En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 28.02.2015 08:52
Tavuk çiftlikleri Projeleri

Tavuk çiftlikleri Projeleri

Tavuk çiftlikleri Projeleri , Kuş Gribi kriziyle dibe vuran, ancak geçen yıl yüksek bir satış performansı yakalayan kanatlı eti sektöründe şirketler, artan talebi karşılamak için yeni sözleşmeli üretici arayışına girdi.

Tavuk çiftlikleri Projeleri

Haberinin Devamı ↓↓↓

Kuş Gribi kriziyle dibe vuran, ancak geçen yıl yüksek bir satış performansı yakalayan kanatlı eti sektöründe şirketler, artan talebi karşılamak için yeni sözleşmeli üretici arayışına girdi. Sektörde kapasitelerin yeniden artışa geçmesi, dolayısıyla sözleşmeli üretici sayısının da yükselmesi bekleniyor. Kuş Gribi kriziyle birlikte damızlık hayvan sayısını en aza indiren sektörde talebin artmasıyla fiyatlar da yükseliyor. Kuş Gribi krizinden yara almadan çıkan şirketler önümüzdeki dönemde kapasitelerini yeniden arttırmaya gidecekler.

YENİ YATIRIMCILAR

Hızla artan tüketim ihtiyacını karşılamada yeni kümes ihtiyacı doğuyor.Manisa, İzmir, Denizli, Uşak ve Aydın´a kadar uzanan çevrede sözleşmeli 200´ü aşkın çiftlik var. Bu çiftliklerin bir kısmını daha önce bu sektörde olmayan, diğer sektörlerden geçiş yapan yatırımcılar oluşturuyor. Tavuk çiftliği yatırımı yapanlar arasında doktor, avukat, diş hekimi gibi mesleklerini sürdürenler ve daha önce tekstil sektöründe fason üretim yapan iş adamları da bulunuyor.Yine aynı çevrede yeni sözleşmeli üreticilere ihtiyaç duyuluyor.Yapılan yatırım ortalama 3-4 yıllık süreçte kendisini karşılıyor.Kümes yapım bedeli metrekare başına 150 YTL , bin 200 metrekarelik bir kümes için ise inşaat ve ekipman maliyeti 180 bin YTL´ye mal oluyor.

YUMURTA İHRACATI

Öte yandan, Ege Bölgesi´nde özellikle Irak´a yapılan yumurta ihracatında da önemli yükselmeler görülüyor. Geçen yılın 9 aylık döneminde toplam kanatlı yumurtası ihracatı 1 milyon dolar seviyesindeyken bu yıl aynı dönemde 13 milyon doları Irak´a olmak üzere 16 milyon dolarlık yumurta ihracatı yapıldı. Son dönemde Yumurta Üreticileri Birliği´nin yanı sıra şirketlerin de ihracat pazarını artırdığı ifade ediliyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Naturalm Çiftlik Evleri'nde 3+1 Villa 275.000 Lira


Çiftlik evi konseptiyle Kocaeli Karamürsel'de inşa edilen Naturalm Çiftlik Evleri projesinde hemen teslim villalar 275.000 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor..

 

Kocaeli - Karamürsel'de ALM İnşaat'ın hayata geçirdiği 45 villalık Naturalm Çiftlik Evleri'nde hemen teslim villa fiyatları 275.000 TL seviyesinden başlıyor. Tamamı peşin veya banka kredili ödeme yapılabilen projede 3+1 villalar 275.000 TL'den, 4+1 villalar 380.000 TL'den, 5+1 villalar ise 560.000 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor.
 
Naturalm Çiftlik Evleri Hakkında
Çiftli evi konsepti ile hayata geçirilen Naturalm Çiftlik Evleri projesinde yer alan villalar dört mevsim yaşamaya uygun olacak şekilde tasarlandı. 3 villa seçeneğinin sıralandığı projede ayrıca av-bahçe tamirat ve bakımdan yemek eğlence organizasyonuna kadar pek çok hizmet de sunuluyor.
 
Naturalm Çiftlik Evleri'nde vilalların kullanım alanları 104 metrekareden başlayıp 204 metrekareye kadar yükselirken vilalların bahçe alanları ise 400 metrekareden başlayıp 800 metrekareye kadar yükseliyor.
 
 
 
 
 
 
19-06-2010
Bu haber toplam 25215 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?