En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Mortgage 26.04.2018 06:46
Mortgage'ın 5 Bankaya Maliyeti 25 Milyar Dolar

Mortgage'ın 5 Bankaya Maliyeti 25 Milyar Dolar

Amerika Birleşik Devletleri'nde usulsüz konut kredisi vermek ve konutlara el koymak iddiasıyla soruşturma açılan 5 banka soruşturmadan kurtulmak için 25 milyar dolar teklif etti.
ABD’de verdikleri usulsüz konut kredileri ve el koydukları konutlar nedeniyle haklarında soruşturma açılan beş banka, aleyhlerindeki iddiaların düşürülmesi için 25 milyar dolar ödemeyi kabul etti.
 
Anlaşma, yaklaşık bir milyon ev sahibine çıkar sağlayacak ancak zor durumdaki konut piyasasını düzeltmeye çare olmayacak. Eyaletler ve federal yönetim arasında 16 ay süren görüşmeler sonunda sağlanan anlaşma ile ABD ’de konut kredisi  kullanan büyük bir kesimin mağduriyetinin bir ölçüde azalacağı düşünülüyor.
En çok BofA ödeyecek...
Anlaşmayı imzalayan beş banka, Bank of America  (BofA), Wells Fargo, JPMorgan Chase, Citigroup  ve Ally Financial kamunun açtığı usulsüz konut kredisi davalarından muaf olacaklar.
Amerikan konut piyasasının çöküşünde en ağır yükümlülük altında kalan BofA, 11.8 milyar dolar  ile 25 milyar dolarlık anlaşmanın en büyük kısmını ödeyecek. ABD’de konut fiyatları kişilere verilen cömert krediler nedeniyle 2006’da zirve yapmıştı.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Garanti Mortgage Öğretmenler Günü Kampanyası Başladı


24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Mortgage Uzmanı Garanti tarafından başlatılan Öğretmenler Günü Kampanyası kapsamında 300 lira bonus hediye ediliyor..

 

Mortgage Uzmanı Garanti, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle özel olarak hazırladığı kampanya kapsamında öğretmenlere avantajlı kredi seçenekleri sunarken ayrıca 300 TL bonus hediye ediyor.
 
Garanti Mortgage'ın Öğretmenler Günü Kampanyası 15 Kasım - 31 Aralık 2016 tarihleri arasında geçerli olup, kampanya kapsamında ev sahibi olmayı planlayan öğretmenlere 300 liralık bonus hediye ediliyor.
 
Öğretmenlere özel olarak düzenlenen mortgage kampanyasından faydalanmak isteyenlerin Garanti şubelerine giderek, 444 EVİM (444 3846) hattını arayarak veya www.garantimortgage.com adresine tıklayarak bilgi alması ve başvuruda bulunması mümkün.
 
 
11-02-2012
Bu haber toplam 5898 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?