En Güncel Emlak haberleri
çanakkale biga devlet yurdu Nasıl gidebilirim ?

çanakkale biga devlet yurdu Nasıl gidebilirim ?

çanakkale biga devlet yurdu nasıl gideceğiniz hakkında bilgiler...
Yüzölçümü 9.737 Km2 olan Çanakkale’de 25 Bin Talebe Bulunmaktadır. Çanakkale Onsekiz mart üniversitesinin bulunduğu şehir merkezinde 2 adet kampüs bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Terzioğlu kampüsü diğeri ise Anafartalar kampüsüdür. Terzioğlu kampüsü İzmir yolu üzerinde bulunurken , Anafartalar yerleşkesi ise şehrin tam merkezinde bulunmaktadır.
 
Şehir merkezinin nüfusu ise 100 Bindir. Çanakkale Nüfusunun 3te biri kadar talebe nüfusu bulunan şehir merkezinde talebenin ehemmiyetli bir yeri vardır. Bunun Dışında Talebelerin konaklamaları için hizmet veren bir hayli kız talebe yurdu ve erkek talebe yurdu bulunmaktadır. Kalitede birbiri ile yarışan bu yurtlara alternatif olarak talebelerde görülen alternatif konaklama hane kiralamasıdır.
 
Şehir merkezi dışında Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice olmak üzere 11 Kazası bulunmaktadır. Bu kazalarda bulunan Fakülteler ve Meslek Yüksek Okulları da Çanakkale Onsekiz mart üniversitesine bağlıdır.
Çanakkale Coğrafi Konumu Bakımından Deniz kenarıdır. Bunun birbirinden güzel özellikleri varken Çanakkale’de kışları rüzgarlı ve soğuk geçmektedir. Şehir merkezi denize 0 konumdadır fakat bazı ilçelerinde deniz bulunmamaktadır. Yurtların Dağılımı açısından Çanakkale Kız Öğrenci Yurtları, Çanakkale Erkek Öğrenci Yurtları na göre sayı olarak biraz daha fazladır.
 
Çanakkale merkezde sahil kenarında bulunan kafe ve çay bahçeleri haricinde, eğlence mekanları da bulunmaktadır. Bunun yanında özellikle yaz ayları hareketlenen Çomu Dardanos yerleşkesi öğrenciler için mükemmel bir sosyal alandır. Bahar aylarında düzenlenen konserler, yiyecek içecek alanları, konaklama bölümü, tenis sahası, futbol sahası, benzersiz sahili ile öğrenciler için mükemmel bir tesistir.
 
Konumu itibari ile tarih boyunca gözdeliğini yitirmemiş Çanakkale’de Avrupa yakasına geçmek kordondan kalkan feribotlar ile sadece 15 dakika sürmektedir. Burada şehitleri gezebilir. Tarihi yaşayabilirsiniz.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
29-09-2013
Bu haber toplam 7122 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?