En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 29.03.2015 01:49
Tavuk çiftlikleri Projeleri

Tavuk çiftlikleri Projeleri

Tavuk çiftlikleri Projeleri , Kuş Gribi kriziyle dibe vuran, ancak geçen yıl yüksek bir satış performansı yakalayan kanatlı eti sektöründe şirketler, artan talebi karşılamak için yeni sözleşmeli üretici arayışına girdi.

Tavuk çiftlikleri Projeleri

Haberinin Devamı ↓↓↓

Kuş Gribi kriziyle dibe vuran, ancak geçen yıl yüksek bir satış performansı yakalayan kanatlı eti sektöründe şirketler, artan talebi karşılamak için yeni sözleşmeli üretici arayışına girdi. Sektörde kapasitelerin yeniden artışa geçmesi, dolayısıyla sözleşmeli üretici sayısının da yükselmesi bekleniyor. Kuş Gribi kriziyle birlikte damızlık hayvan sayısını en aza indiren sektörde talebin artmasıyla fiyatlar da yükseliyor. Kuş Gribi krizinden yara almadan çıkan şirketler önümüzdeki dönemde kapasitelerini yeniden arttırmaya gidecekler.

YENİ YATIRIMCILAR

Hızla artan tüketim ihtiyacını karşılamada yeni kümes ihtiyacı doğuyor.Manisa, İzmir, Denizli, Uşak ve Aydın´a kadar uzanan çevrede sözleşmeli 200´ü aşkın çiftlik var. Bu çiftliklerin bir kısmını daha önce bu sektörde olmayan, diğer sektörlerden geçiş yapan yatırımcılar oluşturuyor. Tavuk çiftliği yatırımı yapanlar arasında doktor, avukat, diş hekimi gibi mesleklerini sürdürenler ve daha önce tekstil sektöründe fason üretim yapan iş adamları da bulunuyor.Yine aynı çevrede yeni sözleşmeli üreticilere ihtiyaç duyuluyor.Yapılan yatırım ortalama 3-4 yıllık süreçte kendisini karşılıyor.Kümes yapım bedeli metrekare başına 150 YTL , bin 200 metrekarelik bir kümes için ise inşaat ve ekipman maliyeti 180 bin YTL´ye mal oluyor.

YUMURTA İHRACATI

Öte yandan, Ege Bölgesi´nde özellikle Irak´a yapılan yumurta ihracatında da önemli yükselmeler görülüyor. Geçen yılın 9 aylık döneminde toplam kanatlı yumurtası ihracatı 1 milyon dolar seviyesindeyken bu yıl aynı dönemde 13 milyon doları Irak´a olmak üzere 16 milyon dolarlık yumurta ihracatı yapıldı. Son dönemde Yumurta Üreticileri Birliği´nin yanı sıra şirketlerin de ihracat pazarını artırdığı ifade ediliyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Naturalm Çiftlik Evleri'nde Fiyatlar 230 Bin Liradan Başlıyor


Kocaeli'de huzurlu biğr yaşam alanı olarak tasarlanan Naturalm Çiftlik Evleri'nde hemen teslim son villalar 230 bin liradan başlayan fiyatlarla satışta..

 

Kocaeli Karamürsel'de doğayla iç içe konumda huzurlu bir yaşam alanı olarak yükselen Naturalm Çiftlik Evleri projesi, ALM İnşat tarafından hayata geçirildi. 45 bin metrekare alan üzerinde konumlandırılan projede villalar, sosyal kullanım alanları ve geniş yeşil alanlar bulunuyor.
 
Naturalm Çiftlik Evleri, 800 metrekare bahçe üzerinde 240 metrekare alanlı 5+1  olarak tasarlanan A tipi konutlar, 600 metrekare bahçe üzerinde 154 metrekare alanlı 4+1 B tipi konutlar ve 400 metrekare  bahçe üzerinde 104 metrekare alanlı 3+1  olarak tasarlanan C tipi konutklardan meydana geliyor.
 
Naturalm Çiftlik Evleri projesinde villaların yanı sıra fitness center, yüzme havuzu, güvenlik, sauna, otopark gibi ortak kullanım alanları  bulunmakta olup ayrıca bahçe bakımı hizmeti de sunuluyor.
 
Son villaların alıcıları beklediği Naturalm Çiftlik Evleri projesinde fiyatlar ise 230 bin liradan başlıyor.
 
 
 
19-06-2010
Bu haber toplam 25215 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?