En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 23:33
Anahtar Teslim Konut Kredisi

Anahtar Teslim Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Somer, 2001 öncesi bireysel ürünlerin az olduğunu belirtti.

Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer Türkiye’nin makroekonomik istikrardan uzak olması, kamu maliyesinin bozukluğu nedeniyle çok yüksek reel faizlerin hüküm sürmesi ve yurtiçi tasarrufların önemli bölümünün kamu açıklarını finanse etmekte kullanılması nedeniyle 2001 krizi öncesinde bireysel bankacılık hacimlerinin de çok zayıf olduğunu belirti.

Somer, daha sonraki yıllarda bireysel bankacılığın hızlı bir gelişme gösterdiğini söyledi.
Somer, “Krizden sonra uygulanan ekonomik istikrar programıyla birlikte kamu maliyesinde sağlanan disiplinin kamunun mali piyasalar üzerindeki baskıyı azaltması, bireysel kredilere daha fazla kaynak ayırabilmesine olanak sağlamaya başladı.

Yine aynı nedenle reel faizlerin gerilemesi, hane halkları için bireysel kredilerin bir finansman aracı olarak kullanılabilir hale gelmesine imkân verdi ve bireysel bankacılık hacimlerinde 2002’den bu yana çok önemli bir artış kaydedildi” dedi.

‘Taşıtta % 15 büyüyeceğiz’
Yapı Kredi Bankası’nın bireysel ihtiyaç kredilerinde farklı beklenti ve ihtiyaçlara göre oluşturulmuş kredi seçenekleri ile müşterilerine hizmet verdiğini ileten Somer, bankanın bireysel krediler alanındaki ürünlerini şöyle tanıttı:
“Alması ve ödemesi kolay olan bireysel ihtiyaç kredisi özellikle evlilik, tatil, okul dönemi gibi nakit ihtiyacının arttığı dönemlerde tüketiciler tarafından yoğun şekilde kullanılıyor.

2010’da sunduğumuz avantajlı faiz oranları ile yeni kullandırımlarda hacminde yüzde 45 artış hedefliyoruz.
Bireysel taşıt kredilerinde ise pazar payımızı 2009’da yüzde 14’e yükseltmeyi başardık. Bu yıl taşıt kredilerinde yüzde 10-15’ler civarında bir büyüme hedefliyoruz.”

Anahtar teslim kredi
Yapı Kredi’nin müşterilerinin ihtiyaçlarına göre farklı ürün ve seçenekler sunduğunu belirten Somer, “Bu seçeneklerden bir tanesi evlerini arkadaşları, akrabaları ya da eşleriyle ortak aldıkları ve konut kredisini de ortak ödeyebildikleri “Ev Beraber Mortgage” ürünü.

Bir diğeri müşterilerimizin ev alırken yaptıkları harcamaları peşin ödemek yerine konut kredisi faiz oranlarıyla “İhtiyaç Kredisi” kullanarak taksitlendirebildikleri “Anahtar Teslim Mortgage” dedi.MİLLİYET


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Konut Kredileri Yüzde 15,5 Arttı


Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi'nin aylık bültenine göre Ocak ayında konut kredilerinde yüzde 15,5 oranında artış meydana geldi..

 

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi tarafından açıklanan aylık bülteninin Ocak sayısına göre, kredi ve kredi kartları içinde en yüksek artış konut kredilerinde meydana geldi. Rapora göre 2017 Ocak itibarıyla bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 21 oranında artış kaydedilen nakit krediler 1 trilyon 922 milyar lira olarak gerçekleşirken konut kredilerinde ise yüzde 15,5 artış meydana geldi.
 
Verilere göre aylık bazda ise konut kredilerinde yüzde 1 artış kaydedildi.
 
Bireysel nitelikli kredi ve kredi kartları bakiyesinin yüzde 38'ini konut kredileri oluştururken söz konusu kalem içinde yüzde 18 oranında kredi kartları, yüzde 6,8 oranında taşıt kredileri, yüzde 37,3 oranında da diğer ihtiyaç kredileri yer aldı.

 

26-04-2010
Bu haber toplam 5826 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?