En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 01.02.2015 06:07
Otopark ölçüleri

Otopark ölçüleri

Otopark ölçüleri , ABD ve Güney Koreli girişimcilerin kurduğu Parkmatic, katlı otoparklardan maksimum verimin alınmasını sağlıyor

Otopark ölçüleri

Haberinin Devamı ↓↓↓

1997'den beri geliştirilen sistem, 13 yıl boyunca dünyanın değişik yerlerinde 700'den fazla katlı otoparkta kullanıldı.

Yüksek güvenlikli elektronik katlı otopark sistemi Parkmatic, Güney Koreli Dong Yang Menics şirketi tarafından geliştirildi. İleri mühendislik çalışmasının ürünü olan Parkmatic, katlar arasında hareket eden paletler ve asansörler sayesinde işliyor. Sürücü, aracını otoparkın girişinde özel bir bölmeye park ettikten sonra mekanik cihazlar devreye giriyor. Otomobilin yerleştirildiği platform, elektronik kızaklar ve asansörler ile otoparkın herhangi bir boş yerine götürülüyor. Paletler, 120 metrelik mesafeyi 90 saniyede kat edebiliyor. Aracını otoparktaki ileri teknolojiye emanet eden sürücüler, hem boş yer arama çilesinden kurtuluyor, hem de vakit kaybetmeden otoparktan ayrılabiliyor.
İçinde yol olmayan Parkmatic, bu özelliği sayesinde sıradan katlı otoparklara göre yüzde 40 - 45 daha fazla park alanı sağlıyor. Havalandırma ve ışıklandırmaya gerek duymayan Parkmatic, uzmanlar tarafından 'çevre dostu' olarak nitelendiriliyor.
500 kadarı Asya ülkelerinde inşa edilen Parkmatic'lerden, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Avustralya, Kolombiya, Mısır ve İrlanda'da da bulunuyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Park Onyedi Evleri 2. Etapta Fiyatlar 83 Bin Liradan Başlıyor


Ess Yapı'nın Çanakkale Kepez'de hayata geçirmekte olduğu Park Onyedi Evleri projesinin 2. etabında konut fiyatları 83.000 lirqa seviyesinden başlıyor..

 

Ess Yapı'nın Çanakkale'de hayata geçirmekte olduğu Park Onyedi Evleri projeisnin ikinci etabının temelleri de atıldı. İlk etabın 4 bin 300 metrekare alan üzerinde inşa edilmekte odluğu projede toplam 144 konut yer alıyor. Daire alanlarının 50 metrekare ile 201 metrekare, bahçeli evler 115 metrekare ile 170 metrekare, villalar ise 150 metrekare ile 200 metrekare olarak tasarlandığı projede açık - kapalı yüzme havzuları, fitness center, sauna, hamam, cep sineması, market, yürüyüş ve koşu parkuru, kafeterya, tenis - basketbol - futbol alanları, oyun parkı, barbekü alanı gibi donatılar da mevcut.
 
Park Onyedi Evleri Fiyatlar
1. etabındaki 1+1 dairelerin 100 bin TL, 2+1 dairelerin ise 150 bin TL' den başlayan fiyatlarla satılmakta olduğu Park Onyedi Evleri projesinin ikinci etabında ise fiyatlart 83 bin liradan başlıyor.
 
Park Onyedi Evleri Ulaşım
Proje, Kipa Alışveriş Merkezi'ne 3 dakika, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve Üniversite Hastanesi’ne 5 dakika, havalimanı ve kent merkezine 10 dakika limana 5 dakika devlet hastanesine ise 300 metre mesafede yükselmekte olup konumu itibarıyla ulaşım avantajı sağlıyor.
 
 
19-05-2010
Bu haber toplam 8778 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?