En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 22.04.2018 21:03
Mikro Kredi Projesi Merkezi

Mikro Kredi Projesi Merkezi

Mikro Kredi Projesi Merkezi , Manisa'da, İl Özel İdaresi bünyesinde kurulan Mikro Kredi Projesi Merkezi'nden 700 lira kredi alan ev kadını Fatma Alcan ile eşi 30 yaşındaki Lütfi Alcan'ın yaşamı değişti.

Mikro Kredi Projesi Merkezi

Haberinin Devamı ↓↓↓
30-60 TL arasında sattıkları maket evlerden haftada yaklaşık 200 lira gelir elde ettiklerini belirten Alcan çifti, işlerini büyüterek kendi alanlarında marka haline gelmek istediklerini söylüyor. Mikro Kredi Projesi Merkezi'nin Manisa'da kredi imkanı sağlandığını duyunca eşinin hobi olarak yaptığı maket evleri yapıp pazarlamak fikri oluştuğunu söyleyen Fatma Alcan, 700 lira krediyle maket ev yapımında kullanılan malzemeleri tedarik ettik. Bir anda ilgi görmeye başladı diye konuştu. 

Hürriyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İBB, İlk Sürücüsüz Metro Hattı İçin Kredi Talep Etti


Türkiye'nin sürücüsüz ilk metro hattı olarak planlanan ve büyük bir kısmı tamamlanan Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metrosu'nun tamamlanması için 112 milyon euroluk kredi talebi tartışmalara neden oldu..

 

Temeli 2012 yılında atılan ve büyük kısmı tamamlanan, Türkiye'nin sürücüsüz ilk metro hattı olarak planlanan ve büyük bir kısmı tamamlanan Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metrosu'nun tamamlanması için toplam 112 milyon euro tutarında kredi ile dış borçlanmaya gidilmesi yönündeki talep, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde gerginliğe neden oldu.
 
20 kilometre olarak projelendirilen söz konusu hattın güzergahında değişiklik yapılmadığı halde taahhüt edilen tarihte bitirilememesini eleştiren CHP'li Meclis üyeleri Metronun yanlış ve eksik projelendirildiğini, bu sebeple bir türlü tamamlanamadığını savundu.
 
Plan Bütçe Komisyonu ile Ulaşım ve Trafik Komisyonu işbirliği ile hazırlanan rapora göre, 'Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri' projesi kapsamında, işin ilerleyişi sırasında işlevselliği artırmak, mevcut alanların verimli şekilde kullanılabilmesi, hatların entegre edilmesi, otopark ihtiyaçlarının karşılanabilmesi, yapım güvenliğinin sağlanması gibi nedenlerle rojenin kalan işlerinin tamamlanabilmesi için' keşif artışı gerektiği;  564 milyon euro'luk tutara karşılık gelen işin tamamlandığı fakat metronun kalan bölümü için yüzde 19,99 oranında keşif artışı yapılmasının uygun bulunduğu ve keşif artışına karşılık gelen toplam '112 milyon euro tutarında kredi temin edilmesi' gerektiği belirtildi.
 
“Söz konusu metro hattının yaklaşık 18 ay önce tamamlanarak hizmete açılması gerekiyordu. Öte yandan tartışmalara neden olan teklif CHP'li üyelerin 'hayır' oyu vermesine rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.
 
20-03-2010
Bu haber toplam 13212 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?