En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 28.11.2014 21:11
Mikro Kredi Projesi Merkezi

Mikro Kredi Projesi Merkezi

Mikro Kredi Projesi Merkezi , Manisa'da, İl Özel İdaresi bünyesinde kurulan Mikro Kredi Projesi Merkezi'nden 700 lira kredi alan ev kadını Fatma Alcan ile eşi 30 yaşındaki Lütfi Alcan'ın yaşamı değişti.

Mikro Kredi Projesi Merkezi

Haberinin Devamı ↓↓↓
30-60 TL arasında sattıkları maket evlerden haftada yaklaşık 200 lira gelir elde ettiklerini belirten Alcan çifti, işlerini büyüterek kendi alanlarında marka haline gelmek istediklerini söylüyor. Mikro Kredi Projesi Merkezi'nin Manisa'da kredi imkanı sağlandığını duyunca eşinin hobi olarak yaptığı maket evleri yapıp pazarlamak fikri oluştuğunu söyleyen Fatma Alcan, 700 lira krediyle maket ev yapımında kullanılan malzemeleri tedarik ettik. Bir anda ilgi görmeye başladı diye konuştu. 

Hürriyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bakanlık, Yapı Araştırma Merkezi Kurmaya Hazırlanıyor


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, inşaat sektöründe standrtlara uyulması ve afetlere dayanıklı, yenilikçi, akıllı, çevreye duyarlı ürünlerin geliştirilmesi amacıyla Yapı Araştırma Merkezi kurmaya hazırlanıyor..

 

Hükümet, inşaat sektöründe standartlara uyulması ve  malzeme niteliğinin araştırılması için ‘Yapı Araştırma Merkezi’ kurmaya hazırlanıyor. Söz konusu  birimin kurulması ileyapılacak  Ar-Ge faaliyetlerinden elde edilecek sonuçlar kentsel dönüşüm başta olmak üzere sektörde üretim sürecinde kullanılacak. 
 
Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yapılarla ilgili standartların geliştirilmesi, yenilikçi tasarımların yapılması, yapım tekniklerinin geliştirilmesi, malzemelerin araştırılması ve geliştirilmesi için Yapı Araştırma Merkezi kurulması için harekete geçti. İlerleyen günlerde merkezin kurulması için hukuki altyapı hazırlanacak.
 
Yerli ve yabancı üniversiteler, sektör temsilcileri ve şirketlerle işbirliği içinde çalışacak olan Yapı Araştırma Merkezi, protokol ya da geçici görevlendirme yoluyla uzman desteği alarak faaliyetlerini sürdürecek. Yenilikçi, çevreye duyarlı, yerli ürünlerin önceliklli olarak destekleneceği merkezde, ileri malzemelerin geliştirilmesi, akıllı ve yeşil bina teknolojileri, doğal afetlere dayanıklı uygulamalar gibi Ar-Ge çalışmaları da yapılacak.
 
 
20-03-2010
Bu haber toplam 11796 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?