En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.11.2014 22:05
Kapıcı Hakları

Kapıcı Hakları

Kapıcı Hakları , Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan, kapıcı ve kalorifercilerin zor şartlar altında çalıştığını belirterek, 634 Sayılı Kat Mülkiyet Kanunu'na eklenen 2814 sayılı yasanın ek ikinci maddesi sebebiyle haksızlığa uğradıklarını belirtti..

Kapıcı Hakları

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan, "Kapıcı ve kaloriferciler zor şartlar altında çalışıyor ve haklarını yeterince alamıyor" dedi.
 
Kayhan, Kars, Ardahan ve Iğdırlılar Kültür Dayanışma Derneği'nde düzenlediği basın toplantısında, sendika olarak, konut alanında çalışanları bir araya getirmek ve haklarını korumak için gerçekçi bir şekilde çalışma yaptıklarını söyledi.
 
Başta İstanbul olmak üzere birçok bölgede, binlerce kapıcı ve kalorifercinin yasal haklarının elinden alındığını savunan Kayhan, "SGK ve İş Yasası kapsamına alınmayanları ilgili yerlere bildirip, haklarını arayarak sigortalarının yapılmasını sağladık. Sendikamızın yardımıyla emekli olan arkadaşlarımız da oldu" diye konuştu.
 
Zaman zaman apartmanlarda yaşanan hırsızlıklar nedeniyle, kapıcı ve kalorifercilerin suçlandığını dile getiren Kayhan, şunları kaydetti:
 
"Hatta haksız yere suç yüklenip, cezaevine atılan olmuştur. Kapıcı ve kaloriferciler zor şartlar altında çalışıyor ve haklarını yeterince alamıyor. 12 Eylül ürünü olan 634 Sayılı Kat Mülkiyet Kanunu'na eklenen 2814 sayılı yasanın ek ikinci maddesine göre, yönetici bir ihtar çektiğinde 15 gün içinde hiç bir yasal ve sosyal hakları verilmeden karda kışta emekçiler sokağa atılıyor. Bütün bunlar demokrasinin yüz karasıdır. Konuyla ilgili düzenleme bekliyoruz."
 
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara Altındağ Aktaş 3. Etap'ta 151 Konut Satışa Çıkıyor


TOKİ tarafından hayata geçirilen Ankara Altındağ Aktaş 3. Etap projesinde 151 konut için başvurular 1 Aralık 2014 tarihinden itibaren başlıyor..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Ankara Altındağ Aktaş 3. Etap projesindeki 151 konut satışa sunuluyor.
 
Kura yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek olan konutlar için başvurular, Türkiye Halk Bankası'nın tüm şubeleri tarafından 1 Aralık - 19 Aralık 2014 tarihleri arasında kabul edilecek olup kura ise  24 Aralık 2014'te çekilecek.
 
Sözleşme imzalama tarihi 6 Ocak 2015 ile 12 Aralık 2015 tarihleri arası olarak açıklanan konutların fiyatları ise KDV hariç,  101.021 liradan başlayıp 168.289 liraya kadar yükseliyor.
 
Satış duyurusunu görüntülemek için TIKLAYINIZ
Konut fiyatlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ
 
27-06-2012
Bu haber toplam 8907 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?