En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 19.12.2014 23:04
Tavuk çiftlikleri Projeleri

Tavuk çiftlikleri Projeleri

Tavuk çiftlikleri Projeleri , Kuş Gribi kriziyle dibe vuran, ancak geçen yıl yüksek bir satış performansı yakalayan kanatlı eti sektöründe şirketler, artan talebi karşılamak için yeni sözleşmeli üretici arayışına girdi.

Tavuk çiftlikleri Projeleri

Haberinin Devamı ↓↓↓

Kuş Gribi kriziyle dibe vuran, ancak geçen yıl yüksek bir satış performansı yakalayan kanatlı eti sektöründe şirketler, artan talebi karşılamak için yeni sözleşmeli üretici arayışına girdi. Sektörde kapasitelerin yeniden artışa geçmesi, dolayısıyla sözleşmeli üretici sayısının da yükselmesi bekleniyor. Kuş Gribi kriziyle birlikte damızlık hayvan sayısını en aza indiren sektörde talebin artmasıyla fiyatlar da yükseliyor. Kuş Gribi krizinden yara almadan çıkan şirketler önümüzdeki dönemde kapasitelerini yeniden arttırmaya gidecekler.

YENİ YATIRIMCILAR

Hızla artan tüketim ihtiyacını karşılamada yeni kümes ihtiyacı doğuyor.Manisa, İzmir, Denizli, Uşak ve Aydın´a kadar uzanan çevrede sözleşmeli 200´ü aşkın çiftlik var. Bu çiftliklerin bir kısmını daha önce bu sektörde olmayan, diğer sektörlerden geçiş yapan yatırımcılar oluşturuyor. Tavuk çiftliği yatırımı yapanlar arasında doktor, avukat, diş hekimi gibi mesleklerini sürdürenler ve daha önce tekstil sektöründe fason üretim yapan iş adamları da bulunuyor.Yine aynı çevrede yeni sözleşmeli üreticilere ihtiyaç duyuluyor.Yapılan yatırım ortalama 3-4 yıllık süreçte kendisini karşılıyor.Kümes yapım bedeli metrekare başına 150 YTL , bin 200 metrekarelik bir kümes için ise inşaat ve ekipman maliyeti 180 bin YTL´ye mal oluyor.

YUMURTA İHRACATI

Öte yandan, Ege Bölgesi´nde özellikle Irak´a yapılan yumurta ihracatında da önemli yükselmeler görülüyor. Geçen yılın 9 aylık döneminde toplam kanatlı yumurtası ihracatı 1 milyon dolar seviyesindeyken bu yıl aynı dönemde 13 milyon doları Irak´a olmak üzere 16 milyon dolarlık yumurta ihracatı yapıldı. Son dönemde Yumurta Üreticileri Birliği´nin yanı sıra şirketlerin de ihracat pazarını artırdığı ifade ediliyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Naturalm Çiftlik Evlerinde Hemen Teslim 4+1 Villa 340.000 TL


Alanları 104 metrekare ile 204 metrekare arasında değişen hemen telsim villalardan oluşan Naturalm Çiftlik Evleri'nde fiyatlar 250.000 liradan başlıyor..

 

Kocaeli Karamürsel bölgesinde 45 bin metrekarelik alan üzerinde ALM İnşaat tarafından çiftlik evi konseptiyle hayata geçirilen Naturalm Çiftlik Evleri'nde doğayla iç içe bir yaşam alanı sunuluyor.
 
Naturalm Çiftlik Evleri Projesinde Neler Var
3+1, 4+1 ve 5+1 villalardan meydana gelen Naturalm Karamürsel Çiftlik Evleri'nde villa alanları 104 metrekare ile 204 metrekare arasında değişiyor. Projede meyve ağaçları temini ve bakımı, kafeterya hizmetleri, çocuk oyun alanları, evcil ve kümes hayvanları için barınak temini, rezervasyonlu toplantı organizasyonları ve bahçe bakımı gibi birçok hizmet de sunuluyor.
 
Naturalm Çiftlik Evleri Fiyatlar
Naturalm Çiftlik Evleri'nde 400 metrekare bahçe üzerinde 104 metrekarelik 3+1 villalar 250 bin liradan, 600 metrekarelik bahçe üzerinde 154 metrekarelik 4+1 villalar 340 bin liradan, 800 metrekarelik bahçe üzerinde 204 metrekarelik 5+1 villalar 460 bin liradan başlayan fiyatlarla, hemen teslim olarak satılıyor.
 
 
19-06-2010
Bu haber toplam 24315 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?