En Güncel Emlak haberleri
ArenaPark AVM Müşteri Servisleri

ArenaPark AVM Müşteri Servisleri

Avrupa Konutları I , Avrupa Konutları II ve Avrupa Konutları III gibi Türkiye’nin en büyük konut projelerinin bulunduğu , Halkalı Atakent’in ilk ve tek alışveriş merkezi ArenaPark AVM'nin servis saatleri ve güzergahları

 

KONUT BİRLİK
ANAOKULU DURAĞI ALARKO DURAKLARI OLİMPİAKEN AĞAÇLI OTOBÜS DURAĞI ÇİMEN TEPE OTOBÜS DURAĞI LALEŞEHİR MENEKŞE EVLERİ FULYA EVLERİ 4. CAD. OTOBÜS DURAĞI İSTANBUL SARAYLARI JANDARMA KONUTLARI SİMPAŞ GYO EVLERİ HASTANE YOLU OTOBÜS DURAĞI KONUTBİRLİK EVLERİ KARDELEN SİTESİ TURGUT ÖZAL BULVARI
 
 
Başakşehir 5-4. Etap
- İKİTELLİ CADDESİ MASKO 2 TURGUT ÖZAL BULVARI MİSSİSTANBUL EVLERİ BAŞAK CENTER TARABYA SİTESİ
KAVACIK SİTESİ EMİRGAN SİTESİ GÜVENEVLER SİTESİ ORTAKÖY SİTESİ YUNUS EMRE CADDESİ SALACAK SİTESİ
YEŞİLKÖY SİTESİ AŞİYAN SİTESİ HASTANE DURAĞI PİRAMİT ÇARŞI İSTANBUL ÇARŞISI VİLLALAR DURAĞI 
 
 
 
Atakent 2-3 Etap
- KUŞLAR TEPESİ OTOBÜS DURAĞI ETAP KONUTLARI DURAĞI 
- ATAKENT 3 KISIM LALE OTOBÜS DURAĞI
- FSM İ.Ö.O ERCİYES MARKET SOYAK A KAPISI EKOL DERSANESİ KARDELEN OTOBÜS DURAĞI
- ERDEM BAYAZIT İ.Ö.OKULU DOĞAPARK OTOBÜS DURAĞI 
- ATAKENT  2-3 ETAP HACI ÖMER ÇETİNSAYA CAMİ 
 
 
Halkalı - Sefaköy
- ALARKO BLOK. SOYAK OLYMPİAKENT DEFNE 1 EV.IHLAMUR EV.HALKALI MEYDAN TOKİ KONUTLARI VEZİRGAN BAHÇE OTOBÜS DUR.

- GÖL KONUTLARI DİVAN REZİDANZ GÜLTEPE OTOBÜS DUR.

- İSTASYON MAH.OTOBÜS DUR. BORUSAN OTOBÜS DUR.

- KARBOSAN OTOBÜS DURAĞI KİPTAŞ KONUTLARI TOKİ KONUTLARI SEFAKÖY MERKEZ  IHLAMUR EVLERİ AVRUPA 2 KONUTLARI  19.CADDE. 

- ATAKENT 1.ETAP  ÇAMLIK CADDESİ ARENAPARK

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Halkalı ArenaPark AVM'ye Yoğun İlgi


Artaş İnşaat tarafından Halkalı Atakent'te inşa edilen ArenaPark AVM yüzde 100 doluluk oranı ile çalışan AVM'ler arasında ..

 

Artaş İnşaat'ın Halkalı Atakent'te hayata geçirdiği  ve yüzde 100 doluluk oranı ile çalışan ArenaPark'ı 1 yılda 7.6 milyon kişi ziyaret etti..Toplamda 100 mağazanın yeraldığı AVM'de yer almak için birçok firma sırada bekliyor..
 
Atakent'in ilk AVM'si
Türkiye’nin en nitelikli konut projelerinin bulunduğu ve yaklaşık 200 bin kişinin yaşadığı Halkalı Atakent’in ilk ve tek alışveriş merkezi ArenaPark’ı bir yılda 7 milyon 600 bin kişi ziyaret etti. Artaş İnşaat’a bağlı Atakent Turizm Yat. İnş. San. ve Tic. A.Ş. çatısı altında faaliyet gösteren ArenaPark’ta 100 mağaza bulunuyor.
 
ArenaPark’ı her geçen gün artmakla birlikte hafta içi günde 20-22 bin, hafta sonuysa 30-35 bin kişinin ziyaret ettiğini söyleyen ArenaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Muhsin Erkoç, “Ziyaretçi sayısının alışverişe dönüş oranı ve sepet ortalamamız Türkiye’deki pek çok AVM’den yüksek. Bu oranlar özel günlerde daha da yukarı çıkıyor” dedi.
 
Trend Card’la ayda 9.8 kez alışveriş yapılıyor
ArenaPark ziyaretçilerinin alışveriş oranları hakkında bilgi veren Erkoç, “Müşteri sadakat kartımız Trend Card sayesinde ziyaretçilerin alışveriş merkezimize ne sıklıkta geldiğini ve ne kadar alışveriş yaptığını rahatlıkla görebiliyoruz. Buna istinaden yaptığımız tespitlere göre ziyaretçilerimiz ayda ortalama 9.8 kere yani haftada yaklaşık 2.45 kere ArenaPark’tan alışveriş yapıyor” diye konuştu. Muhsin Erkoç, ziyaretçilerin ağırlıklı olarak gıda, giyim ve teknoloji ürünü aldığını, bulundukları bölgenin yapısına paralel olarak gıda ve yeme içme harcamalarının da yüksek olduğunu anlattı.
 
Yaşam merkezi olmayı başardı
ArenaPark’ın bir alışveriş merkezinin ötesinde Atakent halkının pek çok ihtiyacının karşılandığı yaşam merkezi haline gelmeyi başardığını belirten Erkoç şöyle devam etti:
“Buraya gelenler alışveriş ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda da cafe ve restoranlarımızda keyifli bir mola verebiliyor, sinema ve oyun alanımızda eğlencenin tadına varabiliyor. Bu bağlamda hemen alışverişini yapıp ya da yemeğini yiyip giden olduğu kadar bir sayfiye alanı gibi süs havuzlarımızın çevresinde oturup dinlenenler, yürüme alanlarımızda yürüyüş yapan ziyaretçilerimiz de bulunuyor. Bu nedenle özellikle hafta sonları ve hafta içi akşam üstleri ziyaret süreleri daha da uzuyor.”
 
En yüksek ciro Kipa'da
ArenaPark’ta 100 mağazanın bulunduğunu ifade eden Erkoç, “ArenaPark’ta her gelir grubundan ve her yaştan tüketiciye hitap eden markalar var. 8.500 metrekarelik alanı ile Kipa merkezde en yüksek ciroyu yapan marka. Yaklaşık 3000 metrekarelik alanı ile elektronik marketimiz Teknosa gençlerin ve teknoloji meraklılarının uğrak yeri. Yine 3000 metrekarelik çocuk eğlence alanımız Star Park sınırsız eğlence arayanlara hitap ediyor. Zengin marka karmasına sahip diğer mağazalarımız da alışverişi adeta keyife dönüştürüyor” diye konuştu.
 
Atakent’te 200 bin kişi yaşıyor
ArenaPark’ın ziyaretçi profili hakkında da bilgi veren Muhsin Erkoç şunları söyledi:
“Ziyaretçilerimiz genellikle karı-koca çalışıyor ve belli bir gelir seviyesinin üzerinde yaşıyor. Tabi bunda bulunduğumuz bölgenin de büyük rolü var. Halkalı Atakent’te, Türkiye’nin en nitelikli konut projeleri bulunuyor. Arenapark, Avrupa Konutları 1’in yanında ve Avrupa Konutları 3, Soyak Olympiakent, TOKİ Evleri, Sinpaş Bosphorus City ve Güneş Park Evleri’ninse tam ortasında yer alıyor. Bizim bulunduğumuz Atakent’te yaklaşık 200 bin kişi yaşıyor. Bu bölgede yaşayanların ortak özelliği 40 yaş altı, üniversite mezunu olmaları ve özel sektörde yönetici ya da firma sahibi pozisyonunda çalışmaları. Yani alışveriş merkezi kültürü olan ve alışveriş yapma alışkanlıkları oturmuş bir kitleden bahsediyoruz.”
 
Doluluk oranı yüzde 100
Bu nedenle ArenaPark’taki her markanın büyük ilgi gördüğünü ve alışveriş merkezinin yüzde 100 doluluk oranıyla çalıştığını belirten Erkoç, “Merkezdeki 100 mağazanın da tamamı dolu ve ciddi bir bekleme listemiz var. AVM’de yer açıldıkça büyük bir titizlikle çalışmamızı yapıp en uygun markaya yer veriyoruz” açıklamasında bulundu.
 
Grubun AVM sayısı artacak
Avrupa Konutları ile inşaatta markalaşan Artaş İnşaat’ın alışveriş merkezi yatırımları hakkında da bilgi veren Muhsin Erkoç, “Bağlı bulunduğumuz Artaş İnşaat’ın tamamı kendisine ait üç AVM yatırımı var. Bunlar, ArenaPark, Sefaköy’deki ArmoniPark ve Kayseri’deki Kayseri Park. Artaş İnşaat’ın Bakırköy’deki Carousel’de ve açılışa hazırlanan Hadımköy’deki Westa AVM’de ise değişik oranlarda hissesi bulunuyor” dedi.
 
Artaş İnşaat’ın iki yeni AVM projesinin daha bulunduğunu ifade eden Erkoç, “Bunlardan biri Halkalı Tema Park arazisi içinde yer alacak, diğeri ise Cendere yolunda. Her iki yatırım da proje aşamasında. İki projede de değişik konsorsiyumların içindeyiz. Bu iki proje ile beraber Artaş İnşaat’ın AVM iştiraklerinin sayısı yediye yükselecek” diyerek sözlerini tamamladı.
 
Rakamlarla ArenaPark AVM
Yatırımcı : Atakent Turizm Yat. İnş. San. Ve Tic. A.Ş.
Yatırım tutarı: 80 milyon lira
Yapım süresi: 9.5 ay 
Açılış tarihi: 26 Ağustos 2011
Mimari firma: Arta Mimarlık
Arsa alanı: 52 dönüm
Toplam alan: 100.000 metrekare
Kiralanabilir alan: 40.000 metrekare
Otopark kapasitesi: 1000 araçlık kapalı, 250 araçlıkta açık otopark alanı mevcut
Mağaza Sayısı: 100 Kat Sayısı: 2 kat + 1 otopark katı
 
Kaynak: Sahibinden.com/projeler
25-10-2011
Bu haber toplam 32133 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?