En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 31.03.2015 18:30
Ahmet Mete Işıkara'nın 68. Yaş Günü Kutlandı

Ahmet Mete Işıkara'nın 68. Yaş Günü Kutlandı

Türk Kızılayı Genel Başkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, 68. yaş gününü sürpriz doğum günü partisi ile kutladı.
Hürriyet Hakkımızdır Treni etkinlikleri kapsamında Adapazarı'na gelen Işıkara, Adapazarı Tren Garı'nda bir dizi etkinliğe katıldı. Doğal Afet Sigortası (DASK) ve deprem gerçeği konusunda öğrencilere

çeşitli bilgiler veren Işıkara, etkinliklerin ardından geldiği trende sürpriz doğum günü partisi ile karşılaştı.22 Ekim 1941 tarihinde dünyaya gelen Işıkara, doğum günü pastasındaki mumları üflemeden önce DASK poliçe sayısının 10 milyona ulaşması için dilek tuttu. Işıkara, daha sonra doğum günü pastasını kesti.

AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ahmet Şahin 'TOKİ Arazileri Ucuza Kapatıyor' İddialarına Yanıt Verdi


TOKİ'nin 3. havalimanı projesi için başlattığı kamulaştırma sürecinde hak sahiplerinin 'TOKİ arsaları ucuza kapatmaya çalışıyor' iddialarına TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin'den yanıt geldi..

 

İstanbul'da Karadeniz sahiline Terkos gölüne yakın Arnavutköy-Göktürk-Çatalca kavşağında 7700 hektarlık Akpınar ve Yeniköy köyleri arasındaki alanda yapılacak olan 3. Havalimanı projesi için bölgede kamulaştırma çalışmalarına başlayan TOKİ'nin hak sahipleri ile anlaşmazlığı devam ediyor.
 
Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre, 3. Havalimanı projesi sayesinde arsa fiyatlarının yüzde 100 prim yaptığı bölgeye yatırımcı akın etmesi sebebiyle sadece Arnavutköy'de emlakçı sayısı 1000'in üzerine çıktı. Ancak devlet tarafından yapılacak kamulaştırma çalışması birçok hak sahibinin planlarını alt üst etti. Çünkü TOKİ'nin kurduğu komisyonun hak sahiplerine teklif ettiği miktar beklentileri oldukça altında kaldı. Bölgede fiyat tartışması devam ederken hak sahiplerinin bazıları durumu yargıya taşıma kararı aldı.
 
TOKİ arazileri ucuza kapatıyor iddialarını yanıtlatan TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, fiyat belirleyen komisyonun sahada ve tapu dairelerin çalışma yaptığını ve buna göre rakam tespitinde bulnduğunu belirterek,  “Mal sahipleri her zaman arsalarını daha pahalı görür. Kamu ise hakkıyla alma derdindedir. İşi ucuza kapatmak diye bir istek söz konusu olamaz” dedi. 
 
16-03-2010
Bu haber toplam 10932 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?