En Güncel Emlak haberleri
Haliç Kongre Merkezine Nasıl Gidilir ?

Haliç Kongre Merkezine Nasıl Gidilir ?

Haliç Kongre Merkezi nerede, nasıl gidilir? işte cevabı:

Haliç Kongre Merkezine Nasıl Gidilir ?

Yolun her iki yönünden da geldiğinizde metrobüs/otobüs/minibüs fark etmeksizin Halıcıoğlu durağında iniyorsunuz. Aşağıdaki haritada işaretleli  yolu takip edip Haliç Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşıyorsanız

haliç kongre merkezine nasıl gidilir Kültür Merkezinden gecen hatlar sunlar
36T CEBECİ - TAKSİM
41ST SEYRANTEPE - TOPKAPI
47 YEŞİLPINAR-EMİNÖNÜ
47E BİNEVLER - EMİNÖNÜ
47Ç GÜZELTEPE - EMİNÖNÜ
54HT HASKÖY - TAKSİM - MECİDİYEKÖY
54HŞ HASKÖY - ŞİŞLİ - TAKSİM

Haritanın Büyük Hali İçin Tesme Tıklayınız

haliç kongre merkezine nasıl gidilir
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"İstanbul Uluslararası Finans Merkezi 3-4 Yıla Tamamlanır"


Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi projesinin 3 veya 4 yıla kadar tamamlanacağını tahmin ettiğini söyledi..

 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi Projesi'ne ilişkin, tahminen 3 veya 4 yıl içinde makette ve tanıtımda paylaşılan tablonun ortaya çıkacağını söyledi. 
 
İstanbul Finans Merkezi Projesi'yle ilgili 2 yıl önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut ve diğer ilgili kurumlarla bir protokol imzalandığını hatırlatan Kurum, projenin tamamlanma tarihine ilişkin kesin bir şey söyleyemeyeceğini, ancak var güçleri ile çalıştıklarını söyledi. Finans merkezi inşaatının aslında 1,5 yıl önce başladığını söyleyen Kurum, alanda ikinci ruhsatın da alındığını ve temel çalışmalarının başladığını, projede yer alan kurumlar ve özel şirketlerin de tasarımlaırnı yaptığını, alanda tamamlanmaya en yakın projenin ise Emlak Konut'a ait odluğunu ve bitme aşamasında olduğunu belirtti.
 
İhalesinde ikinci oturumun da yapıldığı İstinye arazisi projesinin imar planları gereği zeminle beraber en fazla 3 katlı, yeşil alanları yoğun bir proje olacağını belirten Kurum, bölgeye değer katacak bir proje yapılmasını istediklerini, projenin Nişantaşı Akaretler'deki yapıya benzer bir yapı da olacağını söyledi.
 
İhaleyi kazanan firmanın Emlak Konut'a minimum 1 milyar 876 milyon lira ödeyeceğini de belirten Kurum, projenin 4 yılda gerçekleşeceğini, gelir artışı söz konusu olması halinde firmanın yüzde 51,1 ödeyeceğini bunun kamu için güzel bir gelir olduğunu söyledi.
 
Emlak Konut olarak  2003 yılından bugüne kadar Gelir Paylaşım Modeli ile 40 milyar liralık ihale gerçekleştirildiğini, anahtar teslimi götürü bedelle ise 2 milyar liralık satış yapıldığını söyleyen Kurum, 2003'ten  bu yana TOKİ'den  14 milyon metrekarelik yer aldıklarını ve karşılığında TOKİ'ye 10 milyar liralık bir kaynak aktardıklarını, toplamda ise 12 milyar liralık arsa aldıklaırnı söyledi. 
 
 
 
 
 
 
23-01-2010
Bu haber toplam 778821 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?