En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 31.01.2015 10:35
Kapıcı Hakları

Kapıcı Hakları

Kapıcı Hakları , Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan, kapıcı ve kalorifercilerin zor şartlar altında çalıştığını belirterek, 634 Sayılı Kat Mülkiyet Kanunu'na eklenen 2814 sayılı yasanın ek ikinci maddesi sebebiyle haksızlığa uğradıklarını belirtti..

Kapıcı Hakları

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan, "Kapıcı ve kaloriferciler zor şartlar altında çalışıyor ve haklarını yeterince alamıyor" dedi.
 
Kayhan, Kars, Ardahan ve Iğdırlılar Kültür Dayanışma Derneği'nde düzenlediği basın toplantısında, sendika olarak, konut alanında çalışanları bir araya getirmek ve haklarını korumak için gerçekçi bir şekilde çalışma yaptıklarını söyledi.
 
Başta İstanbul olmak üzere birçok bölgede, binlerce kapıcı ve kalorifercinin yasal haklarının elinden alındığını savunan Kayhan, "SGK ve İş Yasası kapsamına alınmayanları ilgili yerlere bildirip, haklarını arayarak sigortalarının yapılmasını sağladık. Sendikamızın yardımıyla emekli olan arkadaşlarımız da oldu" diye konuştu.
 
Zaman zaman apartmanlarda yaşanan hırsızlıklar nedeniyle, kapıcı ve kalorifercilerin suçlandığını dile getiren Kayhan, şunları kaydetti:
 
"Hatta haksız yere suç yüklenip, cezaevine atılan olmuştur. Kapıcı ve kaloriferciler zor şartlar altında çalışıyor ve haklarını yeterince alamıyor. 12 Eylül ürünü olan 634 Sayılı Kat Mülkiyet Kanunu'na eklenen 2814 sayılı yasanın ek ikinci maddesine göre, yönetici bir ihtar çektiğinde 15 gün içinde hiç bir yasal ve sosyal hakları verilmeden karda kışta emekçiler sokağa atılıyor. Bütün bunlar demokrasinin yüz karasıdır. Konuyla ilgili düzenleme bekliyoruz."
 
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Blue Planet'ta Yüzde 10 Peşinatla Konut Fırsatı


254 konut olarak Kurtköy'de inşa edilmekte olan Blue Planet projesinde 228 bin 301 liradan başlayan konutlara yüzde 10 peşinat ile sahip olmak mümkün..

 

Kurtköy Yenişehir Mahallesi Millet Caddesi Menekşe Sokak'ta Şenkaya İnşaat tarafından konumlandırılan Blue Panet projesi 4 blokta yer alan toplam 254 konuttan meydana geliyor. Daire alanlarının 52,31 metrekare ile 233,51 metrekare arasında değişiklik gösterecek şekilde dizayn edildiği projede 1 oda 1 salondan 4 oda 1 salona, bahçe katından teras katına farklı alternatifler sıralanıyor.
 
Yüzde 70'i yeşil alana ayrılan Blue Planet projesinde Bluekids, Bluepool, Bluepark, Bluefitness ve Bluecafe bölümleri de bulunuyor. Haziran ayında teslim edilmesi planlanan projede satış süreci devam ediyor.
 
Blue Planet Fiyat ve Ödeme Seçenekleri
Fiyatların 228 bin 301 liradan başladığı Blue Planet projesinde tapu teslimleri hemen yapılmakta olup yüzde 25 peşina + banka kredisi veya yüzde 10 peşinat + banka kredisiz şirket bünyesinde vadelendirme seçenekleri ile ödeme yapılabiliyor. Proje ile anlaşması bulunan İşBankası cazip koşullarda kredi avantajı sunuyor.
 
Blue Planet Ulaşım
Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı ve Teknopark’a sadece 5 dakika mesafede konumlanan Blue Planet projesi Viaport AVM’ye 1 km, eğitim kampüslerine ise 10 dakika uzaklıkta yükseliyor.
 
 
27-06-2012
Bu haber toplam 10260 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?