En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.03.2018 17:55
Bayraktar'dan Ankara'ya 50 milyon euroluk outlet

Bayraktar'dan Ankara'ya 50 milyon euroluk outlet

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin geçen ay satışa sunduğu, ancak gerçekleştirilen ihalede alıcı bulmayan Ataşehir finans merkezinde ticaret niteliğindeki son arsalar önümüzdeki günlerde tekrar görücüye çıkacak.

Batı Ataşehir'de KDV dahil vadeli muhammen satış bedeli 52 milyon TL olan 12 bin 105 metre karelik, 108 milyon TL olan 25 bin 59 metre karelik ve 41 milyon TL olan 9 bin 590 metre karelik arsalar 4 Mart 2009'da satışa çıkarılmıştı.
Krizin etkisiyle talebin gelmediği 3 parsel, Emlak Konut GYO tarafından Mayıs ayı içinde ikinci kez satışa sunulacak.
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Merkez Bankası, kamu bankaları ve diğer üst kurullar için düşünülen yerde kalan 3 parselin geçen ay satışa çıkarıldığını, ancak talep görmediğini söyledi.
Yetgin, arsaların satışı için henüz yeni bir tarih belirlenmediğini, ancak krizin geçmesinin beklemenin söz konusu olmadığını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Merkez Bankası Kanunu değişerek banka buraya gelecek olursa bu arsalar çok daha değerli olacak. Bunun bir primi, prestiji var. Merkez Bankası ve kamu bankalarının yanında bir x bankasının genel müdürlüğü olduğunu düşünün. Böyle bir reklamı, imajı yılda kaç milyon dolara sağlayabilirsiniz? TEM Otoyolu üzerinde bankanın genel müdürlük binası... Sürekli bir reklam noktası ve trafiğin çok yoğun olduğu bir yer...
Geçen ay satışa çıktığımızda kriz olması nedeniyle aslında bu bir fırsattı. Finans merkezindeki bu arsalar çok özel. Bu arsalar bir banka genel müdürlüğü olabileceği gibi bir reel sektör firması gelip burada genel müdürlük binası ya da ofis yapabilir.”
Feyzullah Yetgin, TOKİ'nin krizde de yatırımlarına devam ettiğini, kamu olarak öncü olmaya çalıştıklarını ifade etti.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
11-04-2009
Bu haber toplam 6642 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?