En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Nurol Tower 18.03.2018 17:24
Nurol Tower'da İç Mimari Değiştirilebiliyor

Nurol Tower'da İç Mimari Değiştirilebiliyor

Nurol GYO, Mecidiyeköy'deki Nurol Tower projesini, ev sahiplerinin zemini ve su borularını kırıp dökmeden tadilat yaparak iç mimariyi değiştirebilecekleri şekilde tasarladı..

 

Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de yeni ev alanların  %80’i en lüks siteden daire almış dahi olsa iç mimariyi beğenmediği için tadilat yaptırmak zorunda kalıyor. Nurol GYO bu tadilat gerçeğinden yola çıkarak zemini ve su borularını, kırıp dökmeden değişime uygun şekilde inşa ediyor.
 
Türkiye’de yeni de olsa evlerin iç mimarisini beğenmeyen müşteriler tadilat yaptırıyor. Değerleme ve danışmanlık şirketi Çelen Gayrimenkul’ün sahibesi Güniz Çelen’in yaptığı araştırmaya göre Türkiye’de yaşayan her beş kişiden dördü satın aldığı evin iç mimarisini beğenmiyor. Nurol Holding şirketlerinden Nurol GYO da ilk projesini gerçekleştirirken, müşterilerin iç dizaynı beğenmediği gerçeğinden yola çıkarak, tadilata uygun yeni bir tarz geliştirdi. Nurol GYO’nun İstanbul Mecidiyeköy Meydanı’na komşu 32 katlı Nurol Tower binasının zemini 15 santimetre boşluklu şekilde, kullanıcının sonradan yapacağı değişikliği kırıp dökmeden yapmasına elverişli inşa edilecek.
 
Savunma, enerji, turizm, finans ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Nurol Holding’in müşteriyle doğrudan temas ettiği ilk proje Nurol Tower. Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, Nurol Tower’ın satışa çıkması vesilesiyle dün gazetecileri, projeleri hakkında bilgi verdi. Kendisi de bir mimar olan Musa Aykaç’ın açıklamasına göre Türkiye’de binanın dış görünüşü olan mimariye dikkat edilse de daha önemli olan içindeki kullanışlılık ıskalanıyor. Nurol GYO da yeni inşa edilmiş bir siteye taşınmışlar arasında bir araştırma yaptı. Bunun sonucunda 100 daire sahibinden 70’inin oturmadan önce 2-3 ay boyunca tadilat yaptırdığı, sıfır evi kırıp döktüğü ortaya çıktı. Bunlardan yüzde 25’i ağır tadilatları içeriyordu. Oda birleştirmeler ve mutfak açmanın sıklıkla yapıldığı görüldü. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak Nurol ilk projesi olan Nurol Tower’da sık yapılan tadilatları etrafı kırıp dökmeden yapmaya imkan tanıyacak bir inşaat modeli geliştirdi. Musa Aykaç, “Bizim kulemizde eğer değişiklik istenirse, tadilat 3 ay değil 3 gün sürecek, kolay olacak. Zemini 15 santimetre boşluklu ve su borularını buna uygun yapacağız.” dedi.
 
Nurol Tower’ın arsasını TOKİ’den 260 milyon liraya hasılat paylaşımı ihalesiyle alan Nurol GYO ardından TOKİ’ye vaat ettiği pay olan 111,8 milyon lirayı peşin ödeyerek arsa ve projenin tam sahibi oldu. 32 katlı kuledeki 291 bağımsız bölümden 243’ü ev-ofis olarak metrekaresi 5 bin dolardan başlayan fiyatlarla, ortalama olarak ise 6.200 dolardan satışa çıktı. Ev-ofislerin genişliği 73 ile 193 metrekare arasında değişiyor. Şirket en iyi konumdaki daireleri ise bünyesinde tutarak kira geliri elde edecek. Nurol GYO, 2012 yılında yüzde 402’lik artış ile İMKB’nin en çok kazandıran şirketi oldu.
 
 
Kaynak : Zaman

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Regnum Sky Tower'da Sınırlı Sayıdaki Ofisler 60 Ay 0 Faizle Satışta


Öztürkler Holding ve Uzaltaş AŞ işbirliği ile Ankara'da hayata geçirilen Regnum Sky Tower'daki sınırlı sayıdaki ofis 60 ay vade farksız taksitle satışta..

 

Öztürkler Holding ve Uzaltaş AŞ tarafından Canpa AŞye ait arsa üzerinde gelir paylaşım modeliyle hayata geçirilen Regnum Sky Tower projesindeki sınırlı sayıdaki ofisler, hemen tapu, hemen teslim avantajıyla alıcıları bekliyor.  Regnum Sky Tower'ın 156 metre yükseklikteki satış ofisinde satışta olan ofisler 60 ay 0 faizli ödeme planı ile satılıyor.
 
 
Mevlana Bulvarı'nda konumlandırılan Regnum Sky Tower projesinde kapalı yüzme havuzundan şehir manzaralı gezi terasına, spor merkezinden sinema salonuna, eğlence ve playstation odalarından Happy Hour Lounge'a, 2 bin 500 metrekarelik anti-stres bahçesinden misafir otoparklarına kadar rahat ve keyifli iş ortamıvadediyor.

Tüm Haberler: Nurol Tower Haberleri
Yapan Firma:
Proje Telefonu: 444 6496
Tıkla Mail Gönder: info@nuroltower.com.tr
27-03-2013
Bu haber toplam 6933 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?