En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Mortgage 24.03.2018 17:56
Mortgage Sektörünnde Asıl Hareketlenme 2011'de Olacak

Mortgage Sektörünnde Asıl Hareketlenme 2011'de Olacak

Garanti Mortgage Genel Müdürü Cemal Onaran, sektörde asıl hareketlenmenin 2011 yılı son çeyreğinde olacağını söyledi.

2010 yılının mortgage sektörünün bugüne kadar yaşadığı en iyi yıl olduğun söyleyen Garanti Mortgage Genel Müdürü Cemal Onaran faiz oranlarında dip noktalara gelindiğini söyledi. Önümüzdeki yıl merkez bankasının politikalarına bağlı olarak faiz oranlarının seyrini düşüşten ziyade artış şeklinde olma ihtimali daha yüksek olduğunu söyleyen Onaran “Ama bu artış tüketicilerin taleplerini erteletecek seviyede çok yüksek olmayacaktır. Bu hareketlenmeyi de 2011’in son çeyreği gibi bekliyoruz” diye konuştu.

2005’den bugüne kadar yaklaşık 120 bin kişiyi ev sahibi yaptıklarını da hatırlatan Onaran, “Geçen yıl sektör 337 bin adet konut kredisi kullandırmıştı. Bu yıl 410-420 bin adeti bulacaktır. Haftalık olarak daha önce günde bin adet kredi kullandırırken, şu anda günde bin 500 ile 2 bin adet konut kredisi kullanılıyor. Biz de ilk altı aylık bilanço rakamlarına göre 6.6 Milyar lira tutarında konut kredisi kullandırdık” diye konuştu.

Müşteriye 23 farklı ürün sunuyor
Mortgage paketleri hakkında bilgi de veren Onaran, tüketicilerin farklı ihtiyaçları ve risk algılarını dikkate alarak ürün yelpazesini oluşturduklarını söyleyerek 23 farklı ürün sundukları hatırlatarak tüketicilerin faiz oranlarında gerçekleşecek dalgalanmalardan olumsuz etkilenmemek için Sabit Faizli Mortgage ve belirli bir komisyonu baştan ödeyerek taksitlerini düşürdükleri İndirimli Mortgage ürünlerini daha fazla tercih ettiklerini söyledi. Onaran bunun yanı sıra sundukları diğer ürünleri ise şöyle sıraladı: İndirimli Mortgage, Düşen Faizli Mortgage, Azalan Taksitli Mortgage, Şimdi Al Sonra Öde Mortgage, Mortgage Sepeti.

Onaran bunun yanı sıra son olarak kamu çalışanlarına özel Kamu Mortgage Paket’ini sunduklarını müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve risk algılarını dikkate alarak ürün yelpazelerini genişleteceklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Sabah


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Garanti Mortgage Öğretmenler Günü Kampanyası Başladı


24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Mortgage Uzmanı Garanti tarafından başlatılan Öğretmenler Günü Kampanyası kapsamında 300 lira bonus hediye ediliyor..

 

Mortgage Uzmanı Garanti, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle özel olarak hazırladığı kampanya kapsamında öğretmenlere avantajlı kredi seçenekleri sunarken ayrıca 300 TL bonus hediye ediyor.
 
Garanti Mortgage'ın Öğretmenler Günü Kampanyası 15 Kasım - 31 Aralık 2016 tarihleri arasında geçerli olup, kampanya kapsamında ev sahibi olmayı planlayan öğretmenlere 300 liralık bonus hediye ediliyor.
 
Öğretmenlere özel olarak düzenlenen mortgage kampanyasından faydalanmak isteyenlerin Garanti şubelerine giderek, 444 EVİM (444 3846) hattını arayarak veya www.garantimortgage.com adresine tıklayarak bilgi alması ve başvuruda bulunması mümkün.
 
 
28-10-2010
Bu haber toplam 9162 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?