En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 30.03.2015 13:38
Mikro Kredi Projesi Merkezi

Mikro Kredi Projesi Merkezi

Mikro Kredi Projesi Merkezi , Manisa'da, İl Özel İdaresi bünyesinde kurulan Mikro Kredi Projesi Merkezi'nden 700 lira kredi alan ev kadını Fatma Alcan ile eşi 30 yaşındaki Lütfi Alcan'ın yaşamı değişti.

Mikro Kredi Projesi Merkezi

Haberinin Devamı ↓↓↓
30-60 TL arasında sattıkları maket evlerden haftada yaklaşık 200 lira gelir elde ettiklerini belirten Alcan çifti, işlerini büyüterek kendi alanlarında marka haline gelmek istediklerini söylüyor. Mikro Kredi Projesi Merkezi'nin Manisa'da kredi imkanı sağlandığını duyunca eşinin hobi olarak yaptığı maket evleri yapıp pazarlamak fikri oluştuğunu söyleyen Fatma Alcan, 700 lira krediyle maket ev yapımında kullanılan malzemeleri tedarik ettik. Bir anda ilgi görmeye başladı diye konuştu. 

Hürriyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"İstanbul Uluslararası Finans Merkezi 3-4 Yıla Tamamlanır"


Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi projesinin 3 veya 4 yıla kadar tamamlanacağını tahmin ettiğini söyledi..

 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi Projesi'ne ilişkin, tahminen 3 veya 4 yıl içinde makette ve tanıtımda paylaşılan tablonun ortaya çıkacağını söyledi. 
 
İstanbul Finans Merkezi Projesi'yle ilgili 2 yıl önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut ve diğer ilgili kurumlarla bir protokol imzalandığını hatırlatan Kurum, projenin tamamlanma tarihine ilişkin kesin bir şey söyleyemeyeceğini, ancak var güçleri ile çalıştıklarını söyledi. Finans merkezi inşaatının aslında 1,5 yıl önce başladığını söyleyen Kurum, alanda ikinci ruhsatın da alındığını ve temel çalışmalarının başladığını, projede yer alan kurumlar ve özel şirketlerin de tasarımlaırnı yaptığını, alanda tamamlanmaya en yakın projenin ise Emlak Konut'a ait odluğunu ve bitme aşamasında olduğunu belirtti.
 
İhalesinde ikinci oturumun da yapıldığı İstinye arazisi projesinin imar planları gereği zeminle beraber en fazla 3 katlı, yeşil alanları yoğun bir proje olacağını belirten Kurum, bölgeye değer katacak bir proje yapılmasını istediklerini, projenin Nişantaşı Akaretler'deki yapıya benzer bir yapı da olacağını söyledi.
 
İhaleyi kazanan firmanın Emlak Konut'a minimum 1 milyar 876 milyon lira ödeyeceğini de belirten Kurum, projenin 4 yılda gerçekleşeceğini, gelir artışı söz konusu olması halinde firmanın yüzde 51,1 ödeyeceğini bunun kamu için güzel bir gelir olduğunu söyledi.
 
Emlak Konut olarak  2003 yılından bugüne kadar Gelir Paylaşım Modeli ile 40 milyar liralık ihale gerçekleştirildiğini, anahtar teslimi götürü bedelle ise 2 milyar liralık satış yapıldığını söyleyen Kurum, 2003'ten  bu yana TOKİ'den  14 milyon metrekarelik yer aldıklarını ve karşılığında TOKİ'ye 10 milyar liralık bir kaynak aktardıklarını, toplamda ise 12 milyar liralık arsa aldıklaırnı söyledi. 
 
 
 
 
 
 
20-03-2010
Bu haber toplam 13149 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?