En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 02:12
5 Ocak Stadı İçin 63 Proje Başvurusu

5 Ocak Stadı İçin 63 Proje Başvurusu

Adana Mimarlar Odası tarafından 5 Ocak Stadının yeşil alan olarak kalması amacıyla açılan fikir yarışmasına 63 proje katıldı..
 
 
Adana Mimarlar Odası'nın, 5 Ocak Stadyum yerinin yeşil alan olarak değerlendirilmesi amacıyla açtığı ve 33 mimar, 30 öğrencinin toplam 63 proje ile katıldığı  'Kent İçin Dönüşüm Ulusal Mimarlık Fikir Yarışması'nda değerlendirmeler başladı.
 
Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir kamışlı, 5 Ocak Stadyumu'nun yeri için açtıkları yarışmaya 33 mimarın, 30 mimarlık öğrencisinin başvurduğunu söyledi. Yarışma için hazırlanan 63 proje Adana'da Onatça Sanat Galerisi'nde sergilendi.
 
Mimar Cengiz Bektaş'ın başkanlık ettiği, Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Yusuf Gürçınar, Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Bekir Kamışlı, Şehir ve Bölge Plancıları Odası Adana Şube Başkanı Ulaş Çetinkaya, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Abdullah Bakır, Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ramazan Doğru'nun da Seçici Kurul Danışman Üyeleri olarak katıldığı jüri çalışmalarına başladı.
 
Odası Başkanı Bekir Kamışlı, yeni yapılacak bir stadyum sonrası kentin en merkezi yerinde boş kalacak 5 Ocak Stadyumu yerinin kentsel açıdan en uygun şekilde değerlendirilmesini sağlamak amacıyla fikir yarışması açtıklarını ifade etti.
 
Adana'da kamuoyu oluşturmak amacıyla açtıkları yarışmaya Türkiye'nin bir çok yerinden mimar ve mimarlık bölümü öğrencilerinin müracaat ettiğini belirten Kamışlı, "Bu bağlamda yarışmacılara katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Katılımcılarının projelerinin her birinin Adana'ya sosyal, kültürel katkı getirecek bir işlev sahibi olduğunu düşünüyoruz."dedi.
 
Kamışlı, yarışma sonuçlarının 22 Ağustos tarihinde ilan edileceğini, ödül töreni ve sergisinin ise 24 Eylül tarihinde gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı


TOKİ tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 397 konut ve 20 dükkan ile 435 araç kapasiteli otopark yapılacak..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilecek olan 397 konut ve 20 dükkanlık proje kapsamında çalışmalara başlandı. 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet 4+1 dairenin yer alacağı projenin yapım işi ihalesi ise 15 Mart Çarşamba günü gerekleştirildi.
 
 
Konut ve dükkanların yanı sıra 435 araç kapasiteli otoparkalanının da yer alacağı Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında toplam 1,6 hektar alanda, yerinde dönüşüm uygulanacak.
 
17-08-2013
Bu haber toplam 3447 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?