Anasayfaya Dön » Sapphire 30.10.2014 18:42
Sapphire Seyir Terası'nda 15 TL'ye İstanbul Manzarası

Sapphire Seyir Terası'nda 15 TL'ye İstanbul Manzarası

Bugün Levent'te açılacak olan Türkiye'nin en yüksek kulesi Sapphire'den İstanbul manzarası 15 TL'ye izlenebilecek

Kiler GYO tarafından 261 metre kule yüksekliğinde inşaa edilen Türkiye ve Avrupa'nın en yüksek kulesi İstanbul Sapphire kapılarını açıyor. 250 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Sapphire'de çarşı, Seyir Terası ve rezidans yer alıyor. Sapphire, bugün 16.00'da Başbakan Erdoğan'ın da katılacağı bir törenle açılacak. Kiler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, rezidansların 7 ile 12 bin dolar metrekare fiyatlarından satıldığını söyledi. Rezidansların yüzde 60'ının satışını tamamladıklarını belirten Kiler, "Kalan bölüm için Sapphire Çarşı ve Seyir Terası'nın açılmasını bekledik. Mart ayından sonra satışlarda hareketlilik bekliyoruz. Mart sonunda fiyatlara yüzde 10 zam yapacağız" diye konuştu.

15 MİLYON ZİYARETÇİ
Bu arada Sapphire Çarşı'nın kiralamasını yapan Jones Lang La Salle Türkiye Başkanı Avi Alkaş ise 30 bin metrekare kiralanabilir alan bulunduğunu mağazaların yüzde 90'ını kiraladıklarını söyledi. Alkaş, modern ve gelenekselin buluştuğun bir çarşı hazırladıklarını söyleyerek bu nedenle yatırım içinde Vefa Bozacısı, Vonalı Celal Usta, Malatya Çarşısı, Mersin Yaprak Tantuni, Çengelköy Baharatçısı gibi geleneksel lezzetler için özel bir kat hazırladıklarını açıkladı.

TURİZM DESTİNASYONU
Bu arada gökdelenin tepesindeki Seyir Terası'ndan günlük 15 TL ücret karşılığında İstanbul manzarası izlenebilecek. Kiler, İstanbul'da bir bina yapmak değil bu binayı yapmak için yola çıktıklarını söyleyerek "Yerli ve yabancı ziyaretçiler buradan Kız Kulesi, Ayasofya, Bozdoğan Kemeri, Dikilitaş gibi birçok yapıyı, iki kıtayı, iki denizi ve iki köprüyü aynı anda görebilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da burası günübirlik turizm destinasyonu olarak kabul edildi" dedi.Proje: Sapphire
Tüm Haberler: Sapphire Haberleri
Yapan Firma:
Proje Telefonu:
Web Sitesi :
Tıkla Mail Gönder:
04-03-2011
Bu haber toplam 92553 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?