En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 20.03.2018 15:59
Aydi Ayakkabı Uygun Fiyata Herkese Mağaza Kuruyor

Aydi Ayakkabı Uygun Fiyata Herkese Mağaza Kuruyor

Paralarını yastık altında tutan vatandaşlara seslenen Aydi Ayakkabı Genel Müdürü Bekir Aydın, 30 bin TL'si olana anahtar teslim mağaza kuruyoruz dedi.
Bekir Aydın, kendilerine bayilik için başvuran kişilere her konuda yardımcı olduklarını belirterek Hedefimiz krizden korkup sinen esnafımızı yeniden piyasaya çekmek. Bu bizim ülkemiz için yapabileceğimiz en iyi şey olur. Bunu ülkemize borçluyuz diye konuştu.

Türkiye
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Hangar Ayakkabı Günde 2 Mağaza Açacak


Hangar Ayakkabı 92 olan mağaza sayısını 400'e çıkarmayı hedefliyor.
Ayakkabı üreticisi Hangar, alışveriş merkezlerinde (AVM) yer bulamayınca sokağa inme kararı aldı. Son bir ayda 26 mağaza birden açan firma, her gün 2 yeni mağaza açmayı öngörüyor. Şu an 92 olan mağaza sayısını Haziran 2012'ye kadar 400'e çıkarmayı hedefliyor. 
 
Hangar Ayakkabı olarak uzun dönemdir yeniden yapılanma çalışmaları yürüttüklerini aktaranYönetim Kurulu başkanı Alpaslan Selçuk, halihazırda bini aşkın satış noktaları bulunduğunu fakat yeni dönemde francheise yerine kendi mağazalarını açacaklarını belirtti. Bu kapsamda Kurban Bayramı sonrası süratle mağazalaşma yatırımına girişeceklerini anlatan Selçuk, "AVM'lere rakiplerimizin baskısı sebebiyle alınmadık. Bu konuda rekabet kurumuna başvuru yapacağız. AVM yönetimlerinin oyalamaları nedeniyle gecikmiş olan mağazalaşma sürecini, şimdi caddede büyüyerek yapacağız. Yeni vizyonumuzla Haziran 2012'ye kadar Türkiye ayakkabı piyasasının yüzde 25'ini elde etmeyi hedefliyoruz. Son bir ayda 26 mağazanın açılışını yaptık. Bayrama kadar 15 tane daha açacağız. Artık tek tek değil her gün ortalama 2 mağaza açarak koyduğumuz hedefi mutlaka yakalayacağız. 50 kişilik ekibimiz Türkiye'nin tüm illerinde fizibilite çalışması yapıyor. Edirne'den Van'a kadar aynı kalite ve fiyatta ayakkabı almak mümkün hale gelecek." ifadelerini kullandı. 
 
"SANAYİCİYE ELEMAN GEREKİYOR, İŞKUR SOKAĞA İNSİN" 
 
Türkiye'de yüzde 9'lara varan işsizlik sorununa karşı sanayicinin istediği elemanı bulamadığından yakınan Selçuk, şunları kaydetti: 
 
"İktidar, İŞKUR'u da yeniden yapılandırmalı. Kurum hantal yapısıyla ne sanayicinin eleman ihtiyacına yetişebiliyor ne de işsiz gençlere çare olabiliyor. 2 bin yeni elemana ihtiyacımız var fakat İŞKUR yetkilileri bize verdiği hiçbir sözü tutamadı. Biz kendi işçimizi kendimiz yetiştiriyoruz. İŞKUR görevini hakkıyla yapsa Türkiye'de işsizlik sorunu falan kalmaz. Tüm sektörler kurumun kapısına eleman için gidiyor ama eli boş dönüyor. İŞKUR masa başından kalksın, eğitim kurumları, kaymakamlıklar ve sanayiciyle el ele vererek, çıraklık ve benzeri okullar açıp tüm sektörlerin kalifiye eleman sorununa çare üretsin. Bize çalışan üreten, üreten kalifiye eleman gerekiyor. Türkiye'nin her yerine yayılmış şubeleri olan bu kurum devletin parasını heba etmesin." 
 
"YERLİ ÜRETİM YAPARAK CARİ AÇIĞI ÖNLÜYORUZ" 
 
Türkiye'nin en büyük yatırımlı tam entegre ayakkabı fabrikasına sahip olduklarını dile getiren Alpaslan Selçuk, ithal etmek yerine yerli üretimi tercih ederek ülke geleceğine ve istihdamına yatırım yaptıklarını ifade etti. 500 milyon dolara ulaşan ayakkabı ithalatının son 3 senede hiç artmadığını kaydeden Selçuk, "Uyguladığımız fiyat politikası sayesinde ithalatın önüne geçtik. Türkiye'ye iyi ayakkabıyı ucuz fiyata üretmeyi ve satmayı öğrettik. Artık rakiplerimiz bile ucuz fiyatla daha çok adet satılabileceğini öğrendi. Bu sayede enflasyonun düşmesine de katkı sağladık. Sektörün gelişimi için sezonluk çalışmak yerine bilinçli ayakkabı zincir marketlerini oluşturmak gerek. Artık esnafı zora sokan ayakkabı toptancılığının bitmesi ve ayakkabıcıların uzun soluklu kayıt içi ekonomiye girmesi gerek." dedi.
13-03-2010
Bu haber toplam 19152 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?