En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 28.01.2015 22:13
Ayavukla Kilisesi Müze Olacak

Ayavukla Kilisesi Müze Olacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kültür merkezi olarak restore edilen Ayavukla Kilisesi ve basın müzesi olarak planlanan ek binasındaki çalışmaları tanıtmak amacıyla gazete ve televizyonların temsilcileri, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Yönetim Kurulu üyeleriyle biraraya geldi.

Ayavukla'daki buluşmada Ege Üniversitesi (EÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Silkü, EÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Ege Ajans Haber Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı da hazır bulundu.

Kilise binası ve müştemilatlardan oluşan alanı davetlilere gezdiren Başkan Kocaoğlu, restore edilmesi ve özellikle tarihi yapının duvarlarındaki resimlerin ortaya çıkarılması için çok büyük çabalar harcandığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Kadifekale'den Konak Meydanı'na kadar uzanan 270 hektarlık tarihî doku içinde birçok çalışma yürüttüklerini ve yürütmeye devam edeceklerini belirten Kocaoğlu, "Amacımız, ülkemizin ve kentimizin tarihî değerlerini koruyarak tüm dünyada görücüye sunmak. İzmirlilere buradan bir çağrı yapmak istiyorum; tescilli binaları alıp restore ederek hem korumuş hem de kentin zenginliğine katkıda bulunmuş olurlar. Böylelikle bizim yürüttüğümüz çalışmalar da hızlanır ve kentin yaşam standardı, ekonomik zenginliği artar." dedi. Kocaoğlu, kurulacak basın müzesi sayesinde İGC'nin de bu alanı sahiplenmesiyle tarihî kilisenin Havagazı Fabrikası gibi sosyal faaliyet merkezi olacağını sözlerine ekledi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İGC Başkanı Atilla Sertel ise tarihî mekanı restore edip İzmir'e kazandırdığı, aynı zamanda müştemilatının da basın müzesi olarak açılmasına imkan sağladığı için Başkan Aziz Kocaoğlu'na müteşekkir olduklarını söyledi. Sertel, basın müzesinde değerli gazetecilerin ve basın şehitlerinin özel eşyalarının sergileneceğini belirtti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İzmir'de Satılık Ev, Arsa ve Tarlalar


İzmir Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Buca, Menderes ve Bornova'da bulunan arsa, ev ve tarla vasıflı 15 taşınmazı ihale ile satışa çıkaracak..

 

İzmir Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, İzmir'in Buca, Menderes ve Bornova İlçelerinde bulunan farklı niteliklerdeki toplam 15 gayrimenkulü  ihale ile satışa çıkarmaya hazırlanıyor.
 
Satışa konu olan gayrimenkuller arsa, ev ve tarla vasıflı olup tahmini fiyatları 576 bin lira ile 5 milyon 724 bin 414 lira, geçici teminat bedelleri ise 172 bin 800 lira ile 1 milyon 717 bin 324 lira arasında farklılık gösteriyor.
 
Gayrimenkullerin halesi ise 5 - 6 - 10 Şubat 2015 tarihlerinde saat 10.00 ile 13.45 arasında İzmir Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'nda açık teklif yöntemiyle  yapılacak.
 
 
İhale ayrıntılarına ulaşmak için TIKLAYINIZ
 
13-10-2010
Bu haber toplam 6786 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?