En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 17.03.2018 16:28
Alanya 2. İcra Müdürlüğü Luc Wens İnşaatını Satacak

Alanya 2. İcra Müdürlüğü Luc Wens İnşaatını Satacak

Luc Wens İnşaat'ın Alanya Avsallar'daki 58 bağımsız bölümden oluşan sitesi icradan satılacak. Tahmini bedeli 3 milyon 750 bin TL olan açık artırma 1 Şubat'ta Alanya 2. İcra Müdürlüğü'nde gerçekleştirilecek.
Alıcı çıkmaması durumunda 10 Şubat'ta tekrarlanacak. Toplam 3 bin 801 metrekare arsa üzerinde inşa edilen site, bodrum, 7 normal ve çatı katlı 2 bloktan meydana geliyor. Her katta 4 daire bulunuyor. A blok yüzde 90 oranında tamamlandı. B Blok ise yüzde 45 düzeyinde, havuz ve peyzaf işlerinin ise yüzde 75'i bitirildi. Belçikalılar 24 konuttan oluşan ilk etabı 31 Aralık 2009'da teslim etmeyi taahhüt etmişlerdi. Proje yer alan dairelerin 24'ü 77 metrekare, 23'ü 93 metrekare, dördü 108 ve 133 metrekare, biri 87 metrekare, 96 metrekare kapıcı dairesi ve 243 metrekare ise sığınak bulunuyor. Belçika kökenli Lucas Evarist Wens ile Lea Catherina Dansy'nin ortak olduğu şirket 7 Şubat'ta kuruldu. Sermayesi 300 bin TL olan şirkette iki Belçikalı yüzde 50'şer paya sahip.

Belçikalılar neden zorduruma düştü

- İşler umdukları gibi gitmedi. Global kriz dolayısıyla evleri Belçikalılara ve diğer AB ülkelerinde pazarlayamadılar.

- Yazlıkta arz fazlası oluştu. Bu oluşum nedeniyle evleri Türklere de satamadılar.Hüseyin Belibağlı-Milliyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
15-04-2010
Bu haber toplam 12012 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?