En Güncel Emlak haberleri
Bursa Anatolium Alışveriş Merkezi Servis Saatleri

Bursa Anatolium Alışveriş Merkezi Servis Saatleri

Anatolium Bursa AVM servis saatleri ve güzergahları

Bursa Anatolium Alışveriş Merkezi servis saatleri ve güzergahları aşağıdaki gibidir.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Anatolium Alışveriş Merkezi Yıkılacak mı?


Bursa'daki Anatolium Alışveriş Merkezi ve IKEA'nın yıkılması gündemde.

Bursa'da Anatolium Alışveriş Merkezi (AVM) ve İkea'nın bulunduğu arazinin satış ihalesinin Bursa 2. İdare Mahkemesince iptal edilmesi, iki büyük yatırımın yıkılacağına yönelik iddiaları gündeme getirdi.        

AA muhabirinin Büyükşehir Belediyesinden aldığı bilgiye göre, belediye, 1995'te, merkeze bağlı Alaşar köyündeki yaklaşık 94,5 dönüm araziyi şehirlerarası otobüs terminali yapmak için kamulaştırdı.        

Bu arazinin belli bir bölümüne terminal inşa eden belediye, plan değişikliğine giderek, kalan kısmı ticari alana çevirdi ve 2007'de yapılan ihaleyle yaklaşık 57,5 milyon liraya sattı.        

Söz konusu araziye, milyonlarca avroluk yatırımla Anatolium AVM ve İkea kuruldu.        

Kamulaştırılan arazisinin bir bölümü, plan değişikliği sonucu ticari alanda kalan varislerden biri, kendisine konuyla ilgili bildirim yapılmadığı gerekçesiyle Bursa 2. İdare Mahkemesinde dava açtı.        

Mahkeme, varisin başvurusunu haklı bularak ihaleyi iptal etti. Bunun üzerine, Bursa'daki büyük iki yatırımın yıkılacağı iddiaları gündeme geldi.        

Belediye yetkilileri, davanın varis ile belediye arasında olduğunu, alışveriş merkezlerinin konuyla uzaktan yakından ilgilerinin bulunmadığını söyledi.        

Konuyla ilgili başka mahkemelerde açılan davaların belediye lehine sonuçlandığını ifade eden yetkililer, şunları kaydetti:      

 ''Bu mahkeme aleyhimize sonuçlandı. Kararı temyize götüreceğiz. Henüz herşey sonuçlanmış değil. Davaların sonucunda varis kazanırsa yatırımların yıkılması yine mümkün değil. Varisin ne kadarlık arazisi ticari alana girdiyse, satış fiyatı üzerinden değerlendirmeye gidilir ve belediye kişiye hakkını öder. Çünkü burada tazminata mahkum olacak belediyedir, yatırımlar ve inşa edenler değil. Benzer sorunlar, ülkenin dört bir yanında belediyelerin başına gelir. Çok büyük bir sıkıntı değil.''

30-12-2010
Bu haber toplam 69573 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?