En Güncel Emlak haberleri
Zonguldak'ta 500 Maden İşçisi Valilik Binasına Yürüyor

Zonguldak'ta 500 Maden İşçisi Valilik Binasına Yürüyor

Son 1 haftada 5.330 maden işçisinin işten çıkarıldığı Zonguldak'ta özel bir şirkette çalışan ve toplam 31 arkadaşı işten çıkarılan 500 maden işçisi valilik binasına yürüyor..

 

Torba yasada yer alan düzenlemenin ardından sadece 1 haftada 5 bin 330 maden işçisinn işten çıkarıldığı Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne bağlı Kandilli Beldesi'nde özel maden ocağında çalışan yaklaşık 500 maden işçisi, daha önce 18 işçinin işten çıkarılmasının ardından 13 arkadaşlarının daha işten çıkarıldığını öğrenince Zonguldak Valiliği'ne dorğu yürüyüşe geçti.

 

 


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Siirt Maden Faciasında Son 2 İşçi İçin Arama Çalışmaları Sürüyor


Siirt Şirvan Maden Köyü'ndeki özel maden ocağında 17 Kasım'da meydana gelen toprak kayması sonucunda enkaz altında kalan 16 işçiden 14'ünün cansız bedenine ulaşıldı..

 

Siirt'in Şirvan ilçesinde Maden Köyü'nde özel bir maden ocağında 17 Kasım 2016 tarihinde meydana gelen maden faciasında son 3 işçiye ulaşmak için sürdüürlen arama çalışmalarında işçilerden birini cansız beenine ulaşıldığı açıklandı. Toprakkayması sonucunda maden ocağında tonlarca toprağın altında kalan oplam 16 maden işçisi için 24 gündür devam eden arama çalışmalarında şimdiye kadar 14'ünün cansız bedenine ulaşılmış oldu.
 
Maden ocağındaki enkaz altında olduğu belirlenen 21 yaşındaki İbrahim Kılınç ve 27 yaşındaki Halil Başer isimli işçilere ulaşabilmek için Siirt, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Van, Erzurum, Ankara, Konya ve Zonguldak'tan gelen AFAD, Kızılay, UMKE, Türkiye Kömür İşletmeleri, Maden Tetkik Arama Enstitüsü, TPAO, DEDAŞ, Türk Telekom, Maden İşleri Genel Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile Park Elektrik görevlileri,  toplam 213 iş makinesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığına bağlı arama-kurtarma köpekleri ile arama çalışmalarına devam ediyor.
 
22-09-2014
Bu haber toplam 2826 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?