En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 06.03.2015 13:05
Otopark ölçüleri

Otopark ölçüleri

Otopark ölçüleri , ABD ve Güney Koreli girişimcilerin kurduğu Parkmatic, katlı otoparklardan maksimum verimin alınmasını sağlıyor

Otopark ölçüleri

Haberinin Devamı ↓↓↓

1997'den beri geliştirilen sistem, 13 yıl boyunca dünyanın değişik yerlerinde 700'den fazla katlı otoparkta kullanıldı.

Yüksek güvenlikli elektronik katlı otopark sistemi Parkmatic, Güney Koreli Dong Yang Menics şirketi tarafından geliştirildi. İleri mühendislik çalışmasının ürünü olan Parkmatic, katlar arasında hareket eden paletler ve asansörler sayesinde işliyor. Sürücü, aracını otoparkın girişinde özel bir bölmeye park ettikten sonra mekanik cihazlar devreye giriyor. Otomobilin yerleştirildiği platform, elektronik kızaklar ve asansörler ile otoparkın herhangi bir boş yerine götürülüyor. Paletler, 120 metrelik mesafeyi 90 saniyede kat edebiliyor. Aracını otoparktaki ileri teknolojiye emanet eden sürücüler, hem boş yer arama çilesinden kurtuluyor, hem de vakit kaybetmeden otoparktan ayrılabiliyor.
İçinde yol olmayan Parkmatic, bu özelliği sayesinde sıradan katlı otoparklara göre yüzde 40 - 45 daha fazla park alanı sağlıyor. Havalandırma ve ışıklandırmaya gerek duymayan Parkmatic, uzmanlar tarafından 'çevre dostu' olarak nitelendiriliyor.
500 kadarı Asya ülkelerinde inşa edilen Parkmatic'lerden, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Avustralya, Kolombiya, Mısır ve İrlanda'da da bulunuyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sarphan Finans Park C Blok Nisan'da Teslim Ediliyor


Ataşehir'de, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin kalbi sayılabilecek bir konumda yükselen Sarphan Finans Park projesinin C Blok ofisleri Nisan ayında teslim edilecek..

 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) güvencesi ile Sarp Group tarafından Ataşehir’de İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde hayata geçirilmekte olan Sarphan Finans Park projesinin C Blok Ofisleri, Nisan ayında teslim edilecek.
 
Alanları 51 ila 119 metrekare arasında farklılık gösteren 123 adet ofis birimi ile alanları 100 ila 338 metrekare arasında değişen 16  ticari birimin yer aldığı C Blok'ta prestijli bir çalışma ortamı vaad ediliyor.
 
Yaklaşık 900 milyon liralık yatırım değeri ie eyükselen Sarphan Finans Park projesinde toplamda 937 bağımsız  bulunmakta olup bunların 341 adetini alanları 41 ila 173 metrekare arasında değişen stüdyo daireden 3+1’e kadar farklı tipte tasarlanmış daireler oluşturuyor.
 
19-05-2010
Bu haber toplam 8778 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?