En Güncel Emlak haberleri
Gürcistan Batum'da Gezilecek En Güzel Yerler

Gürcistan Batum'da Gezilecek En Güzel Yerler

Batum, birkaç günlük ya da günübirlik gezileriniz için Karadeniz’de tercih edebileceğiniz ideal tatil noktalarından biridir.
Türkiye’den ulaşımın oldukça kolay olduğu ve vizenin gerekmediği Batum, tatilcilere hem keyifli bir gezi hem de yurt dışında farklı bir şehir görme imkanı sunuyor. Özellikle Doğu Karadeniz turlarına dahil edilen Batum’da görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler şöyle:
Apsaros Kalesi: Roma döneminde inşa edilen, sırasıyla Bizans ve Osmanlı egemenliğinde bulunan bu kale görülmeye değer tarihi yapılardan. Kale Gonio sahilinde yer alıyor.
 
Aziz Matthias Anıt Mezarı: İsa’nın 12 havarisinden biri olan Aziz Matthias’a ait bu anıt mezar şehrin önemli tarihi kalıntılarından biridir. Mezar Apsaros Kalesi’nin içinde bulunur. Aynı zamanda burada bir de Osmanlı döneminden kalma bir hamam yer almaktadır.
 
Virgin Mary Kilisesi: Batum’un katedrali sayılan kilise 19. yy’da inşa edilmiş oldukça görkemli ve güzel bir yapıdır.
 
Botanik Bahçesi: Batum’un en ünlü ve güzel yerlerinden biri olan bu bahçe dünyanın sayılı botanik bahçelerinden biridir. Muhteşem Karadeniz manzarasına sahip bahçede hem yöreye özgü hem de başka iklimlere ait onlarca bitki çeşidini görmeniz mümkün.
 
Batum Devlet Parkı: Şehrin diğer bir yeşil noktası da bu parktır. Karadeniz’in hemen kıyısında yer alan bu parkta pek çok heykel, plajlar ve kafeler bulunuyor.
 
Akvaryum: 2000 metrekare üzerine kurulu, mimarisi Karadeniz’in çakıl taşlarından esinlenerek hayata geçirilmiş olan akvaryum Batum’un en ilgi çekici duraklarından biri. Hem karadan hem denizden görülebilen yapı içinde çeşitli akvaryumlar ve hayvanat bahçesi bulunuyor.
 
Sputnik Tepesi: Şehrin en yüksek noktalarından biri olan Sputnik Tepesi, Batum’da görülmesi gereken yerlerden. Tepeye çıkıp şehri yukarıdan izleyebilir ve Batum’un güzelliklerine bir de buradan bakabilirsiniz.
 
Sahil şeridi ve plajlar: Sınır kapısından başlayıp kilometreler boyunca uzanan sahil şeridi ve burada yer alan onlarca plaj Batum’da görmenizi mutlaka tavsiye ettiğimiz yerlerin başında geliyor. Tertemiz ve bakımlı sahiller Karadeniz’in koyu mavi sularıyla birleşince ortaya oldukça güzel bir görüntü çıkıyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
22-06-2013
Bu haber toplam 12888 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?