En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 25.02.2018 05:34
Antalya Kepez'e

Antalya Kepez'e "Semt Konakları" Yapılacak

Kepez Belediyesi kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklerin yapılabileceği, mesleki kursların düzenleneceği ‘Semt Konakları’nın startını 2011’de verecek.

Kepez Belediyesi kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklerin yapılabileceği, mesleki kursların düzenleneceği ‘Semt Konakları’nın startını 2011’de verecek.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret eden Gazi Mahallesi sakinleri, mahalledeki Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan konutların, hak sahiplerine teslimi, elektrik, su ve çevre düzenlemesiyle ilgili sıkıntılarını çözmesinden dolayı teşekkür etti.

Toplu konutların bulunduğu alandaki sosyal yaşamı canlandırmak için ellerinden gelen hizmeti yapmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Tütüncü ise 2001 yılında inşaatına başlanacak olan Semt Konakları’ndan birinin Gazi Mahallesi’ne yapılacağını bildirdi.Kültür, sosyal hizmetler, eğitim, sağlık, meslek kursları gibi hizmetlerin sunulacağı konaklarla mahallelerde sosyal ortam oluşturmayı amaçladıklarını bildiren Başkan Tütüncü, proje çalışmasının başladığı bildirdi.

İlk konağın Sütçüler, Habibler, Gazi, Hüsnü Karakaş, Mehmet Akif Ersoy ve Güneş mahallelerinin ortak kullanabileceği alanda inşa edileceğini kaydeden Başkan Tütüncü, konakların Osmanlı ev mimarisi şeklinde yapılacağını söyledi.

Kaynak: iha


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Antalya İlçe İlçe Konut Fiyatları - Şubat 2017


Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi'ne göre Antalya'da konut fiyatları yıllık bazda yüzde 6 oranında artarken son bir ayda ilçe bazında en büyük fiyat artışı Kemer'de kaydedildi..

 

Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, geçtiğimiz Şubat ayında Antalya'da satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 6 oranında artışla metrekare bazında ortalama 1.859 lira seviyesine ulaşırken konutların amortisman süresi ise ortalama 18 yıl olarak belirlendi.
 
Söz konusu dönemde kiralık konut fiyatlarında yüzde 1 artış meydana gelen turizmin başkenti Antalya'da kiralar ise 8 lira/metrekare oldu.
 
Antalya'da son bir aylık dönemde konut fiyatlarının en çok arttığı ilçeler ise sırasıyla yüzde 6,5 ile Kemer, yüzde 3,2 ile Serik ve yüzde 2,4 ile Konyaaltı oldu.
 
 
Antalya satılık konut fiyatları ve fiyat artış oranları:
 
 
23-10-2010
Bu haber toplam 12225 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?