En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 23.02.2018 20:27
AVM'lerin Yeni Rakibi Kapalı Pazar Yerleri

AVM'lerin Yeni Rakibi Kapalı Pazar Yerleri

Denizli'de bulunan ve sayısı 10'a ulaşan kapalı pazar yerlerinin , AVM'lerin açılmasıyla zor durumda kalan esnaf için kurtuluş oldu..
Tüketicilerin üretici ile doğrudan buluşabilmesi için Denizli'de her semtte kurulan kapalı pazar yerleri alışveriş merkezlerinin rakibi oldu.
 
Pazaryerleri, hem ekonomik hem de iklim şartlarından etkilenmiyor. Pazar kurulmayan günlerde ise mahalle sakinlerinin otopark sıkıntısına çözüm oluyor. Denizli’de sayısı 10’a ulaşan kapalı pazaryerleri, üreticiden doğrudan müşteriye ulaşma imkanı sağladığı için alışveriş merkezlerinde pahalı ürün almak istemeyenler için cazibe noktaları haline geliyor. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan “Hem vatandaşımız çok büyük sıkıntı çekiyordu hem de esnafımız. Satılan mamullerin, gıdaların o güneşin altında, yağmurda, çamurda ne kadar kalabileceği de soru işaretiydi. Günümüzde AVM’lerin açılmasıyla pazarcı esnafımızın da buna uyum sağlamasının önünü açmak gerekiyordu. Biz de belediye olarak ilkini 9 yıl önce yaptığımız kapalı pazaryerlerinin şu anda onuncusunu yapıyoruz.” diyor. Pazarcı Durdu Ögüt, açık pazaryerinde çadır kurmak zorunda kaldıklarını, rüzgârda çadırların yırtıldığını, karda kışta, sıcakta çok sıkıntılar çektiklerini söylüyor. Yusuf Karamanoğlu da kapalı pazaryerlerinde rahat alışveriş imkânı sağlandığını dile getiriyor.
 
Haber: Resul Cengiz / Radikal

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Uşak'ta 698 Konut ve 429 İş Yeri İçin Kura Çekimi Düzenledi


TOKİ, Uşak’ta Tabakhane Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen 698 konut ve 429 iş yeri için kura çekimi düzenledi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın Uşak’ta Tabakhane Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşaat aşaması tamamlanan 698 konut ve 429 iş yerinin hak sahipleri, 14 Mart 2017 tarihinde çekilen kuraklar ile belirlendi.
 
Toplamda 1.051 konut bulunan projede 698 konut ve 429 iş yeri için Uşak Atatürk Kültür Merkezi’nde noter huzurunda kura çekimi yapıldı.
 
TOKİ ile Uşak Belediyesi arasında yapılan protokol kapsamında Gecekondu Önleme Bölgesi’nde ekonomik ömrünü tamamlamış olan 586 adet yapı kentel dönüşüm kapsamında yenilenerek başlanılan projede 1.700 adet hisse ve 873 adet hak sahibinden 777’si ile uzlaşma sağlandı. 
13-08-2013
Bu haber toplam 4929 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?