En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 23.11.2014 16:27
Kılıçoğlu Kiremit Ankara Bayileri

Kılıçoğlu Kiremit Ankara Bayileri

Kılıçoğlu Kiremit Ankara Bayileri , Barış Özaydemir, “Biz fabrikayı büyütüyoruz, yerimiz geniş, kapasiteyi artırıyoruz. Şu anda üretim kapasitemiz yıllık 60 milyon adet. Bunu yakında 90 milyon adete çıkaracağız."

Kılıçoğlu Kiremit Ankara Bayileri

Haberinin Devamı ↓↓↓

AİLE şirketlerinin kuşak değiştirirken genellikle büyük sıkıntılar yaşadığı ülkemizde Eskişehirli Kılıçoğlu Kiremit çok pozitif bir örnek sergiliyor. Türkiye’nin en eski ve kapasitesi pazar payı itibariyle en büyük kiremit üreticilerinden Kılıçoğlu’nda dördüncü kuşak olarak 5 yıldır yönetimde etkin olan Barış Özaydemir, önce üretimle ilgili yeni yatırımları tamamladı, son 2 yılda da pazarlama odaklı stratejiyle şirketin cirosunu 32 milyon liraya taşımayı başardı.
Aktif sayısı 500’ü aşan klasik ‘satıcı’ bayilerin dışında, çatı için 20 teknik servis ve ülke genelinde geniş tabanlı bir usta kulübü de kuran Özaydemir, yeni satış kanalı yapı marketlerin tamamına hızla yayıldı. Pek rantabl olmasa da Mısır, Libya, İran, Suriye ve Togo’ya kadar kiremit ihraç etmeye başladı. Çatı işinin binaların ısı yalıtım ‘mantolama’ işiyle aynı anda yenilendiğini dikkate alan Barış Özaydemir, mantolama işini de pakete dahil etti. Şimdi de güneşten ısı ve elektrik üreten çatı sistemlerini anahtar teslimi kurmaya başlıyor.
Yılda 60 milyon kiremit
Barış Özaydemir, şöyle başlıyor anlatmaya: “Biz fabrikayı büyütüyoruz, yerimiz geniş, kapasiteyi artırıyoruz. Şu anda üretim kapasitemiz yıllık 60 milyon adet. Bunu yakında 90 milyon adete çıkaracağız. 60 milyon adet; yılda 4 milyon metrekare çatı kapasitesi demektir.”
Kiremit pazarında geleneksel bayilik sisteminin sadece ‘satıcı’ özelliği taşıdığını anlatan Özaydemir, bu yapının değiştiğini belirtiyor ve şöyle devam ediyor:
Çatı için teknik servis
“Müşteri artık garantili çatı uygulamaları istiyor. Bize ulaşan müşterimize anahtar teslimi teknik servislerimizle hizmete başladık. Mühendis ve mimarlardan oluşan teknik servislere showroom kurmaları için de destek oluyoruz. Şu anda büyük şehirlerimizde 20 kadar oldu. Anahtar teslimi çatıyı yapıp çıkıyorlar. Bayiler teknik anlamda hizmet sunmaya pek istekli değiller. O yüzden bu yapıyı da geliştiriyoruz. Müteahhit kanalı da son yıllarda çok öne çıktı ve buraya da özel bir yapı kurduk. Klasik bayi pazarımız da halen devam ediyor. Onlara da daha fazla prim sistemi uyguluyoruz. Usta kulübü de kurduk ki uygulayıcılar bazında da network’ümüz genişlesin. Yurt genelinde 200’e yakın ustamız var. Bunlara ek olarak bütün yapı marketlere de girdik.”

2 milyon kiremit ihraç ediyoruz

KILIÇOĞLU Kırmızı Grup Başkanı Barış Özaydemir, kiremit işinde 250 kişilik istihdamları olduğunu belirtiyor ve “2009’da 30 milyon lira ciro yaptık. Bu yıl 32 milyon liraya gidiyoruz ki bu 2008 yılı ciromuza yakın” diyor. Özaydemir, şöyle devam ediyor: “İhracatı da çok önemsiyoruz. Mısır ve Irak iyi pazarımız. Libya, Suriye hatta Togo’ya kadar kiremit gönderiyoruz. Bu yıl 2 milyon adeti aşıyoruz. İç pazarda çatıda güneş enerjisi işine girdik ve sıcak su üretimine özel ürünleri sunmaya başladık. Çatıda güneşten elektrik üretimine de hazırız. Yasal zemini bekliyoruz. Kiremitçi ve çatıcı olarak ısı ve elektriği paket yapacağız. Bizim bu konuda büyük bir ajantajımız var. Pek çok dünya markasına elektronik yan sanayi üreten bir şirketimiz de var. O işin başında da ağabeyim Burak
Bey var.”

Atatürk’ün isteğiyle kuruldu

KILIÇOĞLU Toprak Sanayi ve Ticaret A.Ş., Atatürk’ü isteğiyle kurulmuş bir şirket. Deliormanlı Sabri Kılıçoğlu ilk girişimi 1927’de başlatmış. Üçüncü kuşakta damat Savaş M. Özaydemir 1992’de fabrikayı devralmış. Özaydemir, kuruluş öyküsünü şöyle özetliyor: “Atatürk, Eskişehir’den birkaç kişiyi topluyor ve ‘şu kiremit işini halledin, rezil oluyoruz’ diyor. Fırıncı Sabri Bey imkansızlıklara rağmen fabrikayı dörtdörtlük kurmuş. 1942’de de Selanik göçmeni Murat İnce’yi işin başına geçirmiş. Murat İnce’yle fabrikayı 1949-54 arasında yenilemiş. Sabri Kılıçoğlu’nun tek oğlu 1974’te bir kazada ölmüş. 1992’ye kadar profesyonellerce yönetilen tesis o yılın mart ayında bana devredildi.”

Onduline, ABD’li rakibini aldı, bizden uzman gitti

TÜRKİYE’de en başarılı yabancı sermaye yatırımlarından biri haline gelen Onduline Avrasya, Fransız Onduline Grubu’nun dünya operasyonları için de önemli oyuncu haline geldi. Hafif çatı kaplama malzemelerinde uzman Onduline, ABD’deki en büyük rakibi Tallant’ı satın aldıktan sonra bu şirketin ve pazarın yeniden yapılanması için Türkiye’den uzmanlara görev verildi. Ürünleri 100’den fazla ülkede satılan ve uluslararası pazarlarda 40 şirket ve 10 fabrikayla faaliyet gösteren Onduline’in dünya genelindeki en başarılı operasyonunun Türkiye olduğu belirtiliyor. Onduline Grubu’nun İcra Kurulu’na da atanan Onduline Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Karahan, ABD’deki satın almanın 35 milyon dolarlık bir operasyon olduğunu belirterek, “Onduline Avrasya 25 ülkeli bir grup oldu. Kuzey Amerika’da (A.B.D. ve Kanada) lider Tallant Industries idi. Talant, ABD ve çevresinde hızla büyüyecek. Bu operasyon için biz Türkiye’den uzman gönderip destek vereceğiz” dedi. Avrasya bölgesinin ağırlığının artması nedeniyle kendisinin de Onduline İcra kurulu’na alındığını hatırlatan Karahan, “Türklerin etkinliği grupta da hızla artıyor. Paris’teki Ar-Ge’de, tasarımda iki Türk görevlendirildi. Malezya başta olmak üzere Asya’daki fabrikaların yeniden yapılanması için de bizim üst yöneticilerimiz çalışacak. Çünkü sanayici tecrübemiz de ciddi boyutlara ulaştı” diye konuştu.

Çocuklara organik ürün eğitimi veriyor

ANKARA’da faaliyet gösteren Promim Ltd.’in sahibi Fatma Ceyhan, organik gıda ticareti için kurduğu Tümorganik ile sertifikalı gıda, temizlik, kişisel bakım, oyunca ve tekstil ürüleri satıyor. Yukarı Ayrancı’da biri organik pazarda olan 2 mağazada satış yapan Fatma Ceyhan, “Biz hem tüketici hem üretici tarafın organik ürünler konusunda bilinçlenmesini önemsiyoruz. Özellikle çocuklara dönük eğitim faaliyetlerimizi de büyütüyoruz” dedi. 2-6 Kasım arası Ankara Swissotel’de “Organik Ürünler ve Sağlıklı Yaşam Haftası” düzenleyeceklerini de belirten Ceyhan, “Organik ürünlerin sağlıklı bir yaşam için önemini görsel sunumla anlatacğız. Uzmanlarımız soruları detaylı yanıtlayacak” dedi.

Kaynak: Hürriyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tecrübesiz İnşaat Firmaları Satış Sorunu Yaşıyor


Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, inşaat sektöründeki tecrübesiz firmaların hatalı yatırım sebebiyle satış sorunu yaşadıklarını söyledi..

 

İnşaat sektöründeki satış sorununu değerlendiren Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, hatalı fizibilite sebebiyle satış sıkıntısı yaşandığını söyledi.
 
Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre, inşaat sektörüne farklı sanayi kollarından giriş yapan çok fazla şirket olduğunu belirten Okay, tekstil, kuyumculuk ve gıda gibi sektörlerden inşaat sektörüne geçiş yapan çok sayıda firma olduğunu, bu firmaların danışmanlık şirketleri ile çalıştıklarını ancak hatalı yatırım sebebiyle satış sorunu yaşadıklarını söyledi.
 
İnşaat sektöründe sorun teşkil eden bir başka faktörün ise arsa fiyatlarındaki artış olduğunu belirten Okay, konut fiyatlarının da bu sebeple arttığını söyledi. Gayrimenkulün her dönem en doğru yatırım aracı olduğunu belirten Okay, eskiden projelerin yüzde 200-300 prim yapabildiğini ancak artık bu kadar yüksek oranların söz konusu olmadığını, doğru yatırımların ise yüzde 50'ye varan oradnda getiri sağladığını söyledi.
 
Basın Ekspres'te A Sınıfı Ofis Projesi
Yurtdışında taahhüt, yurtiçinde ise yatırım işleri üstlendiklerini ifade eden Okay, İstanbul Basın Ekspres Yolu’nda AntPlato isimli ilk ofis projelerini inşa edeceklerini, söz konusu bölgenin otel yatırımı için artık uygun olmadığını bu sebeple A sınıfı bir ofis projesi geliştirme kararı aldıklarını söyledi. AntPlato projesini 50 milyon dolarlık yatırımla 24 ayda hayata geçireceklerini açıklayan Okay, 25 katlı tek bloktan oluşacak projede büyüklükleri 80 metrekare ile 175 metrekare arasında değişen 180 bağımsız birim bulunacağını ve metrekare fiyatlarının 4.500 dolardan başladığını söyledi.
 
7 Milyon Metrekare İnşaat
Faaliyete başladıkları günden bu yana toplam 7 milyon metrekare inşaat alanı geliştirdiklerini söyleyen Mehmet Okay, Rusya, Ukrayna ve Türkmenistan’da 3.30 milyar dolar değerinde 30 proje yürütmekte odluklarını, Moskova’da 352 metre ile Avrupa’nın en yüksek binası olan OKO projesini ise 2015 yılında tamamlayacaklarını söyledi.
 
Rusya’da, konut, otel, ofis ve okul projelerine de devam ettiğiklerini belirten Okay, Ukrayna’da otel ve ofis, Türkmenistan’da ise atık su arıtma tesisi projeleri olduğunu, Türkiye’de ise İstanbul Ataşehir, Ümraniye ve Riva’da yeni yatırımlar planladıklarını açıkladı.
 
02-11-2010
Bu haber toplam 9408 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?