En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 23.04.2018 20:24
Limak Holding Bursa

Limak Holding Bursa

Limak Holding Bursa , Limak Holding, Italcementi'nin Türkiye'deki faaliyetlerini yürüttüğü Set Grup Holding ve holdingin Afyon Çimento dışındaki iştiraklerini, borç ve nakitten ari olarak 290 milyon avroya satın alma konusunda anlaşmaya vardığını bildirdi.

Limak Holding Bursa

Haberinin Devamı ↓↓↓

Limak Holding'ten yapılan açıklamada, Limak Holding ile Italcementi'nin alt kuruluşu olan Ciment Français arasında Ankara, Balıkesir ve Trakya'da 3 çimento fabrikası, Ambarlı öğütme tesisi ve çeşitli bölgelerdeki 13 hazır beton tesisini kapsayan satış sürecinin, Rekabet Kurulu'nun da onayı doğrultusunda 2011 yılı ikinci çeyreği içerisinde sonuçlandırılmasının hedeflendiği belirtildi.

İnşaat, turizm, enerji, çimento, gıda ve havacılık sektörlerinde faaliyet gösteren Limak Holding'in, Ciment Français'e ait Set Grup Holding ve iştiraklerini (Afyon Çimento hariç) borçtan ve nakitten ari olarak 290 milyon avroya satın alma konusunda anlaşmaya vardığı kaydedildi.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, Limak'ın çimento sektöründeki tüm fabrikalarının Doğu ve Güneydoğu'da bulunduğunu dile getirerek, ''Yeni satın almayla birlikte Batı bölgelerine de açılmayı hedefliyoruz. Böylece İstanbul ve Ankara gibi büyük metropollerin yanı sıra Balıkesir ve Ambarlı tesisleriyle yurt dışına ihracat imkanı sağlamış olacağız'' dedi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Limak Holding: Balkanlar'a Önem Veriyoruz


Balkanlar'a önem verdiklerini söyleyen Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir, Türk iş adamlarının da önem vermesi gerektiğini söyledi..

 

Arnavutluk başta olmak üzere Balkanlar'daki çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir, Limak olarak Balkanlar'a önem verdiklerini, Türk işadamlarının da önem vermesi gerektiğini, devlet büyüklerinin kendilerine bu şekilde yön verdiğini söyledi. 
 
Arnavutluk'ta hidroelektrik santrali yapan Norveçli Statkraft şirketine iki baraj taahhüt ettiklerini açıklayan Özdemir, söz konusu barajlardan birinin 75 megavatlık Banja barajı olduğunu, tamamlandığını ve kısa süre içinde enerji üretimine başlayacağını belirtti. Diğer barajın ise 175 megavat gücünde odluğunu ve yapımının sürdüğünü, ayrıca söz konusu barajın üzerinde Moglice barajının bulunduğunu belirtti.
 
Arnavutluk'un çok önemli sular ve çok fazla hidroenerjik güç olduğunun altını çizen Limak, hidroenerjik gücün Türkiye'yekıyasla iki kat daha fazla olduğunu söyledi.
 
Arnavutluk'un yanı sıra Kosava'da da  enerji dağıtımı yaptıklarını ve söyleyen Özdemir, Makedonya'nın başkenti Üsküp'te çok önemli bir yatırıma başlayacaklarını da sözlerien ekledi.
 
 
25-02-2011
Bu haber toplam 16665 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?