En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 22.12.2014 15:32
Haddehaneler

Haddehaneler

Haddehaneler , Bartın'da, Mescier Demir-Çelik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Mescier, Haddehane yatırımının tamamlanmasının ardından yıllık 500 bin ton üretim hedefliyoruz dedi

Haddehaneler

Haberinin Devamı ↓↓↓
Mescier, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2007'de Bartın Organize Sanayi Bölgesi'nde temeli atılarak yaklaşık 40 milyon dolar tutarında yatırım yapılan haddehane tesislerinin faaliyete geçtiğini söyledi.32 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 100 bin metrekare alandaki fabrikada şu anda deneme üretiminde 150 kişinin çalıştığını ve önümüzdeki günlerde sayının 400'e ulaşacağını anlatan Mescier, şunları söyledi:Şirketimiz, 1990'da Karabük'te devreye soktuğu haddehane tesisiyle imalatçı kimliğini kazandı. Bugüne kadar yaptığı atılımlarla büyüyerek Türkiye demir-çelik endüstrisinde hatırı sayılır konuma ulaştı. Şirketimizde köşebent, lama, kare, yuvarlak gibi demir-çelik ürünlerinin imalatı, iç ve dış pazarlara satışı yapılıyor. Bunların yüzde 75'i dış pazarı kapsıyor. Batı Karadeniz Bölgesi'nin en büyük özel demir-çelik tesisi konumundadır. Başka yerlere yatırım yapmak yerine kendi bölgemizi tercih ettik. Demir-çelik üretiminde Bartın, Karabük'e oranla, limanı bulunmasından dolayı avantajlı il konumunda. Bartın'da ürettiğimiz demirde ton başına 16 dolar gibi bir karımız oluyor. Ayrıca limanla birlikte gelen 16 dolarlık bu avantaj, yaşadığımız krizde haddehanelerin kapanmaması için çok ciddi rakamdır.Türkiye'de enerji fiyatlarının yüksek olmasının yurt dışıyla rekabet etmelerini güçleştirdiğini belirten Mescier, şöyle konuştu:Bizler, özellikle İtalya ve İspanya ile büyük bir rekabet içerisindeyiz. Ancak bu ülkelerde sağlanan destek ve enerji fiyatlarının düşük olması, bizleri o ülkelerle büyük bir savaş içerisine sokuyor. Bu da rekabeti güçleştiriyor.

KARABÜK VE BARTIN'DAKİ ÜRETİMLER

Karabük'teki 12 bin metrekarelik kapalı alana sahip sıcak haddehane tesisinin yıllık üretim kapasitesinin 150 bin ton olduğunu kaydeden Mescier, şöyle devam etti:Söz konusu üretimin yüzde 50'sinden fazlası dış pazarlara ihraç ediliyor. Bartın'daki üretimin yüzde 75'ini Afrika, Avrupa'nın yanı sıra ABD gibi 60 ülkeye ihraç edeceğiz. Demir-Çelik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, gelişen teknoloji ve pazar talepleri doğrultusunda başlattığı kapasite artırımı ve modernizasyon çalışmalarını sürdürüyor. Şirketimiz, 2007'de kalite yönetim anlayışını ISO 9001:2000 sertifikası ile belgelendirilmiştir.

AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Demir Romance'ta Yıl Sonuna Özel Yüzde 5 Peşinat Kampanyası


Demir İnşaat Beylikdüzü'nde hızla yükselen Demir Romanca projesinde yıl sonuna özel 'Yüzde 5 peşin, Ağustos'ta' kampanyası başlattı..

 

Demir İnşaat'ın aşk temalı projesi Demir Romance'ta  yıl sonuna özel 'Yüzde 5 peşin, Ağustos'ta' kampanyası başladı. 31 Aralık 2014 tarihine kadar geçerli olacak yeni kampanya kapsamında projede yer alan ayrıcalıklı dairelere uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile sahip olmak mümkün.
 
Demir Romance Projesinde Neler Var
Beylikdüzü'nde 776 residence daire, 28 villa, 60 ticari ünite ve sosyal donatılar olarak yükselen Demir Romance projesinde 1+1'den 4,5+1'e kadar farklı tip ve alana sahip konut seçeneği bulunuyor.
 
Son teknoloji akıllı ev sistemleri ile donatılan ve her biri  tirizlikle tasarlanmış dairelerin yer aldığı Demir Romance projesinde koşu ve bisiklet parkurları, dans eğitim merkezi, basketbol sahası, tenis kortu, açık - kapalı yüzme havuzları gibi sosyal kullanım alanları da mevcut. Projede 22 bin metrekarelik özel peyzej alanı da bulunuyor.
 
Demir Romance Ne Zaman Teslim Edilecek
Satış sürecinin devam ettiği projede teslimlerin ise Ağustos 2015 tarihinde başlaması planlanıyor.
 
 
12-12-2009
Bu haber toplam 31887 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?