En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 20.04.2018 00:19
Ağa Ceylan'ın Gayrimenkulleri Satılıyor

Ağa Ceylan'ın Gayrimenkulleri Satılıyor

Hidiv Kasrı karşısındaki geniş arazide bulunan yüzme havuzlu, tenis kortlu lüks 450 metrekare kullanım alanlı 6 tripleks villa ile 600 metrekare kullanım alanlı tripleks villaya toplam 9 milyon dolar değer biçildi.
20 Mayıs'ta ilanla satışa çıkarılan villalara, aradan geçen zamana karşı alıcı çıkmadığı öğrenildi. Ağa Ceylan 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından, eğitim ve sağlık hizmetlerine katkıda bulunduğu için, Devlet Üstün Hizmet Madalyası' ile ödüllendirilmişti.

AİLENİN BAŞI DERTTEN KURTULMADI Ağa Ceylan'ın ölümünün ardından, Ceylan ailesinin başı beladan kurtulmadı. 2004'te küçük oğlu Serkan Ceylan, bir alacak-verecek meselesi yüzünden elini kana buladı. Tartışmada silahını çeken Serkan Ceylan, Mikail Büber, Mahmut Çorap, Hüseyin Cambal ve Cüneyt Yakıcı üzerine kurşun yağdırdı. Yakıcı yaşamını yitirirken, diğerleri yaralı olarak kurtuldu. Tutuklanan Ceylan, tahliyesine kısa süre kala kaldığı Şaşmaz Açık Cezaevi İkinci Müdürü Ali Başekin'i silahla yaraladı. Ardından Serkan Ceylan, babası tarafından inşa edilen, yüksek güvenlikli Sincan Cezaevi'ne nakledildi.

Zafer Kütük-Star
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sepetçiler Kasrı'nın Restorasyonu Durdu


Sepetçiler Kasrı'ndaki restorasyon çalışmaları durdu.

Tamirat durdu, ortalık harap bırakıldı, gelene gidene mahçup oluyoruz...

4 ASIRLIK MİRAS
Günümüzden yaklaşık 420 yıl önce Sultan lll.Murat tarafından yaptırılan Sepetçiler Kasrı, nadide tarihi miraslardan biri... Sarayburnu'nda enfes manzarasıyla birçok farklı amaç için kullanıldı, defalarca yenilendi, korundu, restore edildi... Ancak son restorasyon, uzadı da uzadı, bir türlü bitmedi... Ortalık virane halde kaldı, şu anda da hiçbir çalışma yok... Yapının bir bölümü, Basın Enformasyon İstanbul İl Müdürlüğü ve Uluslararası Basın Merkezi olarak kullanılıyor... Kasrın açık olan uzantısında ise düğün, davet gibi gibi organizasyonlar yapılıyor...


GÖRÜNTÜ HOŞ DEĞİL
Anlaşıldığı üzre, Sepetçiler Kasrı'nın yerli yabancı, geleni gideni çok... Tarihi kasrı gezmek isteyenler aradığını bulamıyor... Üstelik basınla ilgili bölümlere çıkmak için restore edilen (edilemeyen) katlardan çıkılıyor... Tozun toprağın, ortalarda bırakılmış kabloların, tarihi yapıya yakışmayan çirkin görüntünün ortasından geçilerek... Sonuç itibarıyla, tarihi eserlerin restorasyonu ve korunması konusunda önemli adımlar atılan İstanbul'da Sepetçiler Kasrı'nın da bir an önce hakettiği değeri bulması gerekiyor... Yetkililerin dikkatine...

Habertürk

18-03-2010
Bu haber toplam 18144 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?