En Güncel Emlak haberleri
PKK, Mardin Nusaybin'de Köprüye Bombalı Saldırı Düzenledi

PKK, Mardin Nusaybin'de Köprüye Bombalı Saldırı Düzenledi

PKK, Mardin Nusaybin 'de iki mahalleyi birbirine bağlayan Ahmet Kaya Köprüsü'ne bombalı saldırı düzenledi, 3 vatandaş yaralandı, çevredeki ev ve iş yerlerinde maddi hasar oluştu..

 

Mardin'in Nusaybin İlçesi’nde PKK’lı teröristler tarafından Abdulkadirpaşa ile Devrim mahallelerini birbirine bağlayan Ahmet Kaya Köprüsü’ne boöbalı saldırı düzenlendi. Saat 20:00'de meydana gelen patlamada kıöprüde hafif maddi hasar oluşurken 3 vatandaş yaralandı ve çevrde bulunan ev ile iş yerlerinde maddi hasar meydana geldi.
 
Köprü çevresindeki araçların da zarar gördüğü patlama, PKK’lı teröristlerin köprüye yerleştirdiği patlayıcıları uzaktan kuanda ile aktif etmesi ile gerçekleşti. Büyük bir gürültüyle patlayan köprü vatandaşların paniklemesine neden oldu.
 
 
Patlamada hafif maddi hasar oluşan Ahmet Kaya Köprüsü çevresinde bulunan 3 kişi yaralanırken çevredek araç, ev ve iş yerleri bombanın etkisi ile ciddi zarar gördü. Kapı ve pencerelri kırılan bazı binalarda büyük delikler meydana geldi.
 
Saldırı üzerne açıklamada bulunan Mardin Valiliği, 20 Ağustos 2015 günü saat 20:00'de ilimiz Nusaybin İlçesi Abdulkadirpaşa Mahalles’nde bulunan Ahmet Kaya Köprüsüne teröristler tarafından bombalı saldırı düzenlendiği ancak köprüde sadece hafif maddi hasar oluştuğu belirtilerek, teröristlerin Abdulkadirpaşa Mahallesi’nde hendekler kazıp, barikatlar kurarak güvenlik güçlerini engellemeye çalışıp vatandaşların hayatını da çekilmez hale getirdikleri belirtildi. Köprüyü havaya uçurma girişiminde bulunan teröristlerin bölgedeki vatandaşın hayatını önemsemediğinin de vurgulandığı açıklamada güvenlk güçlerinin Mardin halkının huzur ve güvenliğini temin etmek için terör örgütünün bütün çabalarını boşa çıkarma çalışmalarına hız kesmeden devam edeceği belirtildi.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mardin Kızıltepe ve Bitlis Belediyelerine Operasyon


DBP'li belediyelere yönelik başlatılan terör operasyonu kapsamında Bitlis Belediye Başkanı Hüseyin Olan gözaltına alındı..

 

 
DBP'li belediyelere yönelik başlatılan operasyon  kapsamında Mardin'in Kızıltepen ilçe belediysi ile Bitlis Belediyesi'nde bu sabah arama başlatıldı. Bitlis Belediye Başkanı Hüseyin Olan operasyon kapsamında Bitlis Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınırken Hüseyin Olan'ın evinde de arama yapıldığı öğrenildi.
 
Bitlis'te düzenlenen terör operasyonunda DBP'li Belediye Başkanı Hüseyin Olan'ın yanı sıra Belediye Meclis Üyesi Nevin Daşdemir Dağkıran da gözaltına  alındı. 
 
 
Mardin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından y,e sabah saatlerinde Kızıltepe İlçe Belediyesi'ne düzenlenen terör operasyonu kapsamında Kızıltepe belediyesinde aramaların devam ettiği öğrenildi.
21-08-2015
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?