En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 06.03.2015 11:01
Limak Holding Bursa

Limak Holding Bursa

Limak Holding Bursa , Limak Holding, Italcementi'nin Türkiye'deki faaliyetlerini yürüttüğü Set Grup Holding ve holdingin Afyon Çimento dışındaki iştiraklerini, borç ve nakitten ari olarak 290 milyon avroya satın alma konusunda anlaşmaya vardığını bildirdi.

Limak Holding Bursa

Haberinin Devamı ↓↓↓

Limak Holding'ten yapılan açıklamada, Limak Holding ile Italcementi'nin alt kuruluşu olan Ciment Français arasında Ankara, Balıkesir ve Trakya'da 3 çimento fabrikası, Ambarlı öğütme tesisi ve çeşitli bölgelerdeki 13 hazır beton tesisini kapsayan satış sürecinin, Rekabet Kurulu'nun da onayı doğrultusunda 2011 yılı ikinci çeyreği içerisinde sonuçlandırılmasının hedeflendiği belirtildi.

İnşaat, turizm, enerji, çimento, gıda ve havacılık sektörlerinde faaliyet gösteren Limak Holding'in, Ciment Français'e ait Set Grup Holding ve iştiraklerini (Afyon Çimento hariç) borçtan ve nakitten ari olarak 290 milyon avroya satın alma konusunda anlaşmaya vardığı kaydedildi.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, Limak'ın çimento sektöründeki tüm fabrikalarının Doğu ve Güneydoğu'da bulunduğunu dile getirerek, ''Yeni satın almayla birlikte Batı bölgelerine de açılmayı hedefliyoruz. Böylece İstanbul ve Ankara gibi büyük metropollerin yanı sıra Balıkesir ve Ambarlı tesisleriyle yurt dışına ihracat imkanı sağlamış olacağız'' dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Limak'tan Ankara ve Kilis'e Çimento Fabrikası


Limak Çimento Grubu, 300 milyon dolarlık yatırımla Ankara ve Kilis'te çimento fabrikaları kurmaya hazırlanıyor.. Her iki yatırımın da 2016 yılı başında tamamlanması hedefleniyor..

 

Konu hakkında bilgi veren Limak Çimento Grubu CEO'su Gültekin Aksüyek, "Ankara'da günlük 5 bin ton kapasiteli yeni fabrika kuruyoruz. Bir diğer fabrikayı da Kilis'te kuracağız. O da aynı kapasiteye sahip olacak. Her iki yatırım da 2016 başında tamamlanacak" dedi.
 
Ankara'da kurulacak fabrika için ekipmanların dahi seildiğini belirten Aksüyek, "Yatırım değeri 150-160 milyon dolar olacak. Kredi vermek için şu anda iki finans kuruluşu çok istekli. Üçüncü firma da randevu istedi" dedi. 
 
Limak Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Bacaksız ise devam eden yatırımlar bittiğinde Limak'ın klinker kapasitesinin yüzde 33 oranında artacağını keydetti.
 
25-02-2011
Bu haber toplam 16602 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?