En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 04.03.2015 10:31
Kapıcı Hakları

Kapıcı Hakları

Kapıcı Hakları , Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan, kapıcı ve kalorifercilerin zor şartlar altında çalıştığını belirterek, 634 Sayılı Kat Mülkiyet Kanunu'na eklenen 2814 sayılı yasanın ek ikinci maddesi sebebiyle haksızlığa uğradıklarını belirtti..

Kapıcı Hakları

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan, "Kapıcı ve kaloriferciler zor şartlar altında çalışıyor ve haklarını yeterince alamıyor" dedi.
 
Kayhan, Kars, Ardahan ve Iğdırlılar Kültür Dayanışma Derneği'nde düzenlediği basın toplantısında, sendika olarak, konut alanında çalışanları bir araya getirmek ve haklarını korumak için gerçekçi bir şekilde çalışma yaptıklarını söyledi.
 
Başta İstanbul olmak üzere birçok bölgede, binlerce kapıcı ve kalorifercinin yasal haklarının elinden alındığını savunan Kayhan, "SGK ve İş Yasası kapsamına alınmayanları ilgili yerlere bildirip, haklarını arayarak sigortalarının yapılmasını sağladık. Sendikamızın yardımıyla emekli olan arkadaşlarımız da oldu" diye konuştu.
 
Zaman zaman apartmanlarda yaşanan hırsızlıklar nedeniyle, kapıcı ve kalorifercilerin suçlandığını dile getiren Kayhan, şunları kaydetti:
 
"Hatta haksız yere suç yüklenip, cezaevine atılan olmuştur. Kapıcı ve kaloriferciler zor şartlar altında çalışıyor ve haklarını yeterince alamıyor. 12 Eylül ürünü olan 634 Sayılı Kat Mülkiyet Kanunu'na eklenen 2814 sayılı yasanın ek ikinci maddesine göre, yönetici bir ihtar çektiğinde 15 gün içinde hiç bir yasal ve sosyal hakları verilmeden karda kışta emekçiler sokağa atılıyor. Bütün bunlar demokrasinin yüz karasıdır. Konuyla ilgili düzenleme bekliyoruz."
 
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Emlak Konut İstinye Arasası İhalesinde İlk Oturum Yapıldı


Emlak Konut GYO'nun Sarıyer İstinye'de bulunan arsasının Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin ilk oturumu tamamlandı..

 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından satışa çıkarılan Sarıyer İstinye'de bulunan arsanın Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinde ilk oturum tamamlandı. 
 
Satışa konu olan ve toplam 158 bin 497 metrekare alana sahip arsanın üzerinde turizm tesis alanı yapılabiliyor ve 108 bin 700 metrekare inşaat yapma hakkı söz konusu.
 
İhalenin ilk oturumunda en yüksek teklifi arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak Tahincioğlu verirken, Emlak Konut'a verilen en yüksek payı ise Akay Tekstil ve UCC ortaklığı teklife tti.
 
İhalenin ilk oturumunda gelen teklifler şu şekilde:
 
1- Akay Tekstil ve UCC ortaklığı: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri 2 milyar 400 milyon lira, Emlak Konut GYO'ya ise söz konusu rakamın yüzde 51'i olan 1 milyar 224 bin lira önerdi.
 
2- Maksem Yapı: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri 400 milyon lira, Emlak Konut GYO'ya ise bu rakamın yüzde 20's olan 80 milyon lira önerdi. 
 
3- Durmaz İnşaat - Egemen İnşaat ve Summa Turizm İş Ortaklığı: Arsa satışı karşılığı satıl toplam geliri 2 milyar 250 milyon lira, Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 30'u olan 675 milyon lira önerdi.
 
4- Teknik Yapı - Emay İnşaat ortaklığı: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri 1 milyar lira, Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 25'i olan 250 milyon lira önerdi. 
 
5- İzka İnşaat : Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri 1 milyar 500 milyon lira , Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 40'ı olan 600 milyon lira teklif eti. 
 
6- Bema İnşaat - Osmanbey İnşaat ortaklığı: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri 500 milyon lira,c Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 20'si olan 100 milyon lira önerdi. 
 
7- Dap Yapı: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri 1 milyar 400 milyon lira, Emlak Konut GYO'ya bu rakamın yüzde 33'ün olan 462 milyon lira teklif etti. 
 
8- Tahincioğlu GYO - Tahincioğlu Yapı ve Nida İnşaat iş ortaklığı: Arsa satışı karşılığı satış toplam geliri 3 milyar lira, Emlak Konut GYO'ya ise bu rakamın yüzde 30'u olan  900 milyon lira önerdi. 
 
27-06-2012
Bu haber toplam 10260 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?