En Güncel Emlak haberleri
Marmara Forum'a Nasıl Gidilir?

Marmara Forum'a Nasıl Gidilir?

Marmara Forum Alışveriş Merkezi yol tarifi.

Metroyla
Zeytinburnu İstasyonu’nda inip Çobançeşme Koşuyolu Caddesi’ni takip ederek Marmara Forum’a ulaşabilirsiniz.
İncirli Metrobüs durağı ile arasında 50 metre bulunan Bakırköy metro istasyonu durağından İsmail Araz Bulvarı’nı takip ederek Marmara Forum’a ulaşabilirsiniz.

Arabayla
E5 Havalimanı’ndan Mecidiyeköy istikametini takip ederken, Bakırköy-Bahçelievler köprüsünden sonra yan yola sapıp Osmaniye – Veliefendi – Sahilyolu sapağından girerek Marmara Forum’a ulaşabilirsiniz.
E5 Mecidiyeköy yönünden Havalimanı istikametini takip ederken Merter’den yan yola sapıp, Veliefendi – Osmaniye-Zeytinburnu – Sahilyolu sapağından girerek Marmara Forum’a ulaşabilirsiniz.

Metrobüsle
Zeytinburnu İstasyonu’nda inip Çobançeşme Koşuyolu Caddesi’ni takip ederek Marmara Forum’a ulaşabilirsiniz.

Marmara Forum:
Osmaniye Mahallesi
Çobançeşme Koşuyolu
Bulvarı No:3 Bakirköy,
Istanbul
info@marmara-forum.com.tr


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Marmara Depremi 2040 Yılında Olabilir


İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, beklenen Marmara depreminin 2039 2040 yıllarında meydana gelme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi..

 

Deprem uzmanı, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Jeofizik Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Marmara depremi için beklenen tarihi 2039-2040 olarak verdi.
 
Konuya ilişkin yazılı bir açıklamada bulunan İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yapılan Kuzey Marmara'da 2030 yılına dek, 7.2 büyüklüğünde deprem beklendiği yönündeki açıklamayı değerlendirdi.
 
İki bin yıllık depremleri incelediklerini ifade eden Prof. Dr. Ercan "Kuzey Marmara'da son 2 bin yıldır olan depremlee bakıldığında 6.6 ile 7.2 büyüklüğü arasında bir deprem olma olasılığının yüzde 24 olduğunu, bu tür bir depremin de en son 1935 yılında Erdek'te 6,7 büyüklüğünde olarak meydana geldiğini belirtti. Bu tür büyüklükteki depremlerin her 104 yılda bir meydana geldiğini belirten Prof. Dr. Ercan, bu hesaba göre söz konusu depremin meydana gelme zamanının 2039 - 2040 yıllarına denk geldiğini söyledi. 
 
Marmara bölgesinde 7.2'den büyük bir deprem olma olasılığının ise yüzde 5 olduğunu ve bu tür bir depremlerin 570 yılda bir olduğunu belirten Prof. Dr. Ercan, Gölcük depreminin 7.5 olması nedeniyle, Marmara'nın aşırı orada dinginleştiğini dolayısıyla büyük bir deprem yaratma olasılığının azalıdğını belirtti.
 
12-04-2011
Bu haber toplam 38352 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?