En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.11.2014 01:58
Mikro Kredi Projesi Merkezi

Mikro Kredi Projesi Merkezi

Mikro Kredi Projesi Merkezi , Manisa'da, İl Özel İdaresi bünyesinde kurulan Mikro Kredi Projesi Merkezi'nden 700 lira kredi alan ev kadını Fatma Alcan ile eşi 30 yaşındaki Lütfi Alcan'ın yaşamı değişti.

Mikro Kredi Projesi Merkezi

Haberinin Devamı ↓↓↓
30-60 TL arasında sattıkları maket evlerden haftada yaklaşık 200 lira gelir elde ettiklerini belirten Alcan çifti, işlerini büyüterek kendi alanlarında marka haline gelmek istediklerini söylüyor. Mikro Kredi Projesi Merkezi'nin Manisa'da kredi imkanı sağlandığını duyunca eşinin hobi olarak yaptığı maket evleri yapıp pazarlamak fikri oluştuğunu söyleyen Fatma Alcan, 700 lira krediyle maket ev yapımında kullanılan malzemeleri tedarik ettik. Bir anda ilgi görmeye başladı diye konuştu. 

Hürriyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bankaların Kredi Masraf ve Tahsilat Belirleme Serbestliği Sınırlandırıldı


Merkez Bankası, bankaların kredi masraf ile tahsil ücretlerini belirleme serbestliğine 15 Kasım 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararı ile sınırlama getirdi..

 

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın 15 Kasım 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararı kapsamında bankaların kredi masraf ve tahsilatlarını belirleme serbestliğine sınırlama getirildi.
 
Mevduat ve kredi faiz oranları ve katılma hesapları kâr ve zarara katılma oranları ile kredi işlemlerinde faiz dışında sağlanacak diğer menfaatler hakkındaki tebliğde Merkez bankasınca yapılan değişikliğe göre, bankalar kredilere uygulayacağı faiz oranı, getirisi dışındaki diğer masraf ve tahsilatları serbest olarak belirleyemeyecek.
 
 
İlgili tebliğ'in 4. maddesinin ilk fıkrası ise "Tüketici kredilerinde faiz dışında sağlanacak diğer menfaatler ve tahsil olunacak masraflar açısından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yürürlüğe konulan ve 3 Ekim 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri saklıdır. Kredili mevduat hesaplarında uygulanacak azami akdi ve gecikme faiz oranları Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nun 26. maddesi uyarınca TCMB tarafından belirlenen azami oranları geçemez"  olarak değiştirildi.
 
20-03-2010
Bu haber toplam 11796 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?