En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.12.2014 21:32
Kaleterasit Sökücü

Kaleterasit Sökücü

Kaleterasit Sökücü , Yılların deneyimini modern çizgisiyle birleştiren Kaleterasit ve Kalecolor mantolama sistemleri için özel olarak ürettiği ürünleri ile binaları sıcak tutarken, 144 seçkin renk ve 10 farklı doku alternatifiyle özgün binalar yaratıyor.

Kaleterasit Sökücü

Haberinin Devamı ↓↓↓
Dış cephe mantolama sistemlerinin lider firmalarından Blue'Safe Mavi Kale, fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra, dış cepheler için dekoratif ve estetik çözümler de sunuyor. Yeni inşa edilen binalarda tasarım öğelerini gölgelemeden, çok sayıda renk ve doku seçeneğiyle mantolama yapılmasını sağlan Blue'Safe Mavi Kale, dış cephesi doğal şartlar altında ve zaman içinde yıpranmış bina yüzeylerine de yeni bir görünüm kazandırıyor. Blue'Safe Mavi Kale'nin dekoratif ve uzun ömürlü dış cephe kaplama malzemeleri Kaleterasit ve Kalecolor ile cephelerde arzu edilen renkler, seçkin doku alternatifleri sunuyor.Kaleterasit tarafından Blue'Safe Mavi Kale Mantolama Sistemleri için özel olarak üretilen Minart, çimento esaslı özel dolgu boyutu ile yüzeyde doğal ve dekoratif bir doku oluştururken, yüksek su buhar geçirgenliği sayesinde nefes alabilen sağlıklı binalar yaratıyor. Dayanıklı, uzun ömürlü, zengin renk ve doku alternatifli Kaleterasit'in en yeni ürünleri olan Dekor Plus, Grenart ve Grenart Micro, dekoratif dış mekI¢nlar yaratırken elastik yapılarıyla da binaları çatlaklara karşı koruyor. Çizgi ve kıvrımlı dokusuyla Dekor Plus, kalın tane dokusuyla Grenart ve ince tane dokusuyla Grenart Micro,  yeni nesil hazır renkli sıvalar kategorisinde farklı seçenekleri ile mükemmel çözümler sunuyor. Dekor Plus, Grenart ve Grenart Micro silikonlu yapısı sayesinde yağmur suyunun yüzeyi ıslatmadan akmasını sağlarken kendisini yağmur suyu ile yıkayabiliyor. Ayrıca elastik yapıları sayesinde bina yüzeyini çatlamalara karşı koruyan bu üç ürün, ısı yalıtım sistemlerinde de Kaleterasit'in en sık tercih edilen cephe kaplamaları arasında bulunuyor. Kaleterasit dış cephe sıvalarının su bazlı yapısı, binaların özgürce nefes almasına imkan tanıyor. Yüksek su buhar geçirgenliği sayesinde binaların terlemesini önlerken, dış cephelerin ömrünü uzatıyor. Son kat kaplama olarak Kaleterasit hazır renkli sıvalarının yanı sıra, Kalecolor dış cephe boya ve kaplamaları da güvenle kullanılabiliyor. Blue'Safe Mavi Kale Mantolama Sistemleri için özel olarak üretilmiş bu ürünler, üstün performansı ile ağır iklim koşullarına da maksimum dayanım sağlıyor. 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kentsel Dönüşümde Mantolama Zorunlu Hale Getiriliyor


Binalarda Isı Yalıtımı Yönetmeliği ve Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği'ne göre kentsel dönüşümle inşa edilecek yeni binalarda mantolama ve enerji kimlik belgesi alma zorunlu hale geldi..
 
 
Kentsel Dönüşüm sürecinde yeniden inşa edilen binalar için  'Binalarda Isı Yaltımı Yönetmeliği'ne göre mantolama yani ısı yalıtımı uygulaması yapılması zorunlu hale getiriliyor. Öte yandan 'Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği'ne göre de yeni binalara Enerji Kimlik Belgesi alma zorunluluğu getirilirken, 2017 tarihine kadar mevcut tüm yapılar için de söz konusu belgeyi alma zorunluluğu bulunuyor. 
 
Ülke genelindeki 18 milyon yapı stoğunun 3'te 1'inin yenilenmesini sağlayacak kentsel dönüşüm sürecinde inşa edilen binalar mantolaması yapılmış ve enerji kimlik belgesi alınmış olacağı için enerji tasarrufunda önemli bir rol oynayacak. Yeni binalara getirilen mantolama zorunluluğu sayesinde kentsel dönüşüm sürecinde inşaat sektörünün bir alt kolu olan ısı yalıtım sektörünün de büyük ivme kazanması bekleniyor. 
 
KYK Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Onur Sürmeli, Enerji ihtiyacının artışı karşısında, yeni binalara getirilen mantolama zorunluluğunun büyük önem taşıdığını belirterek “Isı yalıtımı konusu, kamuoyunun ilgi gösterdiğinden daha büyük önem taşıyor. Çünkü ısı yalıtımı sayesinde önemli oranda enerji tasarrufu sağlanarak dış borç açığının da azaltılmasına katkıda bulunulacak” dedi.
 
Sürmeli ayrıca, mantolama zorunluluğunun deprem riskine karşı da önemli bir tedbir sağlayacağını ifade ederek mevcut denetimsiz yapılaşmanın saatli bomba durumunda olduğunu ifade etti. Sürmeli, “Kentsel Dönüşüm Projesi ile birlikte 18 milyon yapı stoğunun yaklaşık üçte birinin yeniden yapılması söz konusu olacak. Mantolama malzemeleri de bu süreçte talebin artacağı ve niteliği önem kazanacak ürünler arasında bulunuyor. Diğer taraftan yeni binalarda deprem dayanımı sağlamak üzere daha nitelikli ürünler kullanılacak. Bunların hepsinin inşaat sektörü ve alt sektörlerinde büyümeyi, ülkemizdeki konutların nitelik ve güvenlik açısından gelişmesini beraberinde getirmesi bekleniyor” diye konuştu. 
27-02-2010
Bu haber toplam 11940 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?