En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 23.04.2018 00:34
Yüksek Mahkemeler Ve Başkanları

Yüksek Mahkemeler Ve Başkanları

Yüksek Mahkemeler Ve Başkanları , Yerleşimcilere destek veren İsrailli gruplardan İsrail Hukuk Forumu, İsrail kabinesinin Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimlerinde aldığı 10 aylık durdurma kararının iptali için Adalet Yüksek Mahkemesine başvurdu.

Yüksek Mahkemeler Ve Başkanları

Haberinin Devamı ↓↓↓
Başvuruda, grubun başkanı, avukat Yossi Fuchs, böyle bir kararın dar kapsamlı güvenlik kabinesi tarafından değil, tüm bakanlar kurulu tarafından alınması gerektiğini belirtti.Başvuru, İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın, inşaat durdurma uygulamasını gözlemlemek için yerleşimlere 40 yeni kontrolörün atanmasıyla ilgili kararının ardından geldi.Batı Şeria yerleşimlerinde 14 kontrolörün bulunduğu belirtilirken, yenilerinin gerekli eğitimden sonra iki hafta içinde göreve başlayacağı kaydediliyor.Yerleşimciler ve liderleri, durdurma kararına karşı çıkarak, bu 10 aylık sürede inşaatları sürdüreceklerini, hatta yerleşim oluşumlarının sayısını artıracaklarını söylüyorlar.

AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kudüs'te İsrail'in Yeni Yerleşim Birimlerine Verilen Ruhsatlar İptal Edildi


Birleşmiş Milletler tarafından alınan karar kapsamında, İsrail'in Kudüs Belediyesi'nin yeni yerleşim planlarına verilen ruhsatları iptal ettiği duyuruldu..

 

Ordu radyosu tarafından yapılan anonsa göre, İsrail'in Kudüs Belediyesi'nin yeni yerleşim planlarına verilen ruhsatları iptal ettiği duyuruldu. Birleşmiş Milletler (BM) aldığı son aldığı kararla İsrail'den Doğu Kudüs de dahil olmak üzere işgal altındaki Filistin topraklarında konut inşa çalışmalaırnı durdurmasını talep etmişti.
 
Söz konusu yerleşim birimlerinin ruhsat iptalini duyuran Ordu radyosu, Kudüs Belediyesi tarafından yeni inşaatlara ruhsat verilmeyeceğini de belirtti.
 
Birleşmiş Milletler tarafından geçtiğimiz hafta alınan karar, İsrail'de şok etkisi yaratırken, İsrail'i 1979 yılından bu yana ilk defa yerleşimler nedeniyle kınayan kararı 'utanç verici' bulduğunu söyleyen Başbakan Binyamin Netanyahu, ABD Büyükelçisini makamına çağırarak açıklama istemişti. BMGK'nın daimi üyelerinden olan ABD daha önceki yıllarda, veto yetkisini kullanarak İsrail'in Konsey tarafından kınanmasını engellemişti. Fakat Washington geçtiğimiz hafta Cuma gecesi farklı bir tutum sergiledi ve İsrail'i kızdıran karar 14 lehte ve bir çekimser oyla geçti.
 
BM kararında,  İsrail'in hemen ve tamamen, Doğu Kudüs de dahil olmak üzere, işgal altındaki Filistin topraklarında tüm yerleşim faaliyetlerini durdurması gerektiği ifadeleri yer alırken ayrıca Yahudi yerleşim birimlerinin 'yasal dayanağının olmadığı' ve 'İsrail-Filistin Sorunu'na iki devletli çözümü tehlikeye attığı ifadeleirni de içermesi dikkat çekti.
 
 
30-03-2010
Bu haber toplam 5094 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?