En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 09:38
AVM Ciro Endeksi Nisan'da Yüzde 10,3 Arttı

AVM Ciro Endeksi Nisan'da Yüzde 10,3 Arttı

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından hazırlanan AVM Ciro Endeksi, Nisan ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10,3 arttı..

 

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ile Akademetre Research tişbirliği ile hazırlanan AVM Endeksi’nin Nisan ayı sonuçlarına göre, AVM Ciro Endeksi Nisan 2016 dönemindeyıllık bazda yüzde 10,3 oranında arttı ve 182 puana ulaştı. 
 
AVM’lerdeki kiralanabilir metrekare alana düşen cirolar Nisan ayında yıllık olarak yüzde 10 oranında artarken verimlilik ise metrekare bazında  693 TL’ye ulaştı. Verimlilik, İstanbul’da 786 TL, Anadolu’da 631 TL oldu.
 
Söz konusu dönemde ziyaret sayısı endeksinde yıllık bazda herhangi bir değişim gözlenmedi.
 
AVM Endeksi Nisan 2016 sonuçlarını değerlendiren AYD Başkanı Hulusi Belgü, terör saldırıları sonrası Mart ayında azalan ciro endeksinin Nisan ayında tekrar yükselişe geçmesinin sevindirici olduğunu söyledi.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Yükseldi


Ocak ayında gerileyen İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Şubat ayı ile birlikte yeniden yükselişe geçti..

 

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından aylık olarak yayınlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Şubat ayında, Ağustos ayından bu yana ilk defa yükseliş kaydetti.
 
Geçtiğimiz ay bir önceki yılın aynı dönemine göre, 6,91 puan gerileyen Bileşik Endeks, bir önceki aya göre ise 1,25 puan artış gösterdi.
 
Endeksteki artışta, inşaat ve konut sektörüne yönelik desteklerin inşaat malzemesi sanayi faaliyetlerine yönelik güven ve beklentileri üzerindeki olumlu etkilerinin hissedilmeye başlanması faktörünün etkili olduğu tahmin ediliyor.
 
Şubat ayında uzun süredir yaşanan gerilemenin durduğu ve artış görüldüğü Güven Endeksi’nde ise aylık bazda 0,4 puan artış meydana gelirken yıllık bazda ise 9,5 puan gerileme oldu.
 
 
 
 
03-06-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?