeti sunuyor.
 
Migros tarafından yapılan açıklamaya göre, vatandaşlar kurban siparişlerini www.sanalmarket.com.tr veya www.migros.com.tr internet adreslerinden, 444 10 44 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattı'ndan veya Migros Grubu mağazalarından verebilecek. 
 
Migros'tan tüketiciler küçükbaş kurbanlık veya kemiksiz dana eti olarak hazırlanan büyükbaş kurbanlık hisseleri satın alabilecek. 
 
Migros Grubu, küçükbaş kurbanlıklarda bu sene iki seçenek sunuyor. Bunlardan ilki 1 yaşını tamamlamış kurbanlık koç seçeneklerinin ilki; canlı ağırlığı 30- 35 kilogram civarında 12-14 kilogram karkas et olarak teslim edilen, ikinci seçenek ise canlı ağırlığı 40-45 kilogram civarında, 16-18 kilogram karkas et olarak teslim edilen kurbanlıklar. 
 
İki yaşını tamamlamış büyükbaş kurbanlıklar ise her biri 18-20 kilogram olacak şekilde soğutulmuş ve kemiksiz hale getirilmiş 7 eşit hisseden oluşuyor. 
     
-Kurbanlar veteriner hekimler ve gıda mühendisleri kontrolünde kesilecek- 
     
Migros Grubu'ndan alınan kurbanlıkların kesimi, her türlü sağlık kontrolünün ardından uzman veteriner hekimler ve gıda mühendisleri kontrolünde, noter huzurunda vekalet veren kişi adına İslami koşullara uygun olarak gerçekleştirilecek. 
 
Et entegre tesislerinde bayramın birinci veya ikinci günü kesilen kurbanlıklar, soğutulup parçalanarak hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde poşetlendikten sonra kolilenerek teslim edilecek. 
 
Kurban etlerinin paketlenmesinde kullanılan tüm ambalaj malzemeleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylı. Paketlenen ve kolilenen ürünler soğuk hava depolarında 0 - 4°C'de muhafaza edilerek, teslimat adreslerine ulaşana kadar soğuk zincir standartları altında korunacak. 
 
Kesilen kurbanlık koçların derileri, bağırsak, kelle, yağ ve paçaları ile kurbanlık danaların derileri, yağları ve tüm sakatatları noter huzurunda ve belge karşılığında Türk Hava Kurumu'na teslim edilecek, bağış makbuzu kurbanla birlikte müşterilere ulaştırılacak. 
     
 -Adrese teslim kurbanlık-
     
Migros Ticaret de müşterilerine kesilen kurbanı üç şekilde değerlendirme imkanı sunuyor. 
 
Buna göre ilk seçenekte kurban hayır kurumuna bağışlanabiliyor. Kurbanını Migros Grubu'ndan alan müşteriler, dilerlerse Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'na (ZİÇEV) kurbanlarını makbuz karşılığı teslim ettirebilecek. Vekalet veren kişinin adına düzenlenmiş bağış makbuzu kişinin teslimat adresine ayrıca postalanacak. 
 
İkinci seçenekte ise tüketici kurbanını kendisi teslim alabiliyor. Müşteriler kurbanlık koçu bayramın ikinci, üçüncü veya dördüncü günü, kurbanlık dana hissesini ise bayramın üçüncü veya dördüncü günü sipariş formlarında belirtilen Migros Grubu mağazalarından teslim alabilecek. Mağazadan yapılan teslimatlarda talebe göre; kurban küçükbaş ise istenilen sayıda kemikli olarak böldürme, büyükbaş ise kıyma, kuşbaşı ve parça olarak hazırlatma imkanı bulunacak. Bu hizmetler için ayrıca ücret alınmayacak. 
 
 Üçüncü seçenekte ise kurban istenilen adrese teslim edilebilecek. Adrese teslim edilmesi istenen kurbanlık koçlar bayramın ikinci, üçüncü veya dördüncü günü, dana hisseler ise bayramın üçüncü veya dördüncü günü, Migros Sanal Market dağıtım ekipleri tarafından, belirtilen adrese teslim edilebilecek. 
 
Adrese teslimatlar sadece İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde geçerli olacak. Adrese teslim edilecek kurbanlarda, sipariş internet veya sipariş hattı üzerinden verilmişse nakliye ücreti alınmayacak. Migros Grubu mağazalarından verilecek adrese teslim siparişlerde ise 10 lira nakliye ücreti alınacak. 
 
Kurbanlık koç fiyatları 575 lira (12-14 kilogramlık koç) ve 675 lira (16-18 kilogramlık koç), dana hisse fiyatı ise 695 lira (18-20 kilogram kemiksiz et) olan Migros Grubu'nda kurbanlık ödemeleri, mağazalarda sipariş formu ile kredi kartı veya nakit ödeme seçenekleriyle yapılabiliyor. 
 
Ödemeler www.sanalmarket.com.tr ve www.migros.com.tr internet siteleri üzerinden veya 444 10 44 numaralı sipariş hattından ise kredi kartı ya da havale ile gerçekleştirilebiliyor. 
 
Money Visa kartla yapılan ödemelerde ise 50 lira anında indirim fırsatı ve 12 taksit imkanı bulunuyor. Ayrıca farklı kredi kartlarına 8 taksit seçenekleri de mevcut. 
     
 
Kaynak: AA
23-11-2011
Bu haber toplam 6627 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?