En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Mortgage 26.04.2018 06:57
Masraf Yapısına Göre Mortgage Ürünleri

Masraf Yapısına Göre Mortgage Ürünleri

en uygun Mortgage ürününü arayanlar için masraf yapılarına göre listelenmiş seçenekler;
İndirimli Mortgage: 
İndirimli Mortgage ürününde faiz oranları sabit faizli ürünlere göre daha düşüktür ancak komisyonları görece yüksektir. Örnek olarak %1 indirimli bir mortgage ürününde sabit faizli ürünler için alınan masrafların yanı sıra %1 de indirim komisyonu alınmaktadır. Yani indirimli ürünlerde faizin bir kısmı peşin olarak alınır  dolayısıyla faiz oranlarında bir miktar indirim sağlanır. İndirim yüzdesi arttıkça faiz oranları azalacak ancak alınacak indirim komisyonu da o oranda artacaktır. Örnek vermek gerekirse 50.000 TL lik bir kredi için klasik bir üründe 2.000 TL masraf ödemeniz gerekiyorsa, %1 indirimli üründe fazladan 1.000 TL daha ödersiniz. Aylık maliyet oranı ise klasik ürün için %1,19 bulunurken,indirimli ürün için %1,16 bulunacaktır. 
İndirim  miktarına ve faiz oranına karar verdikten sonra ödemekoşulları ve ürün özellikleri sabit faizli mortgage ile benzerlik gösterecektir.
Bu ürün belli bir birikimi olan tüketiciler için başta peşin ödeme yapıp aylık taksitlerini düşük tutmak açısından fayda sağlayabilmektedir.  Ancak bu birikimi alınan kredi miktarının üstüne koyup daha yüksek fiyata daha iyi bir ev almak ya da yatırıma yönlendirmek de seçenekler arasındadır.  
 
Masrafsız Mortgage:
Bu üründe klasik ürünlerde yer alan dosya masrafı,ekspertiz ücreti gibi masraf kalemleri yoktur. Ancak  faiz oranları daha yüksektir. Bu da gerçekte kredinin maliyetini gösteren Masraf Dahil Faiz Oranı’na bakıldığında masrafsız mortgagelerin klasik ürünlerden az da olsa daha fazla  maliyetli olduğu görülmektedir. 150.000 TL lik bir kredi için %1 yani 1500 TL masraf ödersek Masraf Dahil Faiz Oranı aylık %1,09 dan %14,18 olurken, masrafsız mortgage için faiz oranı aylık %1,19 dan %15,25 e denk gelmektedir. Özetle bankalar gerekli düzenlemeler ile kredi maliyetini birbirine yakın değerlerde barındırmaktadırlar.
 
Herşey Dahil Mortgage: 
Faiz oranı klasik ürünle aynıdır. Ancak masraflar için ayrıca ihtiyaç kredisi kullandırılır. Bu nedenle ilk etapta MDFO aynı gözükse de ikinci bir kredi nedeniyle toplam tutarda farklılıklar oluşacaktır. İlk etapta kredi masraflarını karşılayamayacak olanlar için avantajlı sayılabilir.
Bir sonraki yazımızda ödeme planına göre değişiklik gösteren Mortgage ürünlerini inceleyeceğiz.
 
Yazan: Bilen Kur

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Garanti Mortgage Öğretmenler Günü Kampanyası Başladı


24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Mortgage Uzmanı Garanti tarafından başlatılan Öğretmenler Günü Kampanyası kapsamında 300 lira bonus hediye ediliyor..

 

Mortgage Uzmanı Garanti, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle özel olarak hazırladığı kampanya kapsamında öğretmenlere avantajlı kredi seçenekleri sunarken ayrıca 300 TL bonus hediye ediyor.
 
Garanti Mortgage'ın Öğretmenler Günü Kampanyası 15 Kasım - 31 Aralık 2016 tarihleri arasında geçerli olup, kampanya kapsamında ev sahibi olmayı planlayan öğretmenlere 300 liralık bonus hediye ediliyor.
 
Öğretmenlere özel olarak düzenlenen mortgage kampanyasından faydalanmak isteyenlerin Garanti şubelerine giderek, 444 EVİM (444 3846) hattını arayarak veya www.garantimortgage.com adresine tıklayarak bilgi alması ve başvuruda bulunması mümkün.
 
 
06-01-2012
Bu haber toplam 6459 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?