En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 26.04.2018 08:46
Aygaz Tüp Fiyatları

Aygaz Tüp Fiyatları

Aygaz Tüp Fiyatları , 50. Yılını kytlayan Aygaz, 15 Eylül 29 Ekim 2011 tarihleri arasında geçerli olacak yeni bir kampanya başlattı.

Aygaz Tüp Fiyatları

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Aygaz, Yapı Kredi Bankası ile düzenlediği "World'e Özel " kampanya kapsamında, 15 Eylül-29 Ekim 2011 arasında Worldcard ile tek seferde ev tüpü alan müşterilerine, 2012 yılında 2 taksitle ödeme fırsatı sunuyor. Tek çekimde ödeme yapanlar ise 5 TL Worldpuan hediye kazanıyor. 
 
Kuruluşunun 50. yılını kutlayan Lpg sektörünün lider kuruluşu Aygaz, düzenlediği kampanyalarla tüketiciye avantajlar sunmaya devam ediyor. "50. Yılında World'e özel" kampanya ile tüpgaz sektöründe müşterilerine özel kampanyalar sunuyor. 
 
15 Eylül-29 Ekim 2011 tarihleri arasında sürecek olan kampanya kapsamında Worldcard ile yapılan ev tüpü alışverişlerinde 2012 yılında 2 taksitle ödeme imkânı sunarken, tek ödeme de 5 TL Worldpuan kazandırıyor. 
 
Kampanyadaki 5 TL Worldpuan kazanma fırsatından yararlanmak için Aygaz yazıp bir boşluk bırakıp, Yapı Kredi Worldcard numarasının son 6 hanesinin SMS ile 3160'a gönderilmesi gerekiyor. Vakıfbank Worldcard sahipleriyse 6635'e SMS gönderebilecek. 
 
Kampanyadan kazanılan puanlar 3 Kasım 2011 tarihine kadar kredi kartlarına yüklenecek olup, 17 Kasım 2011 tarihine kadar kullanılabilecek. SMS katılımı ile kampanyaya son katılma tarihi 29 Ekim 2011 olarak belirlendi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

EPDK'nin Aygaz Raporu Ortaya Çıktı


Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu tarafından Koç Grubu bünyesnde faaliyet göstere Tüpraş, Opet ve Aygaz denetimi sürerken, EPDK'nın Aygaz'a yönelik raporu ortaya çıktı..
EPDK’nın geçmişte Koç Grubu şirketlerinden Aygaz’a yönelik hazırladığı ve içinde lisans iptelinin de yer aldığı rapor ortaya çıktı.
 
Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından Koç Grubu’nun, üç enerji şirketine yönelik operasyonla ilgili tartışmalar sürerken, Koç Grubu ile ilgili bir rapor da Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) arşivinden çıktı. EPDK’nın kurul gündeminde görüşülmeye bekleyen dosyada, Koç Grubu’nun enerji şirketlerinden Aygaz’a ceza verilmesi isteniyor. Şirkete verilecek cezalar arasında, lisans iptali de bulunuyor.
 
Gazın kokusu yetersiz çıktı
EPDK’nın, arşivinde çıkan Aygaz dosyasının temelini, EPDK uzmanlarının yaklaşık bir yıl önce LPG şirketleriyle ilgili başlattığı incelemeye dayanıyor. İnceleme sonucunda, Koç Grubu’nun enerji şirketlerinden Aygaz’ın, tüketicilere sattığı gazın teknik özelliklerinin mevzuata uygun olmadığı belirlendi. Bu çerçevede yapılan tetiklerde, tüplerde bulunan gazın kokusunun yeterli standartta olmadığı tespit edildi. Denetim elamanları, tespitler doğrultusunda bir rapor hazırlayarak EPDK yönetimini sundu.
 
Rapor görüşülmeyi bekliyor
Koç Grubu ile ilgili rapor, Enerji Piyasası Kurulu’nda henüz ele alınmadı. Rapor, önümüzdeki günlerde kurul da ele alınacak. Mevzuata göre, teknik şartları tutmayan gaz satan şirketlerin lisansının iptal edilmesi gerekiyor. Bu konudaki son kararı kurul üyeleri verecek. Ancak enerji sektöründe, mevzuatta yer alan suç ve ceza düzenlemelerinin orantısız olduğu konusunda tartışma yaşanıyor.
 
Sektör yetkilileri, mevzuatta yer alan ve lisans iptalini öngören düzenlemelerin yumuşatılmasını istiyor. Bu konuda birçok girişimde bulunulmasına rağmen, konuyla ilgili bir düzenleme yapılamadı. Son yaşanan gelişmelerin ardından kurulun, Aygaz ile ilgili raporu işleme alıp almayacağı ve ne ceza vereceği tartışma konusu oldu. Kurulun mevzuat değiştirilmeden alacağı bir kararın, başta Koç Grubu olmak üzere enerji sektöründe faaliyet gösteren diğer şirketlere de ağır darbe vuracağı tahmin ediliyor.
 
ABD şirketi de incelemeden etkilenecek
MALİYE Bakanlığı’nın, Koç Grubu’nun TÜPRAŞ, Aygaz ve Opet şirketlerine yönelik başlattığı vergi incelemesinden dolaylı olarak ABD’li şirketlerin de etkilenmesi bekleniyor. Koç Holding, enerjide dünyanın en önemli enerji şirketlerinden biri olan ABD’li AES ile üç yıl önce ortak olmuştu.
 
Ortaklık, enerji iştiraklerinden Aygaz’ın bünyesinde bulunan elektrik üretim şirketi Entek’in yüzde 49.62’sini ABD’li şirket AES’ye satılarak gerçekleşti. Enerji kulislerinde, vergi müfettişlerinin sadece envanter değil, ortaklık ve hisse satışlarını da inceleyeceği konuşuluyor. Dolaysıyla, incelemenin bu yönde genişlemesi halinde, incelemeden Koç Grubu’nun yabancı ortakları da etkilenecek.
 
 
Haber: Hüseyin Özay/Taraf
15-09-2011
Bu haber toplam 10470 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?